Najdi forum

Egipt

Prosim svetujte mi kam priporočate z dvema otrokoma (3 in 5 let), v Hurgado ali v Sharm el Sheik? Vaše izkušnje me zanimajo. Ali posebej priporočate kakšen hotel, ki je primeren za družino?

Kako je s prebavnimi težavami? ALi je potrebno na kaj posebej paziti?

Hvala za vse informacije.

Jaz sicer še nisem imela otrok ko sem šla v Hurgado in Sharm,..
lahko pa ti povem da je Sharm za moje pojme lepši,..je pa res da to govorim ker smo hodili po izletih , potapljanje,safari,jahanje kamel,..tega z tako majhnim otrokom ne boš mogla počet, tako da boš več ali manj v hotelskem resortu tako da ti svetujem da pač izbereš dobr hotel z veliko animacije in dobre hrane.

Jaz sicer še nisem imela otrok ko sem šla v Hurgado in Sharm,..
lahko pa ti povem da je Sharm za moje pojme lepši,..je pa res da to govorim ker smo hodili po izletih , potapljanje,safari,jahanje kamel,..tega z tako majhnim otrokom ne boš mogla počet, tako da boš več ali manj v hotelskem resortu tako da ti svetujem da pač izbereš dobr hotel z veliko animacije in dobre hrane.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sicer še nisem imela otrok ko sem šla v Hurgado in Sharm,..
lahko pa ti povem da je Sharm za moje pojme lepši,..je pa res da to govorim ker smo hodili po izletih , potapljanje,safari,jahanje kamel,..tega z tako majhnim otrokom ne boš mogla počet, tako da boš več ali manj v hotelskem resortu tako da ti svetujem da pač izbereš dobr hotel z veliko animacije in dobre hrane.

Poglej si tale forum: http://sharm.mojforum.si/sharm.html

Jaz bi rekla, da je odvisno, kdaj greste. Sredi zime, januar, februar, zna biti precej vetrovno, zato je treba vzeti kaksen hotel v zavetrju.

Egipt,
jaz lahko povem, da gremo mi 30.10 v egipt Hurgada (otroci 3 in 6let) ker so nam svetovali, da je boljše za družine.In potem sem prešturidala vse možnosti glede Egipta ugotovila, da je to res. Torej rezer. imamo Carribean resort v hurgadi 5 zvezdic. Glede hrane je pa tako da se pač moraš držati nekih splošnih načela, ki veljajo za tisti konec sveta. vem pa tudi da je ta resort za okt. že odprodan.
led dan

moje mnenje,..

bila v Egiptu 2x ko še nisem imela otroka,…
Meni je bilo osebno bolj všeč v Sharmu kot v Hurgadi zato ker se da veliko več vidt,…
mi smo šli na potaplanje,šnorklanje,safari,jahanja,Cairo in piramide,..ogromno je za vidt v Egiptu vendar,…
s tako malimi otroci boš bila samo v hotelu in njegovem resortu, zato ti predlagam da se predvsem posvetiš izbiri dobrega hotela z dobro animacijo in dobro hrano, saj ostale stvari ne bodo prišle v poštev

Drugače pa obožujem Egipt in ko bo mali večji ga bodo vsekakor še obiskali.

Mi smo bili v Sharmu, ko sta imela otroka 2 in 4,5 leta, čez dva tedna pa gremo spet, sedaj sta stara 6 in 8. Meni se zdi Sharm primernejši, ker obožujeva koralne grebene, ki so v Hurgadi slabši v okolici hotelov, za dober greben moraš iti z ladjo. Poleg tega so naju prijatelji, ki so že bili v Hurgadi opozorili, da je le-ta precej vetrovna.

Jazz, zakaj meniš, da je Hurgada boljša za družine?

Hotel naj bo 4+ ali 5* (to je pri nas kot 3+). Pri hrani nismo posebej pazili, le surove zelenjave nismo jedli in seveda pili le vstekleničeno vodo. Paziti pa je treba na naslednje: vrtove okoli hotelov zalivajo z odpadno vodo, ki vsebuje fekalije. Če otroka zelo rada kopljeta ali pobirata stvari s tal, posvetite temu posebno pozornost: umivanje, dezinfekcija rok (spej Spitaderm: dobiš ga v lekarni..).

Najanaja ali mi lahko priporočiš kakšen hotel v Sharmu, pa preko katere agencije se splača rezervirat. Še to bi prosila.

Hvala vsem.

Prvič smo šli v Hauza resort, takrat še preko agencije Globtour, ki pa je kot se meni zdi propadla. Hauza nam je bila tako všeč, da smo skoraj šli še enkrat tja, vendar so cene zelo visoke.
Drugič pa gremo preko tuje agencije (ne vem , katere), kupili preko odklop.com, Oriental Resort, Nabq bay, letimo iz Graza (naše agencije imajo za čas šolskih počitnic ponudbe totalno zasoljene).

Mislim, pa da so vsi hoteli, ki majo 4+ ali več *, Ok. Le preverite, če je hotel na obali! Obstaja cel kup ponudb, kjer se je potrebno do obale voziti z avtobusi, to pa je, če imaš dva mala otroka precej nerodno, sploh po vročini (spodaj je sedaj še 32-38C!).

Mi smo ravno prišli iz Sharma – hotel Reef Oasis beach resort. V resortu je polno bazenov z nizko vodo (nekateri so res z zelo nizko, ostali okoli 1 m), tudi kar nekaj igral sem videla. Sicer kakšnih animatorjev, ki bi se ukvarjali z otroci, nisem srečala (jih tudi iskala nisem :)). Imajo tudi aqua park s tobogani.

Na plaži in bazenih si lahko nekje do 5-6ih ker se zelo kmalu začne temniti.

New Report

Close