Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zelo si želim, ampak ali je to sploh izvedljivo

Zelo si želim, ampak ali je to sploh izvedljivo

Rada bi si kompletno zamenjala oblačila. No ja, nekaj stvari sem obdržala, ogromno pa vrgla ven iz omare.
Stvar je v tem, da sem končno prerasla sentimentalnost (nošenje leta in leta enakih kosov oblačil brez repa in glave) ter skromnost (zase kupujem le poceni).
V ta namen sem privarčevala cca. 200€, stvar je pa v tem, da nimam nekega svojega stila. Kaj vem, nekako se nagibam k športno elegantnemu karkoli že to pomeni 😉
Ko imam čas, hodim od trgovine do trgovine in si spet kupujem poceni majčke, ki so dobre le za po hiši. Grrrrrrrrrrrrrrrrrrr, očitno ne morem kar tako iz svoje kože.

Občutek imam, da bi zame bila najboljša rešitev ena ženska oseba, ki bi bila moj “modni svetovalec” oz. bi šla z menoj v par trgovin in mi svetovala kaj b izame bilo najbolj primerno oz. bi skupaj nabrali nekaj kosov oblačil, lepo pokombinirali in bi se jaz hodila v kabino preoblačit on a bi mi pa pomagal a svojimi nasveti, da bi izbrala tiste kose, ki bi jih potem tudi v resnici nosila.

Tistih par prijateljic s katerimi bi lahko kaj takšnega izpeljala ima točno določen slog. Same barbike z dekolteji do popka. Dobesedno. In natanko vem, da to nikakor ne bi šlo.

Kaj mi svetujete? Da kar pristopim do prodajalke in jo povprašam kako mi kaj pristoji in kaj bi lahko zraven skombinirala? Se mi zdi, da so povečin iitak same študentke…mah, nekako mi to ne diši preveč.

Ali obstaja kakšna oseba, ki bi ji kaj takšnega bilo v veselje (?) oz. bi bila pripavljena preživeti par ur s totalno neznanko, spiti kakšno pijačko za “razbiti led”, svetovati glede kombinacij oblačil glede na mojo postavo, leta, stil (no ja), pa iti morda na kosilo in spet nadaljevati s pomerjanjem in kupovanjem oblačil? Tudi obutve.

Opravičujem se za zmedeno pisanje v upanju, da ste vsaj razumeli o čem premišljujem oz. kaj bi rada pa ne znam tega izpeljati.

Hvala, ker ste me brali

Dobra ideja ! Krasno ,vendar se mi zdi,da manjka 0 !
Sploh ,če želite celotno garderobo zamenjat ali pa večino.
L.P.

Ups, ne manjka 0 ampak 1 spredaj… torej za ta namen imam trenutno privarčevanih 1.200€
Hvala za opozorilo.

Tudi meni se zdi krasa ideja. Držim pesti, da ti uspe in se na oglasiš totalno prenovljena :=)

Veliko trgovni ima brezplačno stilsko svetovanje. Nič nisi napisala od kjer si. V Ljubljani imajo stilsko svetovanje tako Maxi kot Nama in Emporium. Zdaj, koliko so svetovanja kvalitetna, pa ne vem. Najbolje, da pokličeš in vprašaš, kdo svetuje.
Za Maxi vem, da so včasih imeli prav stilistke, zdaj pa to delajo prodajalke.
Za Emporium pokličeš, poveš kaj rabiš, kašno številko nosiš in potem ko prideš te že čaka obešalnik poln oblek zate.
Za Namo ne vem.

Na spodnjem linku pa dobiš eno ful luštno gospo, ki zadevo oblvada v nulo. Mi smo na njo naleteli enkrat slučajno v Maxiju, ko so še imeli profesionalnostilsko svetovanje. Morda jo lahko prvo porabiš za strokovno čiščenje omak, potem pa še za nakup oblek. Koliko pa računa, pa nimam pojma.

Pa saj imajo v nekaterih trgovina brezplačno svetovanje, včasih je bilo tako v Emporiumu. Čeprav imam s svetovanjem raznih prijateljic glede oblačil bolj slabe izkušnje, ker vsaka praktično kupuje oblačila tako, da bi jih kombinirala s svojimi oblačili in, da bi bili po njenem stilu, čeprav nezavedno. Iz mojih izkušenj, ko sem bila v dilemi glede oblačil in stila sem šla malo po trgovinah kjer imajo kakovostna oblačila in zelo lepe kombinacije. Izogibaj se trgovin s “cunjicami” in raznih outletov kjer je vsa možna navlaka in čisto pomešani stili in sezone. Mogoče zveni smešno ampak meni so bili vedno najbolj v pomoč pri kombiniranju katalogi z oblačili kjer najdeš smiselne lepe kombinacije za vsakdan. V modnih revijah namreč je obup, taka gre lahko na cesto le kakšna manekenska najstnica s super merami.
Uspešen šoping ti želim!

