Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek evo jo,prva položnica za kosilo v šoli-šok!!

evo jo,prva položnica za kosilo v šoli-šok!!

Saj vem,da sem sama kriva,zakaj pa si nisem prej zračunala kolk bo koštalo kosilo v šoli,pa vseen me je 60 € na položnici šokiralo !
A ve ste tud že kej šokirane :))
nevem no,men je to fuul drago,lani je blo ceneje.

Pri nas je kosilo 2 evra, malica pa 80 centov, ta cena velja za nižjo stopnjo razredov

Prav vam je, kaj pa niste glasovali za SDS, ki vam je zrihtal zastonj obroke. Tih 60 € gre za Jankovićev Stadion. Odplačan bo leta 2200.

Enako! Že lani je bilo tako. Meni se zdi sprejemljivo, vem, pa da eni starši tudi to težko plačajo. Prehrana v OŠ bi morala biti brezplačna (malica, koslilo ter kruh+jabolka za popoldan), tako bi imeli vsi otroci enake možnosti.

Moj sin mi velikokrat pove, da podeli kaj od kosila s tistimi, ki nimajo kosila ali še bolj hudo, niti pop. malice, v varstvu pa so do 15h,…z eno malico od 10h.


Ja, a res, zastonj obrok v devetletki- pa Ivan je to naredu? Pravilno, da gredo otroci članov SDS kar iz vrtca v srednjo šolo, a ne ti simpatizer ? Predvsem pa bod “tih” !

Lani je bil znesek 90€, tako da mi je letošnjih 70€ kar kul:-)

Ja, prav gotovo je najbolj težko otroku, ki mu starši ne morejo plačati kosila. Lahko samo vonja hrano, dobiti je pa ne more. Prava sramota, da ne morejo dobiti kosila in to v 21 stoletju, ko se imamo za tako ah in oh. Prav gotovo bi tistim, ki resnično živijo v revščini , morala šola zagotoviti brezplačni obrok, da bi se otrok vsaj enkrat na dan najedel.

ma zakaj je pol pri nas (kras) kosilo 2,60€?????

Jaz, mož in najstniška hči živimo z 700€/mesec (ja, trije).
Šolske prehrane zaradi nizkih dohodkovo otroku ne bom odpovedala, raje sama izpustim nekaj obrokov. Otrok je prvi, jaz in mož ne potrebujeva nič!

Nič mi ni jasno, tistemu, ki zares živi v revščini, država obrok seveda subvencionira!
Za subvencijo je potrebno le zaprositi, izpolniti vlogo in priložiti priloge.
Ne razumem, zakaj bi morali biti otroci iz revnih družini še lačni!

Sicer je poleg tega za vse (delno) subvencionirana malica, tudi to je že nekaj.

Nič mi ni jasno, tistemu, ki zares živi v revščini, država obrok seveda subvencionira!
Za subvencijo je potrebno le zaprositi, izpolniti vlogo in priložiti priloge.
Ne razumem, zakaj bi morali biti otroci iz revnih družini še lačni!

Sicer je poleg tega za vse (delno) subvencionirana malica, tudi to je že nekaj.[/quote]

Kaj je zate “zares v revščini”???

Mi trije imamo 700€ na mesec in smo za socialno bogataši. Pravijo, da 700€ povsem zadostuje za 3 člane:-))((
Subvencijo za kosilo dobijo le tisti z 400€ in manj!

Nič mi ni jasno, tistemu, ki zares živi v revščini, država obrok seveda subvencionira!
Za subvencijo je potrebno le zaprositi, izpolniti vlogo in priložiti priloge.
Ne razumem, zakaj bi morali biti otroci iz revnih družini še lačni!

Sicer je poleg tega za vse (delno) subvencionirana malica, tudi to je že nekaj.[/quote]

Kaj je zate “zares v revščini”???

Mi trije imamo 700€ na mesec in smo za socialno bogataši. Pravijo, da 700€ povsem zadostuje za 3 člane:-))((
Subvencijo za kosilo dobijo le tisti z 400€ in manj![/quote]

kaj pa vidva delata, da sta oba pod minimalcem?

PA poslušajte, ljudje – zastonj bi imeli vse. Zastonj imate šolo – kaj je primarna stvar šole, se najbrž ve, ne, ve bi še obroke imele zastonj.
Za koliko denarja pa vse skuhate kosilo, da vas vidim. Ta drobiž, ki ga plačate za celomesečna kosila, je pa res velik strošek …

Nič mi ni jasno, tistemu, ki zares živi v revščini, država obrok seveda subvencionira!
Za subvencijo je potrebno le zaprositi, izpolniti vlogo in priložiti priloge.
Ne razumem, zakaj bi morali biti otroci iz revnih družini še lačni!

