Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek incident na hrvaškem – uničenje avtomobila

incident na hrvaškem – uničenje avtomobila

v včerajšnjih slovenskih novicah je bil na naslovnici naslov o incidentu v zrčah. in sicer da so s kamni poškodovali avto slovenca, audi ne vem kateri.

mi lahko kdo pove kaj točno piše v novicah v tem članku? do novic se včeraj namreč nisem dokopala. so bile pobrane.

hvala

http://www.slovenskenovice.si/clanek/117763

Ne moreš verjet nooo!! Ima Q7 in gre na Hrvaško na morje!!!

Ma je isti k kača. Neki je narobe z lastniki Q7! :)))

nova
Uredništvo priporoča

HRVAŠKA
Mariborčanu na Pagu kamenjali audija
Znanemu štajerskemu gostincu so neznanci minuli četrtek pred znamenito plažo v Zrćah na hrvaškem otoku Pag sredi belega dne in na parkirišču kamenjali njegovega audija Q7 — Z dekletom je na policijo čakal slabe štiri ure, nato so želeli, da poravna še parkirnino — Zakaj so si vandali med desetinami avtov izbrali prav njegovega, žre uspešnega poslovneža
Maribor, 17. avgusta

Želela sta na sanjski dopust, vrnila pa sta se z razbitim avtomobilom. Dopustovanje na hrvaškem otoku Pag se je za mlad slovenski podjetniški par končal kot nočna mora. Neznanci so namreč znanemu štajerskemu gostincu sredi belega dneva (o)kamenjali njegovega prestižnega terenca audi Q7. »Dopustovali smo na otoku Pag, ki je med Slovenci zelo priljubljen. Minuli četrtek popoldne smo se z dvema prijateljema odpravili na znano plažo v Zrćah,« sta nam pripovedovala Štajerca.

Ko se je družba po štirih urah vrnila na parkirni prostor ob plaži, jih je čakalo neprijetno presenečenje. Njihovega nemškega lepotca so sredi belega dne dodobra uničili vandali. Prednje vetrobransko steklo je imelo na sredini veliko luknjo. Tudi v pokrov prtljažnika in v vrata so leteli kamni. Kdo so bili vandali, ki so se lotili belega audija, ne ve nihče. »Najbolj zanimivo je, da na parkirnem prostoru ni nihče ničesar videl. Tam dnevno stoji po nekaj sto avtomobilov, a drugi niso imeli niti praske,« razlaga lastnik jeklenega konjička. Zakaj jo je skupil prav slovenski avtomobil? So bili napadalci objestneži ali je imel napad vendarle nacionalno ozadje?

»Razumel bi, če bi avtomobil parkiral v nekem zakotnem delu parkirišča. Toda postavil sem ga vsem na oči, sredi največje gneče, zraven štirih drugih avtomobilov. Ker je bilo sredi belega dne, niti pomislil nisem, da bi se lahko primerilo kaj posebnega. Nekoliko lažje bi vse sprejel, če bi se to zgodilo ponoči, ko so ljudje polni alkohola in ko iz svojih brlogov prilezejo tudi vandali,« je pripomnil lastnik audija. S tem pa muk za zaljubljeni par še vedno ni bilo konec. Prava farsa se je razvila, ko so na pomoč poklicali policiste, da bi dogodek zabeležili s policijskim zapisnikom.

Slabe štiri ure od prvega klica na policijsko postajo je minilo, preden sta se v Zrće pripeljala prva uniformirana policista. S tem še ni bilo dovolj čakanja. Ker se je medtem na obalo že spustila noč, sta morala poklicati kolega iz kriminalistične policije, ki ima menda boljši fotoaparat. Medtem se je v zaliv nedaleč od Novalje pripeljal tudi tovorni avtomobil, ki je nevoznega audija (v notranjosti je bilo namreč polno drobcev stekla) prepeljal do bližnjega mehaničnega servisa. »Ker je parkirni prostor plačljiv, jih je delavec ob izhodu pozval, da je treba poravnati parkirnino. Že tako sem bil slabe volje, on pa je še hotel, da mu poravnamo parkirnino. Dejal sem mu, da je listič v notranjosti avtomobila. Želel je, da mu ga pokažem, na koncu pa je vendarle razumno popustil,« se z grenkobo spominja Štajerec.

Sledili so dolgi telefonski pogovori s pooblaščenim servisom in zavarovalnico v Sloveniji, preden so na hrvaški otok poslali nadomestni avtomobil in vozilo, ki je poškodovanega audija prepeljalo v domovino. Koliko škode so na jeklenem lepotcu povzročili objestneži? »Danes zjutraj si je avtomobil ogledal tudi zavarovalniški cenilec. Koliko natančno znaša škoda, še ne vem, a ocenjujem, da je bo tam za okoli deset tisočakov,« je sklenil znani gostinec. Njegovo dekle nima več želje, da bi se kadar koli še vrnilo na Hrvaško.

