Najdi forum

vprašanje

Spoštovani g. primarij!

Že večkrat sem vam pisal in sem dobil zadovoljive odgovore. Sedaj vas prosim sledeče:
ali neuspešna ablacija lahko povzroči pešanje srca? Ugotovljeno je, da za sedaj srčnega popuščanje še nimam in lahko delo pri normalnem ritmu ali blažji AF brez težav opravljam.
To sprašujem zato, ker sem uvrščen na seznam za ablacijo v UKC Ljubljana.
Ali lahko premalo delujoča ščitnica kaj vpliva na AF?
Imam še eno prošnjo. Ker vem da imate veliko izkušenj ali ste imeli že kakšen primer, ko ablacija ni popolnoma uspela, hkrati pa se je pacientu poslabšala delovna zmožnost. Če ima kateri od bralcev foruma kakšen podoben primer, prosim, če mi ga lahko opiše.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav

Nimam v spominu, da bi kdaj bral, da se stanje srca lahko poslabša po neuspeli ablaciji. Pri nezadostni funkciji ščitnice bolnika zdravijo z ustreznimi zdravili

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani dj62,

Znano je, da PAF zviša možnost možganske kapi, zato mislim, da je že iz tega razloga ablacija smiselna.
Vsak bolnik z AF ni primeren kandidat za ablacijo,zato očitno kardiolog pri vas pričakuje uspeh.

Morate pa biti pripravljeni, da mogoče ablacija ne bo prinesla uspeha in jo bo potrebno ponoviti. To se žal dogaja pogosto, zato je bolje, da ste seznanjeni tudi s tem dejstvom.
Tudi okrevanje po ablaciji je zelo različno, včasih je potrebno nekaj mesecev, da se stanje normalizira in se takrat poda mnenje, v kakšni meri je bila ablacija uspešna.

Za mano so dve ablaciji, znaki pešanja srca mi niso znani, pogosto pa se lahko nekaj časa po ablaciji pojavlja glavobol, zbadanje v prsnem košu, hitra utrujenost s težjim dihanjem in tudi kakšne senzacije motenj srčnega ritma, npr. preskoki ritma…
Ampak ti problemi so lahko zelo individualni.

Želim vam vse dobro in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Na postavljeno vprašanje sta navedena dva odgovora

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala g. Kenu za izčrpno informacijo. Slišim večkrat bolj čudne stvari, zato sem želel odgovor tistega, ki je ablacijo že prestal. Še enkrat lepa hvala.

Tudi sam imam predvsem ponoči zadnji teden tezave z tiscanjem okoli srca, predel okoli srca imam mraavljincast in zdi se mi ko ne morm zaradi tega spati ko si pritisnem na zilo se mi zdi da imam kar visok pulz, čez dan imam pritisk ok, srce mi ne razbija,,je pa res da me malo tišči samo to vrjetno zaradi tezav z hrbtenico, prav tako pulz imam u mirovanju 60 do 70. , z bolecinami pri obremenitvi nimam tezav, opziroma se mi zdi da imam zdravo srce in je kje uzrok drugje, pa vendar se hocm prepričat,, pred meseci sem opravil obremenitveno testiranje ki je bilo bp,na zadnjem ekg pise semivertikalna os, Sedaj pa bi rad zaradi svojega miru da je z srcem ok opravil uz srca samoplačnisko, pa me zanima kako je ponavadi:

ali ce je obremenitveno testiranje bp je potem tudi uz srca bp,,,ali lahko uz pokaze kake nepravilnosti ki jih obremenitveno testiranje ni

zanima me kaj pomeni na ekg semivertikalna os

iskrena hvala za vas odgovor

Živjo dj62!

Sama sem imela ablacijo zaradi PAF in vam lahko povem, da se dve leti po posegu odlično počutim. Ablacija je bila uspešna v prvem poskusu, čeprav sem imela pridruženo še subventrikularno tahikardijo.Res je, da sem bila tisto noč po posegu prepričana, da sem “kasirala” še kakšno aritmijo dodatno, ker sem imela zagone vsakih 15 minut, pomirile pa so me besede primarija, da srce pač ne more delati po starem, saj nima več substrata!!! To sem si seveda takoj razlagala v zelo pozitivnem smislu in verjetno pripomogla k boljšemu počutju. En mesec po posegu sem bila res zelo šibka, vendar po tem času vsak dan boljše in boljše.
Po ablaciji nisem nikdar več doživela aritmije, nekaj ekstrasistol, to je pa tudi vse.
Ni razloga, da se ne bi odločili za poseg, ki vam bo definitivno spremenil življenje na bolje, zato le pogumno in veliko sreče vam želim!

Lep pozdrav!

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Včeraj sem bil iz UKC poslan domov po opravljeni katetrski ablaciji srca. NIso mi pa povedali, koliko časa moram ležati oziroma, kdaj bom lahko začel normalno opravljati svoje delo.
Lepo prosim, če mi to lahko poveste vi.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Izgleda, da navedeni poseg nima določene meje trajanja mirovanja, sicer bi ga pismeno določili. Dolžina počitka je odvisna od počutja in od stopnje obremenitve na delovnem mestu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Koliko časa traja okrevanje špo ablaciji. Pri meni se cicer ponavljajo pogosti napadi preskoka oziroma na ritmično bitje srca po posegu je inilo že tri tedne če ima gdo kakšne izkušnje z tem ga prosim da mi odgovori lp franjo

Mislim,da ste dobili ustrezen odgovor po opravljeni preiskavi. Z ablacijo zdravnik skuša uničiti “center” v katerem nastajajo dražljaji, ki jih imenujemo ekstrasistole. V visokem odstotku je poseg uspešen, včasih se dokončni rezultat pokaže polagoma.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni Dr.Cibic,
tudi jaz imam par vprašanj v zvezi z ablacijo srca. Stara sem 30 let, ščitnica ok, zdrava, ne jemljem tablet. Pregled pri kradiologu je bil žal zelo slab in nič informacij nisem dobila o samem posegu. Naslednji korak je že poseg, datum še čakam. Moja diagnoza je psvt, v zadnjem času je postalo vse bolj pogosto in moteče, cca. 2 na mesec. Zanima me ali poseg lahko stanje poslabša in ali se lahko pojavijo kakršnekoli druge težave? Mogoče kasneje na starost? Je poseg boleč?

Hvala za odogovor!

New Report

Close