Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem bogat uradnik zaposlen v javni upravi.

Sem bogat uradnik zaposlen v javni upravi.

Gospodje delavci! Sem bogat uradnik zaposlen v javni upravi.To pa v tistem
delu,kjer so nas kratkomalo nategnili. Nisem zaposlen v šolstvu, sociali,
tudi sodnik nisem, kamoli zdravnik. Imam 28 let delovne dobe , srednjo
izobrazbo in dohodek 780 e neto na mesec. Stavkal bom. Pa ne zato da bi
imel višjo plača.Stavkal bom zato ,ker mi gre na živce, da smo za vso
sranje krivi mi. Za vsakega odpuščenega delavca v gospodarstvu , sem kriv
jaz.Za vsako propadlo tovarno smo krivi mi……., Niti slučajno razni
Bavčarji,Kordeži,Tovšakova, patrie,Grki,zgrešene državne investicije,
netrasparentna javna nabava, razni bančni direktorčki z mastnimi
odpravninami, zavarovalnice, ki si delijo extremne dohodke pa še in še in
še. Da ne govorim o politikih, ki tako sprejemajo razne podkupnine
odspredaj in odzadaj.
Pa še nekaj. Nekaterim v javni upravi so tako lepo uredili plačilne
razrede, da je kar veselje. Gremo menjati, pa vi čakajte na boljše čase.
Jaz imam zdaj šoloobvezne otroke in zdaj poterbujem denar. Ker moram zdaj
plačevati stroške šolanja itd itd. Ne dobim nobene socialne pomoči. Vrtec
plačam polno, stanovanje plačujem ful, elektriko tudi, pa še in še in še.
Predvidevam, da bom čez kakšen teden mesec brez službe(ker bom stavkal)
javite se na razpis in potem boš “TI” javni uslužbenec. Jaz pa na borzi
dela – z višjimi socialnimi prispevki kot je moja zdajšnja plača. Pa lep
pozdrav, oprosti sosed , da si ostal brez dela.Pa saj ni kriv tvoj
direktor,ki se trenutno nahaja na Nordcapu. Turizem si je plačal z
odpravnino. Kaj pa ti. Seveda, tvoja odpravnina je v mojem žepu. Spet sem
kriv, priznam.

dobro zate-ce si bogat mislim

Hja, no, sej če ti je tolk hudo, greš še zmeri lohk v gospodarstvo in zaslužiš za svoj nordkap. A te s ketno držijo v JU, al kako ? Lohk pa zamenjaš s kako administratorko v žblj-gradu d.o.o.

nova
Uredništvo priporoča

Kolikor vem, delavci v gospodarstvu ne morejo jokat po MONu, tako da je kar prav, če te odpustijo, ker očitno nimaš dovolj dela, da srfaš po internetu, dragi delavec v javni upravi.

ne gre zato, da imate velike plače amak gre za to, da javni uslužbenci si lahko privoščite veliko več, ko nekdo, ki je zaposlen v zasebnem podjetju.
Plača ni problem, regres ni problem, bolniška ni problem, porodniška ni problem,…
Veste določena delavka kjer koli v zasebništvu, si sploh ne upa zanositi, ker ve da bo prišel na njeno mesto nekdo drug in da je vprašanje, kako bo, ko bo sporodniško konec. Marsikdo hodi bolan v službo, ker če bo 3krat šel na bolniško mu pogodbe ne bodo več podaljšali, da o bolniški za otroka sploh ne govorim. Vem iz lastnih izkušenj. pa še nekaj stavkat si v zasebnem podjetju noben sploh ne upa, pa po nekaj mesecev ne dobijo plač, javna uprava si to dovoli.
če se ti pa zdi da imaš na sociali toliko ugodnosti, pa poskusi preživet z 220 eur na mesec.

http://www.siol.net/slovenija/rubrikon/mnenja/2010/09/mazzini_slovenska_pridnost.aspx

Predvidevam, da si zaposlen pri policiji. Lahko da se motim, lahko da ne… ampak to v bistvu niti ni pomembno.
Res je, da ima marsikateri zaposlen v JU prenizko plačo, se strinjam. Strinjam se, da so vas nat*** in da so vam obljubljal razno razne poravnave za nazaj, katerih sedaj ne boste prejeli. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se strinjam da za ves ta d*** niste krivi zaposleni v JU, ampak razno razni direktorji, ministri etc…
Ampak…
Dejstvo je da je gospodarstvo na psu in ne more nositi bremena stroškov JU (čeprav se nekateri sektorji JU pokrivajo sami)… Dejstvo je, da je v JU v pisarnah veliko preveč zaposlenih. Dejstvo je, da ti veš da boš vsakega 5. v mesecu dobil plačo, kar je v gospodarstvu redkost.
Kakorkoli že privoščim vam večjo plačo, ampak vseeno menim, da je preveč pisarniških moljev v JU.

