Najdi forum

Lepo pozdravljeni!
Moja težava je v prekomernem potenju. Med branjem te strani sem ugotovila,da se drugi potijo le v stresnih situacijah. Jaz se vedno potim, ne le pod stresom, razen kadar sem doma (kadar sem sama). Potim se predvsem podpazduho, pa tudi v noge,roke in dimlje.
Poskusila sem že z vsemi mogočimi deodoranti, tudi s tistimi, ki se dobijo le v lekarni, pa nič ni pomagalo. Kaj naj naredim?
Že vnaprej se zahvaljujem za vaš odgovor

Spoštovani, pretirano potenje je lahko vegetativen odziv na stres, ki ga zavestno sploh ne zaznate, je pa v zvezi z družbo drugih.Na voljo imate dve možnosti: medikamentizni pristop s z posebnimi antidepresivi ali osihiterapijo( še najbolje pa oboje skupaj)Vse to nudi psihiater.

Ker imam tudi jaz podobne težave kot trobin2, bi prosila za malo podrobnejšo pojasnilo kaj je to osihiterapija oz. zdravljenje z antidepresivi.Sama nisem depresivna. Potim se pod pazduho, vedno, ko grem v službo oz. v službi. Čim se oblečem v srajce, kostime kar teče z mene. Ko telovadim na aerobiki, pa se potim zelo malo, še najmanj pod pazduhami. Strah pred ljudmi?

kaj pa je to….tablete?

Spoštovani
Antidepresivi ne zdravijo le depresije, ampak še najmanj tri težave od katerih je najpogostejša tesnobnost.To sicer za krajši čas dobro ublažijo pomirjevala na primer Apoaurin, Helex, Xanax, Leksaurin in podobno, vendar se jih na daljši rok izogibljemo zaradi možne zasvojenosti.Psihoterapija, posebno kognitvno vedenjskega tipa omogoča ne le prepoznavanje sprožilnih dejavnikov za motnjo ampak tudi tehnik zmanjševanja napetosti in učenje ravnanja ob podobnih situacijah. Prekomerno znojenje v čustveno povdarjenih obre,menitvah štejemo kot vegetativni/ nehotni/ TELESNI odziv na DUŠEVNI dražljaj.

Spoštovani,
antidepresivi so v tabletah kapsulah ali tekočini.

New Report

Close