Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija neješč otrok

neješč otrok

Lepo pozdravljeni!

Nekaj sem na temo neješč otrok že prebrala. Zanima pa me še sledeče: Imam 17 mesecev staro hčerko, ki je izredno zbirčna in neješča. Jedla bi le določeno vrsto hrano, pa še to jo pri tem animiramo; če ji ponudim kaj drugega, to vztrajno odklanja, čeprav naj bi bila takrat že lačna, saj je od prejšnjega obroka minilo npr. 4 ure. Zjutraj in zvečer je mlečno kašo (keksolino, grisolino), gres, potem se seznam zaključi. Jogurta, skute, kruha s salamo (ali s kakšnim namazom) noče niti poskusiti, čeprav je pred dopolnjenim enim letom jogurt zelo rada jedla. Kakšen košček kruha poje le za malico. Zelo rada ima polento, vendar brez mleka. Kosila večinoma je, če jo animiramo (juho, priloga, meso, zelenjava).
Kaj mi svetujete? Naj ji še naprej ponujam ustaljeno hrano, ki jo ima rada? Moram poudariti, da ji večkrat ponudim isto vrsto hrane, vendar vsakič znova vztraja pri svojem in niti ust ne odpre.

Za odgovor sem vam že vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Andreja

Seveda vztrajajte in ponujajte mešano in pestro hrano, primerno njeni starosti.
Vendar brez animacije in posebnega truda, razen pri vas samih:=) Za hranjenje ni potrebno siliti ali animirati. Otrok poje, kolikor poje, potem se pospravi do naslednjega obroka. Vmes pa nikakor nobenih prigrizkov, da “ne bo otrok lačen”, za pijačo pa izključno voda ali nesladkan čaj ali kompot brez sadja (sadje bo dobrodošlo kje druge v obroku).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close