Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v stiski…kam in kako?

v stiski…kam in kako?

pozdravljei!

upam da ne bom naletela na en kup negativnih odzivov, vendar sem resnično obupana. sem bodoča mamica. ker sva se s partnerjem razšla v grdih odnosih ( ima otroka z drugo,le tega je spočel v času najine veze in to je spretno prikrival kar nekaj časa ) sem ostala sama. kmalu nisem več zmogla plačevati najemnine sama in ostala sem brez strehe nad glavo. obrnila sem se na CSD kjer seveda niso naredili ničesar. ponudili so mi materinski dom, nato pa ugotovili da so pravzaprav vsi polno zasedeni. trenutno se stistkam v eni sobici pri prijateljici, kar pa je samo začasna rešitev. ko iščem stanovanje pa vedno znova naletim na take, kjer je treba vnaprej plačati pravo bogastvo preden se sploh lahko kam seliš. zanima me če je kje kdo ki oddaja stanovanje v najem in ne zahteva plačila varščine? sem iz območja maribora, najemnino bi plačevala kasneje redno saj je situacija le trenutno res grozna. ne vem več kam se naj obrnem, kmalu bo dojenček tukaj jaz pa se borim in resnično že obupujem. prosim če mi ne odgovarjate taki ki želite samo moralizirati. k staršem ne morem , dejansko nimam nikogar na koga bi se obrnila. ker potem ne bi pisala tukaj in iskala nasvete in pomoč od neznanih ljudi. hvala vsem za odgovore!

Resnično mi je žal, da berem tako žalostno zgodbo, ampak žal drugega kot da ti zaželim veliko sreče in držim pesti zate, ne morem pomagati. Ne poznam nikogar, ki bi kaj oddajal, pa tudi s tistega konca Slovenije nisem.

Upam, da se najde kdo, ki ti bo lahko pomagal. Kaj pa če greš na občino, Rdeči križ, Karitas, mogoče celo cerkev? Upam, da kdo pozna kakšno gospo ali starejši par, ki bi v hiši imel prostor za vaju.

Želim ti res vse dobro, predvsem pa zdravega otročička.

Zakaj pa nebi smeli malce moralizirat, pa vprašat zakaj k staršem ne moreš, zakaj sedaj nimaš denarja za najemnino, saj bodoči otrok še ni strošek, na kakšnih osnovah trdiš, da boš kasneje ko bo otrok imela denar za stanarino, če ga že sedaj ko si samska nimaš? Vse to bo namreč zanimalo tistega, ki bi te vzel na stanovanje.
Pa tud če pustimo zdej to, kolk si stara in kam si gledala da si vzela tacga desca.

Draga bodoča mamica. Sem sicer iz tvojih koncev, a ti žal doma ne morem nuditi. Želim ti resnično veliko sreče, naj se ti čimprej življenje obrne na bolje.
Oglasila sem se predvsem zaradi komentarjev “Zaskrbljene Ide”- kakšen človek si, da bodoči mamici, ki se je tako znašla v situaciji, ki je nikomur ne privoščimo daješ takšne komentarje??? Sram te je lahko, da si sposobna česa takšnega in sramota si za ves ženski, materinski svet. Še enkrat- SRAM NAJ TE BO!!!!!!!

Ko ti bodo po porodu v porodnišnici dali odpustnico, jim reci, da ne greš, ker z dojenčkom nimata kam. Potem bo socialna delavka v bolnišnici že našla neko rešitev, saj te najbrž ne bodo prisilno odstranili.

res nezavidljiva situacija, želim ti vse dobro………a se moram strinjati z Ido.
Sama imam v stanovanju mlado familijo z dvema majhnima otrokoma, ki ne plačujejo najemnine niti stroškov, ker nimajo……sama nimam srca, da jih vržem ven in to se kar vleče, tudi mene so ganili takrat, a sedaj drago plačujem.Pogodba se izteče konec leta in od takrat naprej bo stanovanje prazno.

Poskusi še enkrat na CSD ali pa kar direkt na Karitas tudi oni imajo materinske domove. Mislim, da bi bila to zaenkrat najboljša rešitev. v tem času ti bodo nudili pomoč, da v miru urediš svoje življenje in počasi najdeš svoje stanovanje.

