Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

ali se splača kupiti rabljenega golfa?

Default avatar

rabljena petka

kupila si bi golfa, najraje rabljeno petko, dizla. pa me doma prepričujejo, da to ni pravi avto za mene, češ da golf niso več kar so včasih bili, da ti avti niso več tako trpežni, in da bom plačala samo znamko.
zanima me kakšne so vaše izkušnje z novejšimi golfi? se skladajo z zgornjim stavkom ali ne?

želela bi VAREN avto, ki MALO ŽERE in ki do dober za na avtocesto. lahko date tudi kake predloge za znamko in tip avta (iz izbora odpadejo edino vsi renoji, pegoji, fiati in hyundaji)
Default avatar

Yo_

Jaz bi kaj od Toyote izbrala. Golfa niti pod razno.
Default avatar

12345678-9

Izločila si Fiat in Hyundai?? Zakaj že? Aja, kr Golfa nabavi, to je naj naj avto kar jih je. Kak Passat al pa preteran BMW ga še premaga. :-)
Ok, grem na topic - Mogoče kakšna Lancia Lybra diesel, predlagal bi tudi Saab-a 93. To dvoje je poceni in ja, dobra roba. Ampak, če že gledaš Golfa, vem, da se mnenje o nakupi menda ne bo spremenilo. ;-)
Default avatar

rabljena petka

z znamkami, ki so izločene imamo osebne slabe izkušnje. tako s fiatom kot tudi hyundaiom. ja. doma smo dali že kar nekaj avtov skoz. v naši hiši živi več generacij, vsak štuk ima svoj avto. doma so torej trenutno trije avti. sama sem do sedaj uporabljala avto staršev, sedaj bom pa rabila svojega, ker se moje delovno mesto razlikuje od delovnega mesta staršev. ker se bom vozila veliko in po avtocesti, bi rada kvaliteten avto. te kaj moti?

kapiš? rabiš še kaj? še mojo davčno? emšo?
Default avatar

Yo_

Kaj si zdaj užaljena? Golf je poden od avta. A zdej ti kapiš?
Default avatar

VW

Sem dolgoletna "golfistka" in imam same dobre izkušnje. Ne vem, od kod razlogi za takšno pljuvanje, argumentov itak ni bilo zraven.
Default avatar

rabljena petka

yo-te srbi al kaj? komentar je bil namenjen avtorici s številkami oz.njenemu cinizmu med vrsticami. ne rabiš skakat, matr, vsi pravijo, da si zategnjena in da iščeš, pa vidim, da imajo kar prav.
Default avatar

rabljena petka

veliko ljudi golfe hvali. poznam jih kar nekaj, ki imajo stare golfe, trojke. stare mnogo let in brez večjih težav. zanima pa me kako je z novejšimi. je res, da se kao bolj kvarijo?
Default avatar

12345678-9

Jaz nikakor nisem mislil, da bi bil Golf slab. Je pa dejstvo, da ga je čas povozil - zdaj je dosti boljših in CENEJŠIH. Bil je pa Golf 2 liga za sebe v pozitivnem smislu in iz tega tudi menda izhaja, da se ga še vedno drži sloves najboljšega - das AUTO. ;-)
Odločitev je pa na strani kupca karkoli pišemo, nima pomena. Aja, bencinar ne pride v poštev?
Default avatar

Morski galeb

[quote=""rabljena petka""]
yo-te srbi al kaj? komentar je bil namenjen avtorici s številkami oz.njenemu cinizmu med vrsticami. ne rabiš skakat, matr, vsi pravijo, da si zategnjena in da iščeš, pa vidim, da imajo kar prav.[/quote]

Cinična in vehementna si ti, ne Yo!

Drugače pa: golfi so precenjeni. Svetujem dizla.
Default avatar

Yo_

Nič nisem zadrgnjena, moje mnenje je pač, da Golfi niso vredni svoje cene. Povedala sem svoje mnenje. kaj je zame dober avto. In oprosti, če se moj okus ne sklada s tvojim.
Default avatar

rabljena petka

bencinar težje. ker bo določen čas, ko bo trajalo usposabljanje kar veliko vožnje po avtocesti. vsakodnevne. do lj in nazaj.