če te blazno ne moti moška družba, ti rade volje podarim strokovno svetovanje…

Vaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuu, to bi ampak sem doma bližje Celju kot Ljubljani

Na spodnjem linku pa dobiš eno ful luštno gospo, ki zadevo oblvada v nulo. Mi smo na njo naleteli enkrat slučajno v Maxiju, ko so še imeli profesionalnostilsko svetovanje. Morda jo lahko prvo porabiš za strokovno čiščenje omak, potem pa še za nakup oblek. Koliko pa računa, pa nimam pojma.[/quote]

Še link, lepo prosim.

Hvala.

Drži, a 200 eur je le premalo. Delaj še na tem, pa si dobiš garderobo. Jaz grem ponavadi v vse low budžet trge, če pa tam nič ni, pa še v ostale.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

Verjetno hodiš po napačnih trgovinah, da kupiš zmeraj poceni majčke. Začni zavijat v kakšni višji rang.

Jaz sem prebila led v Modiani. Prej tudi vedno poceni cunjice. V Modiani (taveliki) sem prvič kupila kos oblačila za 40 evrov. In ti povem, nisem šla nikoli več na ceneno. Raje ne kupim nič, kot da bi se vrnila nazaj.
Se pa meni šopingiranje s prijateljicami zelo obnese. Samo one imajo dovolj energije, volje, da letajo z mano po štacunah, da me pogledajo, kako mi paše, same opazijo kakšen kos, ki ga jaz sicer ne bi …
Tudi svetovanje imajo verjetno samo v dražjih trgovinah.

Ups, evo ga.

http://www.status1.si/?viewPage=1

Za Emporium in Namo vem, da imajo modne svetovalke. Lani poizkusila v Emporiumu in eno v Nami in bila obakrat razočarana. V Emporiumu sem že po telefonu povedala, da imam rada enostavne stvari, športno eleganco in žive barve v kombinaciji s črno, pa me pričaka obešalnik poln nekih bledih zadev z naborki, kupi gumbov in zaponkami.

Sicer nočem pametovat, samo 1200 evrov ne bo dovolj za Maxi pa Emporium, za zamenjavo celotne garderobe. Drugje se pa lahko kar nekaj najde.
Dej mal napiš kak zgledaš, pa če nosiš petke,…

N

Še na tej strani pobrskaj in morda se lahko dogovoriš tudi za osebni posvet: http://fashionista.si

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

http://shop.hm.com/at/

tudi s tem linkom si lahko vsaj malo pomagaš…

Na kulinariki dobiš veliko uporabnih nasvetov, ki jih deli t.i. Vendelina. Pošlji ji zasebno sporočilo s svojo prošnjo, morda ti bo pomagala.

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=21322

Ti uradni modni svetovalci v npr. Emporiumu, Maxiju, Nami niso kaj dosti vredni. Poleg tega so v teh trgovinah zelo draga oblačila!

Jaz ti za začetek svetujem, da greš v trgovino Orsay – za mene najboljša trgovina, športno-eleganten stil. Hlače, oblekice, krila, majčke, bluzice… jaz vedno najdem lepe stvari za službo. Ne starinsko klasične, ampak mladostno elegantne. Pa še cene so solidne. Za pomoč pa kar prodajalko prosi.

Za Orsayem se sprehodi še do Sisleya in Vero mode, lahko tudi do Zare.
Šele ko se ti bo nov stil usidral, lahko spet stopiš v HM:) Tudi tam najdeš dobre stvari, a le, če veš, kaj hočeš. Poceni trgovin a la Mana ipd. pa se izogibaj v širokem loku.

Tudi jaz sem pred leti imela tako dilemo, najprej sem mislila, kako moram vedno in povsod varčevat za druge, potem sem pa obrnila pozicijo in začela….

Ker pač nisem vedla kako in kaj sem začela z revijami in to tujimi, saj v naših revijah najdeš izredno redko kakšno dobro predlagano kombinacijo. Jaz redno kupujem Grazio in tam vedno najdem kakšno kombinacijo ki bi jo tudi sama imela. Ker pa zdej že vem, da ima Zara vedno najbližje približke vseh kombinacij – zadnjim modnim smernicam sezone, kupujem tam. Zaposleni tam ti tudi če jih vprašaš, svetujejo in znosijo razne kombinacije, le vprašati jih je treba.

Letos bi si jaz na tvojem mestu kupila en telirani navadni plašč kamelje ali bež barve, s temno rjavim usnjenim pasom, ene škornje v isti barvi; pa ene temne kavbojke, črne hlače, črn puli, krilo – sivo ali črno s teliranim suknjičem, kak zanimiv brezrokavnik, ene črne gležnarje s petko, vse to v Zari. Lahko tudi eno veliko rjavo torbo. Obvezni so tudi balonarji, lahko so rjavkasti, sivi ali črni.