Sicer je poleg tega za vse (delno) subvencionirana malica, tudi to je že nekaj.[/quote]

Kaj je zate “zares v revščini”???

Mi trije imamo 700€ na mesec in smo za socialno bogataši. Pravijo, da 700€ povsem zadostuje za 3 člane:-))((
Subvencijo za kosilo dobijo le tisti z 400€ in manj![/quote]

Podpišem.
Pogoj za subvencionirano kosilo so res izjemno nizki dohodki oz. če je mati samohranilka in po možnosti brezposelna. Vsi ostali subvencije ne dobijo, čeprav jim tole predstavlja kar visok znesek. Če primerjam vrtec mi tam za otroka upoštevajo socialni status, ponekod se šteje tudi visok kredit ki ga odplačuješ za stanovanje v katerem živiš. Drugi otrok ima vrtec zastonj, za enega pa pademo v tretji razred kar znese slabih 90€. Ko bosta v šoli ne bom imela subvencije ker smo kao prebogati. Kredit bom še dolgo odplačevala amapk v šoli to ne šteje. Ker sem v službi od 8-16 pomeni da bodo otroci v šoli cel dan in seveda jih ne moreš pustit lačne kar pomeni malica dopoldan in popoldan in kosilo. Preračunano po trenutnem ceniku naše OŠ bi me tako za oba otroka prišlo 170€. To pa ni majhen znesek

Ne delata….

Čakaj, imate cca 233 EUR/ osebo mesečno.

Predstavlja teh 700 EUR vajin zaslužek za opravljeno delo ali gre za (socialno) nadomestilo?
Otroškega dodatka za hči ne dobivate?

Ne vem, kako živite, a najbrž si že sama dva prizadevata zvišati družinski proračun, kajne?


Imam otroka na tej šoli, višja stonja. verjetno pojedo več ker so na dobrem kraškem zraku:-)
http://www.os-dutovlje.si/o-soli/solska-prehrana/

PA poslušajte, ljudje – zastonj bi imeli vse. Zastonj imate šolo – kaj je primarna stvar šole, se najbrž ve, ne, ve bi še obroke imele zastonj.
Za koliko denarja pa vse skuhate kosilo, da vas vidim. Ta drobiž, ki ga plačate za celomesečna kosila, je pa res velik strošek …[/quote]

Takele burate nesočutne ste pa res sam še za nekam poslat!

Kako lahko živiš, tako, da se ti ne zasmili otrok, ki željno gleda sošolca, ki gre na koslo in prosi, če mu da malo!

Nimam besed zate, buča neumna! Najhuje od vsega pa je, da so vaši otroci isti in se nemorejo načudit, kako da jim mamica ne more kupit kosila, da pa iz svoje pladnja nič, se razume!

Pa da ti še zalaufam podnapise,….gre za to, da bi imeli otroci ENAKE pravice, razumeš! Meni ni mar za nas, mi lahko, hudo mi je za tiste, ki ne morejo. PA saj ne boš razumela!

Iz državnega proračuna je zagotovljena:
1. splošna subvencija vsem učencem v višini dveh tretjin cene malice, v višini 0,50 €;

2. dodatna subvencija za malico učencem, ki zaradi socialnega položaja ne zmorejo v celoti plačati prispevka za malico ali zaradi izrednih okoliščin (dolgotrajna bolezen ali smrt v družini, nenadna izguba zaposlitve ter naravne ali druge nesreče), v višini 0,30 €;
cenzus: dohodek na družinskega člana manj kot 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače

3. subvencija za kosila učencem, ki zaradi socialnega položaja ne zmorejo plačati prispevka za kosilo.
cenzus: dohodek na družinskega člana manj kot 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače

Če zračunam na hitro, povprečna neto plača je cca. 960 Eur. 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od tega je 48 Eur. Otrok iz štiričlanske družine lahko dobi subvencijo za topel obrok (kosilo), če so skupni neto dohodki nižji od 192 Eur. Približno.
V bistvu mora tudi nezaposlen starš samohranilec z dvema otrokoma, ki za vsakega otroka prejema po 50 eur preživnine /mesec od drugega starša plačat polno ceno kosila. V bistvu s preživnino samo kosilo za otroka plačuje.

Pri nas imajo zastonj kosilo otroci, katerih otroške dodatki, ne presegajo 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na družinskega člana. Tako tudi nekatere samohranilke niso prišle zraven.

Čakaj, imate cca 233 EUR/ osebo mesečno.

