Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek res dobra krema vlažilna za suho kožo?

res dobra krema vlažilna za suho kožo?

Imam globinsko(menda) , ne površinsko suho kožo, zato tudi srbi. Ne pomaga npr. alverde mleko , dove, niti la roche posay, vglavnem – dnarja sem že zmetala za te stvari, pa nobene res dobre. Predlagajte, kaj imeti, če imete take pprobleme.

dr.hauschka; imam suho kožo, nikoli nisem premišljevala, da ali je globinsko suha ali ne… imam 45 let in mi je po vseh poskusih edino ta res prava kozmetika.

imam tudi zelo suho kožo in najbolj mi pomaga maslo za telo Bettina Barty – dobiš v mullerju.

meni pri 44 letih in z zelooo suho kožo pomaga samo cera di Cupra-rosa , krema iz DM , Cena okoli 6 eur in je ne zamenjam za nobeno drugo, pa sem jih preizkusila ogromno . Dovolj je, da se namažem samo zjutraj …

jaz imam že od rojstva težave s kožo. po moje rojstvu so me kot dojenčka najprej odnesli k dermatovenerologu.

in poslušaj. NOBENA krema ne pomaga. nobena. ne nivea, dove, ne dr.hauschka, ne eucerin, ne iz loccitana… kuplenega takole nič. meni pomagata dve stvari:

-pojdi k dermatologinji, ki ti bo dala recept za kilsko kremo, ki jo za potrebe tvoje kože zmešajo v lekarni. na podlagi lastnosti tvoje kože bodo zmešali različne (individualne) odstotke posameznih sestavin.
-kupi kvalitetno olivno olje. sama imam eno iz dalmacije. ima drugačen vonj, okus, izgled. gre res za pravo in kvalitetno olivno olje.stuširaj se, NE SE OBRISAT z brisačo, ampak se direkt na tanko namaži z olivnim oljem.

Jaz uporabljam vse od bubchen – od tekočega mila, mleka do kreme za obraz.

jaz imam tudi tako suho koži, da je kar bela in se lupi, pa mi doslej ni pomagalo nič. Odkar pa sem poskusila z olivnim oljem na mokro kožo, kot je ena že opisala, pa je dovolj, da to storim enkrat na teden, in imam super mehko in navlaženo kožo. Pazi pa, da ko si namažeš, da si vzameš kakšnih 10-15 minut časa, da se v miru vpije v kožo.

Odlično je tudi olje od Alverde, na podlagi olivnega olja v steklenički. Pa še fino diši 🙂

jaz sem zadovoljna z clinique

Jaz prisegam na Garnier Total comfort.

da, olivno olje je res alfa in omega. sama sem probala res že vse, razna karitejeva in druga masla, kreme z ureo…ma ni ga čez olivno olje. ampak kvalitetno. res pravo. ne iz spina za par evrou. kvalitetno olivno olje zaznaš že po vonju, okusu, barvi.

nič ne pomaga bolj kot olje na mokro kožo.

naredim pa jaz to vsak dan – vsak dan se namažem z njim. se ga itak ne porabi veliko, ker se namažeš na mokro kožo.

uporabljam ga tudi za lase.

Za začetek nehaj kupovati hidratantne oz. vlažilne kreme in začni kupovati kreme, ki so bolj mastne.
Ker sigurno poleg vlage tvoja koža potrebuje tudi maščobo.
Zgoraj si dobila kar nekaj idej, sama uporabljam od Loccitaina kremo imortelle in sicer masko, ki pa se pri zelo suhi koži lahko uporablja tudi kot krema. Krema je kar draga, (cca 50 €), se je pa porabi zelo malo. Sem imela pa tudi cera di cupra in je bila tudi OK.

Tiste, ki uporabljate olivno olje, prosim, povejte, kako je z vonjem po uporabi – meni se je kljub rednemu tuširanju zdelo, da koža polagoma prične žarko zaudarjati.

pa pij veliko

Mene tudi vonj moti. Jaz imam rada dišečo kožo.

ej, glej, kaj pa vem. olivno olje, ki ga imam jaz v bistvu ne smrdi. ima drugačen vonj kot ta, ki jih lahko kupiš v slo trgovinah. je pa res, da gre za domače olivno olje, iz dalmacije. ne vem. moje ne smrdi v bistvu:-/ kaj pa vem:-/

kožo je pomembno vlažiti od znotraj…voda voda in še enkrat voda…pa ne 5 dcl na dan ampak mnogo več…se bo potrebno pač prisilit

Jaz uporabljam Just malva ali pa Locittane amande olje.

