Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Reakcija dedka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reakcija dedka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No, danes sta bila moja starša na obisku. Pa se je zgodila ena situsnija, ko sem svojo triletno hčerko rahlo udarila pred njima po roki, ker je med pranjem pralnega stroja prestavila termostat in pokvarila pralni stroj (stroj se je ustavil in ne dela več, očitno je šel programatro). Večkrat smo ji govorili, da pralni stroj ni zanjo, ampka je danes izkoristila prisotnost dedka in med delovanjem premaknila gumb. Sem jo skregala, da to pa ne sme (z mirnim glasom) in jo rahlo (ampak res rahlo) udarila po rokici, da to se pa ne sme. Ko je njen dedek (moj oče) to videl, me je ful nadrl, odvihral ven, se še zadrl, da tega pa pred njim naj nikoli ne ponovim, odbrzel z babico v avtu in sta se brez slovesa odpeljala. Ne oglasita se na telefon, ne kličeta,….

Poanta vsega pa je ta, da pa sta mene, ko sem bila otrok, pretepala kot bika, za vsako malenkost.

Kaj naj naredim?

Ignoriraj. Ne kliči ju.
In bodi dalje starš. Nič slabega nisi storila. Očitno pa ima tvoj oče slabo vset….že ve zakaj.

Zdaj pusti na miru, ko se starsti malo umirijo, se pa pogovorite. Ti vzgajaš svojega otroka, onadva sta svoje vzgojila, očitno s tepežem, kar zame tvoje dejanje ni.

1.
kupi boljši pralni stroj…takšna okvara kot jo opisuješ se zgodi ali na povsem dorajanem stroju ali pa na …..no ja v bistvu ne poznam stroja, ki bi se ob premiku gumba za temperaturo pokvaril (jaz to počnem že ene 4 leta redno vsak teden 5x na svojem stroju in še kar dela)…..
2. naslednjič najdi boljšo in verodostojnejšo verzijo za provociranje…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Ne štekam, res ne, zakaj jo je bilo treba udariti po rokici. Pa to ni obsojanje, ampak … ne vem, meni se zdi vsako nasilje nepotrebno, sploh pri 3letnici, kaj misliš, da je zdaj bolj skapirala, kaj si ji hotela dopovedat? Se mi zdi, da ga ni nasilja, ki bi ne bilo škodljivo, pa saj to sama verjetno veš, glede na to, da si ga bila deležna.

Njegova reakcija je pretirana, kar odraža to, da ima on z nasiljem problem – verjetno, da so tudi njega pretepali, pa za čas svojega starševstva tega ni ozavestil oz se s tem ni soočil. Mogoče je zdaj v tej fazi življenja, ko lahko. Poleg tega, ko si dedek/babica si manj ‘pod stresom’ kot ko si starš in si bolj v vlogi ‘zaveznika’ otroka kot pa vzgojitelja.

meni pa ne gre v račun, da je pralni stroj kar crknil:-)))

moj fantič mi včasih!!!! (sej sem huda:-))) ugaša med pranjem in seveda ko že kake pol ure mine…fak naštimat nazaj 🙂

No, pa zaenkrat še dela…

Mislim da s tem ko si udarila, si jo pač z jezo, in je morda bilo videti močno?

Prvo kot prvo, to ni provolacija, ampak moje današnje šokantno doživetje.

Kot drugo pa, kje sem omenjala gumb za temperaturo???????????????????
Imam skoraj nov pralni stroj Whirpool, kjer je programator kot vrtljiv gumb in so prednastavljeni programi, posebej za belo, za barvno, pa za srajce, pa za volno, pa za svilo, pa……… in z nastavitvijo gumba izbereš ustrezen program. Če pa med samim prednastavljenim programiranim delovanjem menjavaš programe, pa se pralnemu stroju sfuzla, kapiš???

Ja, in sedaj ne dela, vse lučke utripajo, pralni stroj se ne zažene, tako da bo jutri treba klicat servis. Je pa stroj star kake tri leta, pa ni bil tako poceni, veš!