In če pogledamo malo poste nazaj, kjer dekleta navajajo svojo plačo, ki jo imajo v gospodarstvu, boš lahko ugotovil, da ima marsikatera deklca s VII stopnjo izobrazbe podobno plačo kot ti…

Nasrkajo pa tko al tko vedno majhni…

Omejenost je huda bolezen. Javnih uslužbencev je ogromno in so takih in drugačnih sort. Veliko je pridnih in delavnih in si krvavo prislužijo svojo plačo, čeprav je to tistim, ki tega niso izkusili težko dojeti. (Veli pa je tudi brezdelnežev, ki samo čakajo plačo ob mesecu in mečejo slabo luč na vse.)
Dejstvo je, da smo javna uprava tudi uradniki na Občinah – lokalne skupnosti, kjer nas je za 1000 različnih stvari tud sam po 3, 4 zaposleni, ki si niti pod razno ne moremo privoščiti stavke. S tem ne bomo zaj… nikokar drugega kot samih sebe. So roki, so projekti, so razpisi, borimo se za vsak božji euro, da ga dobimo iz države al pa s strani EU. Delamo in borimo se, da postavimo vrtec, ki ga potrebujemo za naše otroke, da poštukamo razdrapano lokalno cesto, da pomagamo ljudem v stiski. Borimo se za naš skupni boljši jutri. Od države pa ne dobimo niti tistega, kar so sami zapisali v zakon, da nam pripada.
Glede stavke pa še tole – pošten človek v javni upravi, ki lahko s svojo plačo preživi solidno svojo družino, ne bi smel stavkati. Morali pa bi stavkati skupaj vsi državljani Slovenije proti naši bedni vladi, proti naši bedni politiki. Ne bi smeli dopustiti, da nas na prvo žogo razdvajajo. Skupaj bi morali stopit in ne dopusti, da se dogaja to, kar se. Smilijo se nam delavci Vegrada, ki so ostali brez plač. Pa smo šli z njimi stavkat? Tja bi nas moralo prit vsaj 5000 v podporo, da bi pokazali, da nam ni vseeno. Vsi vemo, kje bi morali končati slovenski tajkuni. Pa smo se zbrali na Slovenski cesti v Ljubljani in protestirali?
No, dokler se pustimo razdvajati na javne uslužbence in nejavne uslužbence, dokler ploskamo goljufivemu županu in neučinkovitemu predsedniku, dokler mirno gledamo goljufe, kako se šopirijo v prime-time terminih na TV, ne moremo pričakovati boljšega jutri niti zase, niti za svoje otroke, niti za ogoljufane delavce… za nikogar.

Pri 28 letih delovne dobe imaš šoloobvezne otroke? Srednja šola ni obvezna, veš

Ja seveda to ni možno. Pri nas doma smo nek čuden fenomen. Mož se je zaposlil takoj po končani srednji šoli z 20 leti. Zdaj je star 49 let ( je 12 let starejši od mene) in je postal srečni očka – tertjič. Najstarejši otrok ima 10 let. Ja danes je pravi čudež če postaneš oče prvič šele pri 39 a ne. Torej pri 27 letih delovne dobe ima dva šolobvezna otroka ( 1 in 4 razred) in dojenčka ki bo šolobvezen postal ko bo imel 33 let delovne dobe in bo sotal šoloobvezen ko bo imel42 let delovne dobe. Mogoče bo takrat že v penziji. Res čudno kaj

Končno nekaj zdrave pameti in razuma. Čestitam ti za ta spis in upam tako kot ti, da bo folku že enkrat potegnilo.

ja madona kam pa spadaš pol ti. nisi JU če klatiš čez Ju, nisi v gospodarstvu, ker si ne moreš privošit pisat na Mon. si penzionist? če si ne pozabi, da bodo tudi pri vas rezali pogačo, in to na veliko.

[/quote]

Končno nekaj zdrave pameti in razuma. Čestitam ti za ta spis in upam tako kot ti, da bo folku že enkrat potegnilo.[/quot

podpišem tudi jaz, sem enakega mnenja kot vidva

Za vse kar navajaš ni kriv zgoraj pisoči delavec in njegovi kolegi pač pa V L A D A.Kdaj ti bo to potegnilo?
Sem bila vedno proti prebohotni JU, a tokrat sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na strani delavcev JU.

Bravo, dobro napisano :))).

ja madona kam pa spadaš pol ti. nisi JU če klatiš čez Ju, nisi v gospodarstvu, ker si ne moreš privošit pisat na Mon. si penzionist? če si ne pozabi, da bodo tudi pri vas rezali pogačo, in to na veliko.[/quote]

Sem mama na porodniški. Omejenec. In delam v gospodarstvu in imam srečo, da sem zaposlena za nedoločen čas, kadar sem pa v službi, moram pa delat in se nimam časa afnat po forumih. Pri nas plače niso zrasle, smo pa imeli racionalizacijo poslovanja, kar pomeni, da takrat, ko se nek delavec upokoji (nekaj so jih dali predčasno na Zavod) novih delavcev ne zaposlijo več, ampak se delo prerazporedi med ostale pa študentov nimamo več, ki so pomagali v času konic. V času dopustov in bolniških je težko, ampak trenutno stanje drugega niti ne dopušča in s tem smo se sprijaznili, ker smo veseli, da imamo delo in da se trenutno ne govori o morebitnih odpuščanjih.Te zanima še kaj?

Podpiram štrajk! lp

linaK
ja, mene pa zanima kako to, da tebe, linaK še niso vrgli iz službe. Pa saj si bila noseča, pa na porodniški si sedaj, PA V GOSPODARSTVU delaš, kjer menda (vsaj tako se piše po monu) vsako nosečbico takoj vržejo iz službe….čudno čudno
A ni privilegij JU, da si lahko ženska celo otroka privošči… hm hm

in JA, PODPIRAM ŠTRAJK.

New Report

Close