Jaz sem olivno olje zamenjala z arganovim, ima bolj prijeten, blag vonj in je super za kožo.

Jaz pa kožo obraza najprej navlažim s hidratantnim gelom oz.koncentratom, potem namažem s mastno kremo.
Zelo suha koža potrebuje tako vlago kot maščobo, ki ju je nemogoče dobiti v eni kremi.Zato je kombinacija olja na mokro kožo tako dobra.

Veliko odličnih nasvetov si že dobila od olivnega olja do tega da stopiš do kozmetičarke, da ti sama “zmeša” eno kremo, ki bo zate najboljša in individualno narejena.

Jaz imam tudi občutljivo kožo in uporabljam za obraz Agualia Fluid od Vichyja, hidratantni fluid, ki mi je odličen, pa sem tudi jaz poskusila vse sorta.

Na telo dam pa navadno NIvea mleko za suho kožo, direkt po tuširanju brez brisanja, tako kot so ti svetovale za olivno olje…

Poskusi, mogoče ti bo kaj ustrezalo od tega?

http://www.planet-lepote.com/forum/viewtopic.php?p=983726

Sem probavala vse sorte, pa kakega uspeha ni bilo. Najbolj me je motilo, da so bile na vseh temnih podlagah moje “luske”, samo, da sem se naslonila gor.. Potem sem enkrat kupila še tale dove. In zaenkrat deluje. Namažem se zvečer po tuširanju in zjuraj, preden se oblečem. Koža je mehka, ne lušči se več, skratka meni ustreza. Mislim pa, da je skrivnost uspeha pri vsaki posameznici drugačna. Pač iščeš dokler ne najdeš. Jaz sem iskala dobrih 15 let. In, na žalost, verjetno tega izdelka ne bodo delali v nedogled, kar pomeni, da bom spet enkrat brez.. Pa še nekaj sem ugotovila – kar je drago, ni nujno tudi dobro zame.

Od zgoraj navedenih nasvetov je EN SAM PAMETEN. Pojdi k dermatologu.

Takšne probleme ne more reševati kozmetika, ampak zdravnik. Najprej splošni, potem dermatolog.

Splošni bo verjetno predpisal kakšno kremo na recept z visoko vsebnostjo Uree (sečnine). Če to ne pomaga, se je treba posvetovati z dermatologm, da ugotovi, v čem je pravi problem. NOBENA kozmatika ne more nadomestiti nasveta dermatologa, ker nobena kozmetika, ki je v prosti prodaji ni ZDRAVILO. Koža, ki je globinsko izsušena, pa potrebuje ZDRAVLJENJE.

Jaz sem imela tako suho kožo, da sem imela od septebra do junija STALNE glavobole zato, ker mi je presuha koža zategoval kožo na obrazu in povzročala občutek, da mi obraz ˝skupaj vleče˝. Poskusila sem vse mogoče kreme po nasvetu vseh vseh frendic. NIČ ni pomagalo, ker je razlika med suho in izsušeno kožo, ki ni sposobna vezati vlage, popolnoma neopisljiva za tiste, ki tega niso nikoli izkusili.

Po enem tednu po obisku splošnega zdravnika, ko sem se mazala s kremo z visoko vsebnostjo uree, se mi je zdelo, da sem se ponovno rodila. Praktično sem se morala navaditi na življenje brez ˝zategovanja˝ in glavobola.

Za začetek lahko poskusiš v lokalni lekarni dobiti kremo Linola Urea. Načeloma naj bi bila na recept, mogoče pa ti jo dajo brez. Če ta ne bo pomagala, moraš OBVEZNO k dermatologu.

Kje se pa dobi Just Malva Crema Viso, kje jo prodajajo? Sem jo dobila za darilo pa ne najdem prodajalne, da bi jo spet kupila. Barbi

New Report

Close