Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cvrtnik-friteza

cvrtnik-friteza

Kupujem novo fritezo. Mi lahko svetujete, katera se dobro obnese, pa da se pomiva v pomivalcu. Hvala

Jaz sem kupila pred kakšnim mesecem tole in je ok – se posoda vzame ven…

http://www.nakupovanje.net/philips-hd-6159-cvrtnik–pr-1147549

Fritezo sem imela kar nekaj let in je ne bi imela nikoli več. Fuj!
Tega hudiča nikoli ni bilo moč očistiti. Se mi je zdelo zelo nehigijensko, staro olje in to.

Raje sem kupila posodo-lonec z mrežo za cvrtje, da lahko vsakič zamenjam olje in pomijem tako kot je treba.

Mi lahko prosim poveš ali ima grelec direkt v olju ali je pod posodo? Hvala

ne bi več- prav zato kupujem novo in to tako, da se uporabi in opere v pomivalcu.

Ni take, da bi jo lahko dala v pomivalec vso, daš lahko samo posodo, v kateri je olje. Ostalo je enako mastno in pocasto, moraš fino na roke pucat, pa še v vodo ne moreš dat, postane kar svinjska. Zato jaz vsake toliko kupim kar novo, saj so itak poceni.

Moja prijateljica ima tako kjer se cvre brez olja, oz. samo z eno žličko pa sem bila zdanjič na obisku in se ful navdušila na zadevo, je pa od Tefala, lahko se pomiva v pomivalcu, stane pa cca. 200 €.

LP

Take obstajajo, jaz imam tako doma. VSE razen kabla, na koncu katerega je škatlica z grelcem gre v stroj. Tisto se pa itak ne zamasti, ker je pod posodo.

Jaz nimam friteze. Pomfri pečem v pečici.

Jaz imam takšno, ki ima grelec pod posodo, pomeni, po prenehanju uporabe vzameš posodo ven (je takpna, da lahko notri tudi kaj kuhaš, sopariš), mrežo ven, pokrovka je taka čist klasična, vse gre v pomivalca in zadeva je super. Prej sem tudi imela neko fancy, z ne vem kakšnim predalom, kao nič olja nikjer, pa je bila prava packarija, ampak je šla naravnost v kanto…Ta je pa res super, ti jutri javim znamko.

Take obstajajo, jaz imam tako doma. VSE razen kabla, na koncu katerega je škatlica z grelcem gre v stroj. Tisto se pa itak ne zamasti, ker je pod posodo.[/quote]

lahko prosim poveš znamko in model?

Take obstajajo, jaz imam tako doma. VSE razen kabla, na koncu katerega je škatlica z grelcem gre v stroj. Tisto se pa itak ne zamasti, ker je pod posodo.[/quote]

lahko prosim poveš znamko in model?[/quote]

DeLonghi Total clean piše gor.
Slika:

Vse, razen tistega spodnjega dela, kjer se nastavi temperatura gre v stroj.

Imam tudi Philips. Grelec je v olju. Je dobra in se tudi pomiva v stroju. V stroj jo dam zato, da se odmoči. Potem sem jo pa še ene dve uri ročno drgnila. Tudi jaz sem premišlevala, če ne bi skoraj raje kopila nove (to je bolj hec). A kaj, ko nam je ponfri iz friteze tako dober.
No povejta še vidve zgoraj s katero sta zadovoljni. Za drugič.

mi smo jo za mali dnar kupili v hoferju, pa smo zelo zadovoljni.

Da malo oživim temo:

Torej za novoletne/božične/miklavževe itd praznike, bi rad kupil moji novo fritezo (cvrtnik), nimam pojma katerega kupiti, niti še nisem nikol uporabljal te zadeve. Hrana se pripravlja za 4 do 5 ljudi, imam pa občutek, da tale od tefala nebi bil najboljši ker se noter neka zadeva vrti to se mi pa ne zdi ravno ok. Gledal sem malo dražje, ker menim, da so boljši? Verjetno se motim.. (sem programer, mogoče ta informacija pove več o tem koliko se spoznam na te zadeve).
Prosim za pomoč in pa kaj menite o spodaj naštetih?

http://trgovina.mercator.si/tehnika/gospodinjski-aparati/aparati-za-pripravo-hrane/cvrtniki/cvrtnik-tefal-fz-7002-actifry-gourmet-edition-615451

http://trgovina.mercator.si/tehnika/gospodinjski-aparati/aparati-za-pripravo-hrane/cvrtniki/cvrtnik-de-longhi-f18436-roto-fry-870715

http://trgovina.mercator.si/tehnika/gospodinjski-aparati/aparati-za-pripravo-hrane/cvrtniki/cvrtnik-philips-hd9220-20-viva-collection-526860

lp A.

Jaz sem pred letom dni kupil Tefalov Actifry in sem zelo zadovoljen. Samo z žličko olja lahko pečem in cvrem vse po vrsti – krompir, klobase, čevape, morsko hrano… Nastavim uro na 20 minut če je hrana sveža, na 25 če je zamrznjena, in grem delat kaj drugega, hrana se pa lepo peče. Tista ročka notri jo pa še malo obrača, da se hrana lepo zapeče na obeh straneh. S pomivanjem tudi ni težav… edino dva minusa sta – prvi je to, da ker skoraj ni olja, je okus malo pust. Tista maščoba, ki je tako nevarna za zdravje, vseeno da nek bolj poln okus 🙁
Drugi minus pa je, da zaradi tiste ročke, ki meša hrano, ne morem peči “pohanja”. Ko se hrana obrača, drobtine namreč popadajo dol. Po 20 minutah pečenja namesto dunajskega zrezka, piščančjih medaljonov ali česa drugega najdem v posodi en kup golega mesa in kupu drobtin 🙁
Drugače pa zadeva lepo deluje, že eno leto jo uporabljam vsaj enkrat na dan, če ne večkrat, in doslej še ni bilo težav. Ko bi vsaj še “pohal” lahko v njej, pa bi bilo popolno 😉

Friteza od Tefala actifry je zakon, imam že drugo 🙂

New Report

Close