Predstavlja teh 700 EUR vajin zaslužek za opravljeno delo ali gre za (socialno) nadomestilo?
Otroškega dodatka za hči ne dobivate?

Ne vem, kako živite, a najbrž si že sama dva prizadevata zvišati družinski proračun, kajne?[/quote]

A kdo pomisli, da sta lahko oba brez zaposlitve, eden brez zaposlitve drugi na borzi,… Kakor pa ima eden službo, pa še kakšno stanovanje ali hišo (za kar si lahko do smrti zakreditiran) nisi socialni problem in imaš za preživetje. Tako državo ste hoteli imet. In delavski razred tako živi, gospodarstvo tako funkcionira, samo javni sektor se tega ne zaveda oz noče vedet, kako večina živi!

Joj, ne bluzite. Kdor resnično nima, se mu plača vse. Tako je v naši državi. Subvencija za prehrano sigurno ne sledi cenzusom CSD. Če je plača nizka zaradi zakreditiranosti, to pa države res ne briga.

Pa še perle, da nekateri jejo, drugim se pa sline cedijo – sem prepričana, da je kruh in sadje na voljo vsem. Sadje se konec koncev financira iz EU in je za vse! Kruha pa tudi ne štejejo. Tako da sem trdno prepričana, da lačnih otrok po naših šolah ni.

Če pa starši ne prijavijo otroka, da bi prišparali in se rešili položnice – sramota za take starše!

PA poslušajte, ljudje – zastonj bi imeli vse. Zastonj imate šolo – kaj je primarna stvar šole, se najbrž ve, ne, ve bi še obroke imele zastonj.
Za koliko denarja pa vse skuhate kosilo, da vas vidim. Ta drobiž, ki ga plačate za celomesečna kosila, je pa res velik strošek …[/quote]

Takele burate nesočutne ste pa res sam še za nekam poslat!

Kako lahko živiš, tako, da se ti ne zasmili otrok, ki željno gleda sošolca, ki gre na koslo in prosi, če mu da malo!

Nimam besed zate, buča neumna! Najhuje od vsega pa je, da so vaši otroci isti in se nemorejo načudit, kako da jim mamica ne more kupit kosila, da pa iz svoje pladnja nič, se razume!

Pa da ti še zalaufam podnapise,….gre za to, da bi imeli otroci ENAKE pravice, razumeš! Meni ni mar za nas, mi lahko, hudo mi je za tiste, ki ne morejo. PA saj ne boš razumela![/quote]

Ja, ljuba duša, ne rabiš zame podnapise dodajat – zase si jih dodaj. Kdo pa misliš, da plačuje vse te subvencije – vsaj to priznaj, da jih ni malo – že sedaj? Po drugi strani pa tako veselo “teptate” pravice stavkajočih, kajne. Denarja enostavno ni – če jih ni za delavce, boš verjetno razumela, da za – še – dodatne subvencije prehrane tudi zmanjka. Bo šlo sedaj, ali ti še kaj ni jasno?

PS: tvoje “usmiljenje” je v tem postu več kot očitno, skratka diskriminatorno.

18{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne mesečne plače na družinskega člana je kriterij.
Res ni veliko …

Takele burate nesočutne ste pa res sam še za nekam poslat!

Kako lahko živiš, tako, da se ti ne zasmili otrok, ki željno gleda sošolca, ki gre na koslo in prosi, če mu da malo!

Nimam besed zate, buča neumna! Najhuje od vsega pa je, da so vaši otroci isti in se nemorejo načudit, kako da jim mamica ne more kupit kosila, da pa iz svoje pladnja nič, se razume!

Pa da ti še zalaufam podnapise,….gre za to, da bi imeli otroci ENAKE pravice, razumeš! Meni ni mar za nas, mi lahko, hudo mi je za tiste, ki ne morejo. PA saj ne boš razumela![/quote]

Ja, ljuba duša, ne rabiš zame podnapise dodajat – zase si jih dodaj. Kdo pa misliš, da plačuje vse te subvencije – vsaj to priznaj, da jih ni malo – že sedaj? Po drugi strani pa tako veselo “teptate” pravice stavkajočih, kajne. Denarja enostavno ni – če jih ni za delavce, boš verjetno razumela, da za – še – dodatne subvencije prehrane tudi zmanjka. Bo šlo sedaj, ali ti še kaj ni jasno?

PS: tvoje “usmiljenje” je v tem postu več kot očitno, skratka diskriminatorno.[/quote]

Lej, kot sem že zapisala zadnji stavek, razumela itak ne boš, ker si preveč obremenjena sama s sabo!

Jaz pa sem tam, v središču in vidim otroke,….še kaj ni jasno?

New Report

Close