Otroku staremu 3 leta nimas kaj mirno pojasnjevat (kolikic ze???), da se to ne dela. In nimas ga kaj tepsti po rokici.
Zadostovalo naj bi, da jasno in odlocno poves, da se to ne dela zato in zato. In pika. Ni debate.
In 3 letnemu otroku tudi ze lahko dopoves, da ce so mu gumbi na pralnem stroju ze tak izziv in tako vsec, jih lahko pritiska, samo ko skupaj dajeta perilo prat.

termostat je gum za temperaturo……..v prvem postu si napisala:
kako pa je to pokvarilo programator, pa bi mogoče znal pojasniti cveto………ker jaz osebno povezave ne vidim, razen, da imate za en drek pralni stroj…jaz lahko na gorenju vrtim vse gumbe križem kražem med delovanjem, pa stroj še zmeraj dela………….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

termostat je gum za temperaturo……..v prvem postu si napisala:
kako pa je to pokvarilo programator, pa bi mogoče znal pojasniti cveto………ker jaz osebno povezave ne vidim, razen, da imate za en drek pralni stroj…jaz lahko na gorenju vrtim vse gumbe križem kražem med delovanjem, pa stroj še zmeraj dela………….[/quote]

a si že sližala za “price skimming”? vtipkaj v Wikija in se čudi…..

o drugem delu kako si tamalo po prstih in je tvojemu očetu odpeljalo pa ne bi…za to obstajajo strokovnjaki…….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Joj, kako pametuješ vetrček. Glej tukaj imaš povezavo, točno takega imam, je pa tamala premaknila ta sredinski taveliki gumb, ki izbira programe. In ne, ne smeš ga med pranjem premikat!!! Ker potem spremeniš program, prejšnjega pa še ni dokončal, ok?

Ja, ti pa imaš res en ful cool fancy vsemogočni pralni stroj, ki misli namesto tebe!

http://www.whirlpool.co.za/app.cnt/whr/en_ZA/pageid/pgproddtl001/catid/3/subcatid/11/prodid/34097

v bistvu ne mamica…imam analognega, vse je treba ročno nastavit…zato pa ga ne moti, če med pranjem obračam gumbe………in glej ga vraga……..ker nima elektronike, ga to niti ne moti.

pa lepo peri na svoj fensi šmensi stroj, ki misli namesto tebe, samo bog ne svari, da ga med razmišljanjem zmotiš………..

in nikar ne tepi po prstih otroka, ki ni kriv, da mami kupi največji pofl od pralnega stroja, ker pač misli namesto nje………

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Imam podoben stroj. Jaz sicer ne vrtim gumbe med pranjem, ampak vcasih prekinem pranje, da se kaksno cunjo not vrzem ali si premislim in bi zamenjala program, pa ustavljam stroj in vcasih se mu sfuzla in ne dela. Izklopim vse iz elektrike za en cas, potem vklopim in dela.
Mi je pa na tem stroju crknil prvi mesec crknil programator, zdaj pa ze 5 let dela b.p.

Ce v bodoce ne zelis imeti tezav s pralnim strojem in se marsicem drugm bolj pomembnim zaradi hcerke in v zvezi z njo, se loti vzgoje danes.

Hja, točno takle pralni stroj imam pa tudi jaz… Pa navihano še ne 2-letno deklico, ki zelo rada prčka po njem (čeprav čedalje manj, počasi dojema, da nisem ravno navdušena nad tem njenim početjem)… Je že večkrat premaknila kak gumb med samim pranjem, pa ni bilo nič narobe. V bistvu sem tudi jaz kdaj kaj premikala, pa ni bilo nobenih problemov. Tako da ne vem, kaj se je tvojemu stroju sfuzlalo.