Ida, sram te bodi – samo to bom rekla.
Obupana mamica, na tvojem mestu bi spet na CSD in naredila dramo, očitno te obravnavajo kot številko. Ja, tudi na cerkev bi se obrnila, zakaj pa ne.
Šla sem še malo srfat, poglej tole: http://maribor.olx.si/brezplacno-oddam-sobo-iid-114658609

Ni optimalna rešitev, ampak praviš, da je situacija grozna samo zdaj, potem se bo uredilo. Iz tega sklepam, da nekaj dohodkov imaš; nimaš pa nič našparanega za kakšen tak primer.

Jaz ti predlagam, da na banki vzameš en kratkoročen kredit, toliko, da pokriješ varščino. Te bo sicer nekaj stalo, ampak če imaš drugače v redu finančno stanje, bo ravno prav za premostitev tele krize.

Pa srečno!

http://www.karitasmb.si/2_vsebina.php?id_menu=16
poizkusi na mariborski karitas

pa še tale naslov:
http://pelikan.karitas.si/materinski/

na razne žaljitve se pa ne oziraj. Želim ti, da bi se vse dobro izteklo.

Tako hudobnih kometarjev kot jih daje neka “zaskrbljena Ida” še nisem zasledila na tem portalu pa sem na njem skoraj od vsega začetka. Tebe Ida čaka v življenju še marsikaj hudega, ker si tako zlobna. Zagotovo si pa že sedaj nesrečna, ker samo taki ljudje sovražijo vse okrog sebe,kot si ti, posebej pa revo, ki se je znašla res v hudi stiski. Če nimaš zanjo lepe besede bodi vsaj tiho.
Si sramota tega foruma.

Sramota si ti.

Kje piše, da žensko sovražim? Sam smili se mi ne, ker se je sama spravla v to. Zdaj pa pač naj nosi posledice svojih odločitev in naj ne jokca.

Me pa res zanima kolk ji pomagajo vaše izjemno tolažilne besede. Najbrž en drek. Pomagalo bi ji samo stanovanje, pa ga zgleda nobena od vas nima odveč.

kaj pa oce otroka?
reci mu naj ti da za varscino in prvih nekaj najemnin,kaj se pa gre,ce je naredil otroka,naj pa se poskrbi zanj,kaj se pa to pravi.

Pa briga njega za njo in otroka. Če bi jo maral, ga ne bi še drugi istočasno naredil.

Ida je šla res predaleč, ampak res bodoča mamica ne bo zmogla plačevat stanovanja, stroškov, hrane, opreme za otroka itd, zato bi bilo bolje, če bi iskala sobo z kuhinjo in kopalnico, kje pri kakšni upokojenki v veliki hiši izven mesta.Za plačilo pa pomoč po dogovoru.

Pa briga njega za njo in otroka. Če bi jo maral, ga ne bi še drugi istočasno naredil.[/quote]
to je zdaj postranskega pomena,kdo koga mara ali nemara,dejstvo je da se bo otrok rodil in da otrok ne zivi od lufta,poskrbi naj zanj.

Pa briga njega za njo in otroka. Če bi jo maral, ga ne bi še drugi istočasno naredil.[/quote]
to je zdaj postranskega pomena,kdo koga mara ali nemara,dejstvo je da se bo otrok rodil in da otrok ne zivi od lufta,poskrbi naj zanj.[/quote]

Če bi on poskrbel za otroka in njo, najbrž ne bi tukaj jokcala. Kaj ni jasno?

Ona pa najbrž nima niti dnarja za sodno takso, da bi ga tozla za prezivnino.

Ida & Co., če že ne morete pomagati, vsaj ne škodujte! Tak strup, kot ga sikate, se vse prepogosto obrne proti kači.

Avtorici posta pa svetujem, naj se poleg naštetega obrne še na medije oz. akcije, kot so Iskrica Nedeljskega, pa pri Mariu v sodelovanju z ZPM.

Potem na tvojo občino – bližajo se lokalne volitve, ni hudič, da ne bi župan našel sobice zate!

Predvsem pa naj ti ne bo nerodno, vsakdo se lahko znajde v težki situaciji, pomembno je vprašati za pomoč in večina ljudi ti bo pomagala!

Srečno!

Sramota si ti.

Kje piše, da žensko sovražim? Sam smili se mi ne, ker se je sama spravla v to. Zdaj pa pač naj nosi posledice svojih odločitev in naj ne jokca.

