Ženski in Moški čvek

Slovenska glasba

Default avatar
zadnje dni je veliko govora o tem da se bo zakonska obveza o količini predvajane slovenske avtorske glasbe zmanjšala na 15%, imeli smo celo prvi slovenski glasbeni kongres in menda bomo imeli celo v križankah koncert v prostest uzakonenim 15%. No , če že moramo poslušat 40 % slovenske glasbe, potem je pošteno da je na policah vseh trgovin 40% slovenske hrane, 40% tehničnih izdelkov, da sestavlja vozni park vske hiše 40% slovenskih avtomobilov, da se v kinu predaja 40% slovenskih filmov, prav tako izposoja na dvd..itd...skratka, če drugače ne moreš prodati nekvalitetnega izdelka, potem sprejmi zakon, ki bo predpisal obvezno konzumiranje le tega, tako kot velja za obvezno poslušanje slovenske glasbe...nismo zastonj banana država
Default avatar
flashgordon je napisal/a:
meni pa je slovenska glasba všeč in se kar strinjam, da bi je moralo biti več predvajane.

slovenske hrane imam na policah več kot 40 % (mercator najboljši sosed), res pa ne v Sparu ali Hoferju :)

a imamo tudi slovenske avtomobile. že res, da jih delamo v Sloveniji, ampak to menda niso naši :)

slovenski filmi so mi tudi všeč: sreča na vrvici, kekec, to so gadi, cvetje v jeseni, poletje v školjki, te sem jaz zelo rada gledala in še vedno jih rada pogledam :)

to pa ni res, da smo banana država. saj banane niso naš proizvod :)
Default avatar
A ti ni čudno da navajaš filme ki so stari že vsaj 30 let in ne mlajših. Zgleda da novi niso tako dobri ane.
Default avatar
Bajsi99 je napisal/a:
slabo bereš :)

sem napisala, .... te sem jaz zelo rada gledala. torej pretekli čas. ko sem še hodila v osnovno šolo.

nisem pa nič komentirala a so novi dobri ali ne. Slovenka npr. mi je bila zelo všeč:)
Default avatar
Se kar strinjam.

Edino kar bi lahko predpisali, bi bilo več glasbenih oddaj na RTV Slo, kjer bi predstavljali novo slovensko glasbo. Glede na to, da je RTV javni servis.
Default avatar
eh fleš, malo pretiravaš. :)
poslušaj, jej in vozi, kar si sam izbereš.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti,
če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga)
Default avatar
japkica je napisal/a:
lej ne morem poslušat kar hočem če me hočejo prislit da bom na radiu moral poslušati 40% slovenske glasbe
Default avatar

roko na srece, teh 40% slovenske glasbe, radijske postaje tako ali tako vrtijo od polnoči naprej, dokler ne dosežejo kvote. takrat pa ti verjetno že lepo spančkaš. pa še to ponavadi vrtijo bolj kvalitetno glazbo. moram priznati, da nisem reš še nikoli na radiju slišala npr. slovenskega slavčka.
a tebe kdo sili, da poslušaš radio? :)
Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti,
če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga)
Default avatar
japkica je napisal/a:
no vidiš, pa si prišla čisto sama do srži problema naše države, ko se zakoni sprejemajo samo zaradi tega da se pač sprejmejo ne pa da bi uredili težave same in hkrati se že najde luknja kako se da zakon lepo zaobiti...po drugi strani pa se s tem vidi da se sazasu sploh ne gre zato, da bi se vrtela po radiu všečna slovenska glasba, pač pa samo zato da se vrti v masovnih količinah, da se pobere denar in se da kao avtorju, pa čeprav se vrti v terminu ko nihče ne posluša
Default avatar
eh, fleš, ti si pa od glasbe prešaltal na "luknje" oz. kako le-te zaobiti :)))
p.s.
kaj te pravzaprav muči ?:))))))
Default avatar
Tako je flesh. In potem smo vsem luknjam navkljub popolna država s popolnim sistemom. Švicarji so za nami vsaj 3000 let. Amerika 1000. :)
Default avatar
Bibita_Melita je napisal/a:
a da me kaj muči? mogoče kako hodit po robu luknje in ne pasti vanjo?))) kaj pa ti misliš?)
Default avatar
aha, to je torej? se mi je zdelo, da nekaj je :)

jaz pa nič ne mislim :))))
Default avatar
možgani na paši?)) še mal pa ti bom začel zavidat)
Default avatar
tadej je napisal/a:
ja in mi bomo kmalu za Bangladešom)))
Default avatar
ti vsaj razumeš, da ne morem svoje glave preveč utrujat :)
Default avatar
vsaj en, ki razume :)

drugi me itak samo kritizirajo... kot npr., da stare štose lepim tu gor :)))))))))))
Default avatar
no še en star štos,
pride gorenc na upravno enoto in zahteva da njegovi pokojni ženi spremenijo ime, pa ga vpraša referentka zakaj? pa pravi, veste sem našel en rabljen nagrobnik, pa gor vse štima razen imena
Default avatar
hehehe, dober, gorenc kot gorenc.

pa še jaz:)

Poslovnež pošlje meil svoji ženi :

Moja najdražja:
Vsekakor boš razumela, da imam določene potrebe, ki jih ti zdaj, ko si
stara 54 let, ne moreš več zadovoljiti.
S teboj sem zelo srečen in te kot ženo zelo cenim.
Zato upam da ne boš narobe razumela, ko boš po tem faxu vedela, da sem
z Natašo, mojo 18 letno tajnico, v hotelu Slavija.
Ne bodi v skrbeh, pred polnočjo bom sigurno doma.

Ko pride mož domov, najde na mizi v jedilnici naslednje pismo :
Moj najdražji :
Dobila sem tvoj fax in hvala za tvojo odkritosrčnost..
Ob tej priložnosti bi te rada spomnila, da si tudi ti medtem že napolnil 54 let.
Istočasno pa bi ti rada povedala, da sem trenutno z Matjažem, mojim
učiteljem tenisa, ki je tudi kot Nataša, star 18 let, v hotelu Orel.
Kot uspešen poslovnež in s tvojim odličnim znanjem matematike boš
razumel, da sva v enaki situaciji,vendar z majhno razliko:
'18 gre večkrat v 54 , kot 54 v 18'.. , kar posledično pomeni, da prej
kot jutri zjutraj ne bom doma !!!

En vroč poljub od tvoje žene, ki te resnično razume...'