Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko sami porabite za prehrano med delom in kosilo v službi, ko vam je škoda denarja za otroško prehrano?

Koliko sami porabite za prehrano med delom in kosilo v službi, ko vam je škoda denarja za otroško prehrano?

Glede na spodnje teme imam občutek, da je nekaterim staršem škoda denarja za otroško prehrano. 60 € za kosilo na mesec ob pogoju, da je kosilo kvalitetno in dostojno in tako ni treba še popoldne posebej kuhati za otroka, niti ni tako drago. V septembru je bilo 22 delovnih dni in s tem tudi šolskih dni (ob predpostavki, da so učenci dobili kosilo tudi prvi šolski dan). Če znesek 60 € delimo s številom delovnih dni, dobimo 2,73 € na dan, kar pa niti ni drago. Povejte mi, v kateri restavraciji dobite komplet kosilo za 2,73 € oz. bivših 654 SIT? Poleg tega pa ne bi smeli gledati samo na denar, ampak tudi na dejstvo, da se s tem, ko ima otrok kosilo v šoli, otroke tudi vzgaja k zdravim prehrambenim vzorcem (če je le prehrana v šoli zdrava). Otroci tako jedo zjutraj, dopoldne, opoldne, popoldne in zvečer in ne po jutranjem zajtrku šele pozno popoldne, ko mati končno utegne narediti zelo pozno kosilo za že povsem izstradanega otroka. Prehrana otrok je torej nekaj, na čemer ne kaže varčevati. Raje varčujte pri čem drugem. Prehrana vaših otrok pa je investicija v vaše otroke. Otroci vam bodo, ko odrastejo, še hvaležni, da ste jim omogočili kvalitetno in zdravo prehranjevanje v otroštvu.
Napišite, koliko sami porabite denarja za prehrano med delom, za kosilo, ki ga pojeste, ko ste v službi? Kdo za kosilo v službi porabi manj kot 2,73 € in kaj si za ta denar lahko kupi? Dobite za ta denar komplet toplo kosilo z juho in solato ali le vrečko čipsa in coca colo ali pa še tega ne? Če je takšna prehrana sprejemljiva za vas, odrasle, ali mislite, da je sprejemljiva tudi za otroke? Ne, ni! Otroci, kot odraščajoča bitja, ki se še razvijajo, potrebujejo pestro in polnovredno hrano, ne pa le vsakodnevne sendviče, dan za dnem in teden za tednom. Pa dosti zelenjave in sadja potrebujejo tudi.

Nekje je bil tudi predlog, da bi morali doplačati samo 0,30 € do polne cene (ostalo časti država) za obrok in so starši ter dijaki gladko zavrnili … žalostno, a resnično.

Jaz nič. Pa tudi kosilo skuham za euro za tričlansko družino. Pa še vse je bio, z veliko sadja in zelenjave, od maščob pa le olivno olje, sladko rjavi ali med, moka pa samo polnovredna. Glej, če je javna šola pričakujem normalne cene, ki so dostone vsem. Tudi delavkam na minimalcu, brez da jih kdo zmerja, da so nesposobna itd, kot je bilo v spodnji temi. Če pa se šola obnaša tržno, no pa bi vsaj jaz imela potem kot potrošnik rada izbiro in vpliv na vrsto in kakovost prehrane v šoli in ne da plačujem potem tisto menzno hrano. Drugače se pa vprašaj, koliko je kosilo v parlamentu, ali pa v kaki menzi kake bojše firme. Ko sem še delala v Leku je bilo kosilo na bone in sicer en evro.

Bolje, da se plača malo več, ker tako učenci in dijaki vsaj cenijo to, kar dobijo. Lani in predlani je bila topla malica v srednjih šolah brezplačna, pa so vse zmetali v smeti. Zdaj se vsaj to ne bo več dogajalo. Tudi malice za 0,30 EUR verjetno ne bi nihče cenil, medtem ko malico za 2,73 EUR na dan že kdo ceni in jo tako tudi poje. Tisti, ki pa nočejo jesti, pa plačevali ne bodo in tako zaradi njih hrana ne bo šla v smeti.


Saj ne plačajo dijaki in učenci.

Mislim, da si ene zelo narobe interpretirate nekater poste. Tule se tisti, ki so na minimalcu oz. jih gre zelo slabo ne oglašajo. “Po buči” smo jih dobili tisti, ki bi v njihovem imenu radi kaj spremenili.

Mene je minilo na MONu debatirat o sočutju – ta termin je tule večini tuj!

To pomeni, da za vsakega porabiš 33 centov – in to vse bio in polnovredno. Mislim, da ti uspe le, če vse pridelaš doma, vštevši kravo, čebelnjak za med in mlin za moko…

Pol se pa zbudiš, ja. Madona, kako znate nekateri nakladat: bio kosilo za 1 euro za tričlansko družino. Edin če vsak spije en kozarc vode iz pipe.

Čez teden jem v službi kar pomeni:

7:30 – 2 kozarca donata
8:00 – 11:00 – kava in čaj v neomejenih količinah
11:00 – malica – juha, glavna jed s solato in prilogo za 4,00-4,20€
11:30-16:00 – kava in čaj v neomejenih količinah + sladkarije
17:00 – snedvič, sadje
17:00-22:00 – kava – voda – sladkarije

toliko o mojih “zdravih” prehranjevalnih navadah – na dan zapravim cca 6€

to velja samo od pon – petka

Jaz grem vsak dan med službo na kosilo. Plačam med 5,50 in 8 EUR. Odvisno kam grem in kaj jem. Na mesec dam samo za kosilo cca 150 EUR.

za službeno malco porabim na teden eno vrečko “mineštre” (1-60 do 2€ odvisno ali vzammem gorsko ali kako drugo)

to mineštro si kuham za solate, ki jim dodam kakšen paradižnik ali kaj podobnega.
Pa kakšen zavitek “striropora” ali rženih ploščič iz Lidl – oboje manj kot € na zavitek.

zraven pa nesladkan čaj, oz. kapučino za zajtrk.

ker imamo kavo ‘zastonj’ v službi (turško ali na avtomat) – spijem 3 kapučine – več mleka kot kave… ker pa imamo za malico na voljo v ‘soseščini’ dve gostilni, pri eni je hrana zanič, pri drugi pa cene nihajo od razpoloženja natakarja – resnično – grem s sodelavkami na H2O – za vmes pa si prinesem sadje od doma, kakšen jogurt in pa grisine iz (groza) Lidla… – na koliko ocenim svojo malico na dan – pojma nimam… v gostilni že kar nekaj časa nisem dala niti evra…

jaz porabim za malico v sluŽbi 1-2 eur, + jabolko, + turška kava.

malica za 1-2 eur: četrt kruha + maslo in domača marmelada ali + 10 dag salame ali + mešana solata ….. za pisarniško delo čisto dovolj.

To pomeni, da za vsakega porabiš 33 centov – in to vse bio in polnovredno. Mislim, da ti uspe le, če vse pridelaš doma, vštevši kravo, čebelnjak za med in mlin za moko…[/quote]

Bravo, zadetek v polno.

To pomeni, da za vsakega porabiš 33 centov – in to vse bio in polnovredno. Mislim, da ti uspe le, če vse pridelaš doma, vštevši kravo, čebelnjak za med in mlin za moko…[/quote]

Bravo, zadetek v polno.[/quote]

samo res, a nam lahko izdaš skrivnost, kako za euro skuhat kosilo za tri? jaz bi to z veseljem, pa mi nikakor ne rata.

New Report

Close