Me pa res zanima kolk ji pomagajo vaše izjemno tolažilne besede. Najbrž en drek. Pomagalo bi ji samo stanovanje, pa ga zgleda nobena od vas nima odveč.[/quote]

Najbrž je marsikatera tlele gor na tem, da spoka od dedca, pa so vse presrane da se jim ne bo zgodilo to kar piše avtorica….pol pa požirajo vse mogoče od dedca…tud kurbarijo…

Jaz tud ne prenesem cmeranje in prosjačenje….če človk ne uporablja glave, naj pa zato vsaj enkrat fajn najebe v životu….takšni ljudje se ponavadi spremenijo 300 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


to je zdaj postranskega pomena,kdo koga mara ali nemara,dejstvo je da se bo otrok rodil in da otrok ne zivi od lufta,poskrbi naj zanj.[/quote]

Če bi on poskrbel za otroka in njo, najbrž ne bi tukaj jokcala. Kaj ni jasno?

Ona pa najbrž nima niti dnarja za sodno takso, da bi ga tozla za prezivnino.[/quote]
jasno je meni vse,samo nekaterim zenskam ni jasno,da dedec mora hoce noce poskrbeti za otroka,ker pa so one uzaljene in razocarane vse nosijo na svojih ramenih,namesto da bi si lepo z dedcem delila skrb za potomstvo..naj lepo frajer ce je znal kavsat ,se vzdrzuje dete..bi mu jaz dala po kumari.
koliko otrok ima z drugimi ni njen ampak njegov problem.

Če bi on poskrbel za otroka in njo, najbrž ne bi tukaj jokcala. Kaj ni jasno?

Ona pa najbrž nima niti dnarja za sodno takso, da bi ga tozla za prezivnino.[/quote]
jasno je meni vse,samo nekaterim zenskam ni jasno,da dedec mora hoce noce poskrbeti za otroka,ker pa so one uzaljene in razocarane vse nosijo na svojih ramenih,namesto da bi si lepo z dedcem delila skrb za potomstvo..naj lepo frajer ce je znal kavsat ,se vzdrzuje dete..bi mu jaz dala po kumari.
koliko otrok ima z drugimi ni njen ampak njegov problem.[/quote]

Iz njenega posta ne izhaja, da bi oče otroka želel karkoli prostovoljno plačevat. Prisilila ga bo pa bolj težko.

*****Draga Ida.*****

Že večkrat sem brala tvoje odgovore pa se mi smiliš,ker vidim,da moraš najti eno revo,da daješ take komentarje,čeprav kot se spomnim je napisala,da naj se negativci ne oglašajo.
Smiliš se mi pa zato,ker moraš bit v življenju zelo uboga copata,da se takole intimno znašaš s ubitačnimi mislimi.
Toplo in ne iz hudobije,ti priporočam,da se obrneš na kakšen psiho.forum po pomoč.Zelo ga potrebuješ.
Pa začni se imeti rada,ker drugač ti ne preostane druga kot ——- ŠTRIK!!!

____Obupana mamica:tebi pa čestitke,da si se znebila tega prevarantskega kica,ki je tudi sam odgovoren za otroka in ti je dolžan pomagati.
Druga ti žal ne morem pomagati lahko ti le želim veliko sreče.


A bo oče moral poskrbet za otroka al za žensko?

Pa plačevat kao za otroka še preden se je ta rodil?

Ne morem se znebiti občutka, da takšne provokativne poste spiše bolnoumna Ida, potem pa komentira sama sebi. Mislim, da ta Ida ni samo zlobna, ampak tudi zelo premaknjena v glavi in potrebna zdravljenja – temeljitega. Še tega ne ve, da se otroku reče otrok in nikakršen pamž.

Draga Ida, strinjam pa se s predhodnicami, da si s svojimi komentarji velika sramota za vse ženske in zato še enkrat SRAM TE BODI !!!!!

Vidim, da bi vas veliko rado pomagalo, a nimate stanovanja za oddajo….torej predlagam, da zberemo denar za varščino in pomagamo bodoči mamici na začetku.
Kdo bi nakazal vsaj 20 eur. naj pove, sama z veseljem kaj nakažem na račun, če ga avtorica objavi.

no pa gremo v akcijo, da vidim koliko vas bo pomagalo.

New Report

Close