želim pa avto za daljše obdobje.vsaj 10 let, da me bo vozil.
Default avatar

rabljena petka

kaj nisi zadrgnjena, kar poglej kako si zapela za komentar, ki sploh ni bil namenjen tebi...ali pa je tvoje branje oz.sposobnost sklepanja očitno švoh...
Default avatar

Yo_

[quote=""rabljena petka""]
kaj nisi zadrgnjena, kar poglej kako si zapela za komentar, ki sploh ni bil namenjen tebi...ali pa je tvoje branje oz.sposobnost sklepanja očitno švoh...[/quote]

ajej... A nisi opazila, da si komentar začela z yo... No, sej mogoče sem se res zmotila, pa narobe vidim. Sicer pa nisem yo, ampak Yo, btw.
Default avatar

rabljena petka

še enkrat poglej malo višje...in potem malo nižje...

v glavnem, še kaki prdlogi? izkušnje?
Default avatar

folksv

VW je napisal/a:
Sem dolgoletna "golfistka" in imam same dobre izkušnje. Ne vem, od kod razlogi za takšno pljuvanje, argumentov itak ni bilo zraven.
Se podpišem. Še danes srečam našo staro dvojko, ki smo jo pred fuuuuuul leti prodali. Sedaj imam petko, zelo zadovoljna, je pa res, da jo je težko kupiti - dobro. Veliko jih je uvoženih iz nemčije, prevrteni kilometri, popravljeni itd. Moraš imet veliko srečo, da kupiš slovenski avto in od nekoga, ki ga poznaš, da veš, da je dober. Zame je golf naj, naša družina že vse življenje prisega na vw, pred njim sem imela polota, ki sem ga samo tankala in to je bil ves strošek vsa leta. Je pa res, da vw držijo ceno. Sedaj imam, kot rečeno, petko dizl, par let staro in bi za ta denar dobila že kar nekaj novih avtomobilov, med drugim kio ceed z ne vem koliko letno garancijo, ki je menda taka, kot golf. ampak ok, za to sem se odločila in vem (upam), da mi bo služil najmanj 10 let.
Default avatar

tina t.

Mamo dvojko in šestko, oba dizel, smo super zadovoljni.
Default avatar

za rabljeno petko

Pozdravljena,

no, mi smo do letošnjega leta imeli Golfa štirko. Kar se tiče tega, da pravite, da se ne prodaja in drži ceno...no, ne vem, mi2 z možem sva bila zelo presenečena, ker sva za na naš letnik avta /(1999) dobila 4.000 €. Res da je avto imel avtomatsko klimo, zelo malo kilometrov (ker smo malo vozili že zaradi tega, ker ima mož še službeni kombi). In prodala sem ga v parih urah po oglasu, prvemu kupcu. Tako da ne vem, če ne držijo ceno...

Kar se pa tiče samega avta, ga lahko malo pograjam, malo pohvalim. Res je imel malo porabe (ok, sej tud nismo velik vozil), ampak vseeno.. bil je tud 1.9 tdi...mogoče zaradi tega, ker ni bil tok "nabrit". Nekako tako ti bom rekla; v začetku je bilo kar veliko popravil (obe šipi, ki sta bili avtomatski, sta po parih letih "padli dol", baje je šel mehanizem, potem je šel merilnik pretoka moči, potem čist na začetku so šli releji., pa še kej bi se našlo))...tko da sva bla že kr mal obupana z možem, ker sva v 6 letih imela skoz skoz neka poporavila. Nekako po 6 letih je pa začel šele res delat, tko kot je treba. Jaz osebno sem ga rada vozila (kljub sranju, ki smo ga imeli prva leta), tud fuul varno sem se počutila ob vožnji, tako da mi je blo kr mal "hudo", k smo ga prodali. Ampak je bil le star 11 let.

Upam, da sem ti dala vsaj mal "smernic".
Default avatar

blontne fore

[quote=""za rabljeno petko""]
Pozdravljena,

no, mi smo do letošnjega leta imeli Golfa štirko. Kar se tiče tega, da pravite, da se ne prodaja in drži ceno...no, ne vem, mi2 z možem sva bila zelo presenečena, ker sva za na naš letnik avta /(1999) dobila 4.000 €. Res da je avto imel avtomatsko klimo, zelo malo kilometrov (ker smo malo vozili že zaradi tega, ker ima mož še službeni kombi). In prodala sem ga v parih urah po oglasu, prvemu kupcu. Tako da ne vem, če ne držijo ceno...

Kar se pa tiče samega avta, ga lahko malo pograjam, malo pohvalim. Res je imel malo porabe (ok, sej tud nismo velik vozil), ampak vseeno.. bil je tud 1.9 tdi...mogoče zaradi tega, ker ni bil tok "nabrit". [/quote]

lol, ampak tale tvoj sestavek pa spada med blond izpade... sploh tisto, o nizki porabi, ker ste malo vozili...

hahaha