Potem bi v Nara camicie, kupila 2 ali 3 bluzice, črno z volančki, pa belo za na jeans, pa eno rdečo za povsod.

Za cukrček na koncu bi si kupila še en sexy komplet perila v Intimissimi in morda kakšne čevlje z visoko peto, v Chicu v centru.

Meni so všeč kombinacije dražjih komadov, kombinirane s preprostimi majčkami, tako da nimam nič proti H&M, Orsayu, in podobnimi trgovinami…

Sčasoma se boš že navadla, meni je za modne smernice vedno izhodišče revija Grazia kjer redno objavljajo kaj bo modno v sezoni ki prihaja, potem pa v Zari največkrat takoj najdem to kar sem iskala. Lahko pa tudi pogledaš v Mangu, občasno imajo tudi tam odlične kose….

Če nimaš svojega okusa ti ni treba izumljati tople vode in/ali plačevati svetovalcev.

ZELO ENOSTAVNO.

Pogledaš po obstoječih modnih tipih, ki obstajajo že desetletja. Lahko si rokerski stil v malo usnju, lahko si damski stil z velikim klobuki in nežnimi krili, lahko si športni stil, …….. teh stilov je veliko

In se odločiš da boš ti taka.

In potem ko kupiš kakšen nov kos obleke ali obutve naj bo malo podoben tvojemu izbranemu stilu. Seveda bo tu prehodno obdobje nekaj let, da boš v celoti zamenjala garderobo in seveda tudi prehodno obdobje, da se boš privadila obnašanja v garderobi izbranega stila.

Pa lepo se mej in velik se smej

Jaz pa z zanimanjem ugotavljam, da so nekatere ženske, ki tudi v cenejših oblačilih izgledajo kot iz škatlice. No, cenejših, takih recimo, ki ne stanejo prav celo premoženje. Imam prijateljico, ki redno kupuje kak dober kos, zraven pa cel kup majčk, srajčk, puloverčkov za par evrov. Pokombinira z ruto, nakitom, zanimivimi vzorčastimi najlonkami in izgleda super. Ona vse to nosi, kot da je vsak kos vreden ful.
jaz sem pa na žalost ravno obratna. tako v cenejših oblačilih kot v dražjih, pač ne izgledam nikoli tako urejena. Ona je sicer majhna, a zelo skladna. jaz sem višja, imam pa zelo žensko postavo s širšimi boki in na žalost manjše prsi, zato pri meni odpadejo vse tunike, vse odprte majčke in srajčke. Ona si opere lase in jih počeše in izgleda kot da je od frizerja. jaz še ko grem od frizerja ne izgledam kot da prihajam od frizerja!!! Ona ima parking pod stavbo, kjer dela, zato obuje luštne salonarčke in jih lepo pokombinira na svojo obleko, jaz moram parkirat na robu mesta in prehodit dva makadama, da pridem do centra mesta, kjer delam. Odpadejo salonarji, odpadejo petke, če dežuje, pridem v slubo vsa blatna in s hlačami mokrimi do gležnjev. Normalno da izgledam slabo! Tudi ona nima nekega izdelanega stila. En dan je vsa elegantna v krilcu, en dan kavbojke+srajca, en dan elegantne hlače in bolj casual srajca z jopico, in čisto vse ji paše. Zna skombinirat barve, jaz pa kot da sem barvno slepa. Presenečena sem bila, ko sem šla z njo v šoping in ugotovila, da kupuje v cenejših trgovinah in zanimivo je, da ji oblačila dolgo trajajo. V vsem se počuti dobro in udobno, jaz imam ene hlače v katerih se počutim dobro in vse druge, v katerih me ves dan nekaj moti.
Zaključek je en: meni je isto sranje, če se oblečem v obleko za 300 eur, kot če imam tako za 30. Še ko se ful dobro počutim, ko se zjutraj zbudim naspana, se uredim, oblečem, namažem, izgledam tako – srednje. Taki pač smo, ni kaj. Eni znajo, eni imajo to dano v zibelko, eni se pa trudimo, kombiniramo, iščemo, zapravljamo, kupujemo in potem ne oblečemo, v trgovini se nam zdi, da pristaja, doma se prijemljemo za glavo, skratka – eni ne znamo ne kupovat, ne nosit.

No, v bistvu samo eden 🙂 Za ‘ne znamo nosit’ – kaj pa če bi za začetek poskusila dobiti knjigo Odkrijte svoje barve ( vse barve, ki vam pristajajo : obleka, ličenje, lasje, očala, nakit) avtorice Buscher, Christel (gotovo jo imajo v knjižnici) in videla, kateri barvni tip si in potem nadgrajevala v lastni stil? Jaz sem tako začela… Mogoče komu pomaga.

Lp

New Report

Close