Glej, tudi jaz sem že večkrat premaknila programator, pa je moj stroj že star a ni crknil.
To je prvo. Drugo pa je, da se mi zdiš ti zelo živčna oseba (to izraža tvoj način pisanja) in močno dvomim, da si jo samo malo “pobožala” po roki. Dam kar prav tvojemu očetu!

kera fensi mašina….sem imela nekoč podobno, pokvarila se je za tren oka in sem prešaltala nazaj na “analogne”, ki nimajo svojih možganov………..če ti je pretežko nastavit temperaturo, vrtljaje centrifuge in dolžino programa in vse to raje pepustiš AI, ki se je ne sme zmotit pa nikar ne tepi po prstih otroka…….otrok ni kriv za bedastoče svojih staršev…….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Joj, ste pametne, ženske. Točno zaradi tega razloga je tudi nam crkni pralni stroj. Šaltanje med pranjem in je crknilo. Serviser je zamenjal komplet avtomatiko in rekel, da se to kar pogosto dogaja.

Pa ni Whirlpool.

Fascinantno, v kakšno smer je zašla tema – prepir o kakovosti pralnega stroja?

Bogve kakšni spomini so staršem privreli na dan ob “incidentu”. A ker se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha, sem prepričana, da se boste jutri lahko pogovorili o tem. Je pa res nenavadno vse skupaj, moram rečt.

hja itak smo že zašli iz teme………….ampak zaradi v bistvi kao neke normalne posledice šaltanja med pranjem (očitno je moj stroj izjema, ker funkcionira svojih 8 let BP kljub vrtenju gumbov med pranjem), frcanja otroka po prstih in izpada avtoričinega očeta v bistvu ni neke povezave…..zdej pa ne vem, ali je avtorico zdrmalo to, da je crknil pralni stroj, to, da je okrcala otroka ali reakcija njenega očeta…………….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Tebi morda zgleda analogen, ampak v resnici je danes vse elektronsko. Je namreč ceneje od klasike.

Kaj pa otroška zaščita,ki jo lahko nastaviš na stroju?????? Jaz imam en gumbek,stisnem in tamala lahko šraufa kolikor želi,itak čez čas odneha,ker vidi,da se nič ne dogaja:=)))))) jo je pa že minila ta faza stikanja po stroju,mogoče ravno zaradi tega,ker vidi da nikamor ne pride;)

Tebi morda zgleda analogen, ampak v resnici je danes vse elektronsko. Je namreč ceneje od klasike.[/quote]

bom povedal na enostaven način….namensko zaostajam za kolikor je možno generacij v razvoju pralnega stroja……….kupila fensi šmensi mašino tujega proizvajalca…..plačala uhuhu……zadeva škripnila.
sedaj prisegam na srednjo generacijo domačega proizvajalca….rezervni deli takoj za ovinkom in mojstri vedo za kaj se gre…..

p.s.: do sedaj sem na tem stroju menjala samo ležaje, popravilo je trajalo 1/2 ure….pri prejšnji mašini mi je sesrviser na ponižen način razložil, da bo treba na rezervni del čakati 2 meseca………uffffff, hvala lepa…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

No, jaz nimam stroja domačega proizvajalca. Drag ni bil pretirano, srednji razred. V nedeljo je crknilo, v ponedeljek smo klicali servis, v sredo je bil stroj tipi-topi nared spet za pranje. Vse v garanciji.

O odzivnem času ‘domačega proizvajalca’ pa ne bi. Saj smo imeli vse prej Gorenje. že vemo, zakaj se ga zdaj izogibamo kot hudič križa.

Imaš srečo, da je stroj star toliko, kot je. Vse, kar je mlajše, je en klump. Sploh ne znajo popravit, ti ‘majstri’.

Kar se pa frcanja po roki tiče – popolnoma pravilna reakcija, če si punčka ne da drugače dopovedat, da stroj ni za tipkat. Seveda pa znajo ob tem jokat, kot bi jih z gajžlo.

Tebi morda zgleda analogen, ampak v resnici je danes vse elektronsko. Je namreč ceneje od klasike.[/quote]

če veš kaj kupuješ klasika ni dražja od fensi šmensi strojev………….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

New Report

Close