(A. A.)

hvala. sem vtipkala v google par besed, pa mi ni tega ven vrglo. sploh nisem vedela, da imajo takole stran urejeno. hvala.


Bravo, Bacin. Sem isto pomislila, hihihihi…..
Pa še nekaj dodam. To je pa res čudno, da je za lastnike takih prestižnih avtomobilov Hrvaška sploh opcija, da tja hodijo na dopust. Glede na avto, bi si pa res lahkop privoščili kaj bolj eksotičnega…….

med Hrvati in Slovenci je nestrpnost, kakšna je šele med štajrci in Ljubljančani, mogoče pa le niso bili hrvatje na delu.

Ha hahaha mogoče je bila pa kakšna monovka k je mislila, da je to od kače avto. :)))

Meni se je nekaj podobnega zgodilo prejšnji mesec v Ljubljani. Razbiti dve šipi, najbrž je potem vlomilca pregnal alarm.

No, ne bom krivil Hrvatov, ker storilce policija ni našla.

In kaj si imel pa na sedežih, megaboy?

zame je hr. obala ena najlepših in če bi imela še toliko keša, bi verjetno velikokrat pristala tam na dopustu. Ne vem zakaj je en Q7, ki ga ima mimogrede tudi ena frajla v naši zakotni vasici, bil znamenje tako hudega prestiža, da ne gre skupaj s hr. obalo. Mimogrede, tudi Abramovič in arabski šejki zaidejo v ta del Jadrana.


Na zadnjih sedežih nisem imel nič, tudi na sprednjih ne.
Je pa vlomilec razbil stransko in pa zadnjo šipo, da je segel v prtljažnik, kjer pa tudi nisem imel nič primernega za ukrast, samo službene zadeve. Verjetno se je tud sprožil alarm. Tko da ukradel ni nič.

Poleg mojega avta pa je blo na istem parkirišču vlomljeno še v dva druga.

se je že kakšn frajaru, pa so ga postavl na realna tla

shit happens

A ta Q7 ni imel alarma?

Nevozen zaradi drobcev stekla? To se lahko očisti. Nič čudnega, da je imel z zavarovalnico dolge pogovore. Ne verjamem, da bo dobil vse povrnjeno.

Le kdo mu bo verjel, da je bil njegov avto edini slovenski na parkirišču. V Zrćah edini??? Malo morgen!!!!
Nekomu se je moral zameriti ali pa je nekaj drugega v špilu..

Morda res niso bili Hrvatje na delu????

Ostalim pa: Hrvaška obala spada med najlepše svetovne obale. To vam lahko pove vsak, ki je videl kaj več od Grčije in Španije ali Bolgarije….

mogoce mu ga je sesula jezna bivsa
kajti jezna baba naredi toliko skode,kot bi jo naredili 3 desci skupaj haha

Se strinjam s cro obalo in mislim, da je mnenje šmonce deplasirano.

Sam da je eksotika, pa je se navaden drek nobl, medtem ko velikih lepot pred lastnim nosom ne opazijo ( pa ce sta to Bled in Bohinj z Julijci ali Dalmacija z otoki).

Jaz se javljam, da vam za dober denar čuvam avto dan in noč.

Ko sem na Hrvaškem opazoval naše Slo v neki trgovini, so se samo pederisali s svojim govorjenjem in ni čudno, da kdaj takšnemu razbijejo avto.

Kako pa južnjaki govorijo v Sloveniji?? Morda slovensko? V tem primeru bi moralo biti razbitih veliko vozil v Sloveniji.
Ponovno: počitnice na Hrvaškem? Dobra ideja, če želite ostati z razbitim vozilom, biti podvrženi matretiranju itd. Kar rinite k njim skozi okna, če vam pred nosom loputajo vrata.

Mogoče pa je šlo za maščevanje nezadovoljnih gostov njegove restavracije.

Kako pa južnjaki govorijo v Sloveniji?? Morda slovensko? V tem primeru bi moralo biti razbitih veliko vozil v Sloveniji.
Ponovno: počitnice na Hrvaškem? Dobra ideja, če želite ostati z razbitim vozilom, biti podvrženi matretiranju itd. Kar rinite k njim skozi okna, če vam pred nosom loputajo vrata.[/quote]

Ne gre za jezik kot tak, ampak način govora, poudarjanje nečesa, glasnost, ošabnost in slično.
Bilo je tudi mnogo Nemcev in drugih, tudi Hrvatov.
Slovenceljni pač.

Sicer pa sovražim takšne naci-je kot si ti. Zopet Slovenceljnj.

New Report

Close