Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vračilo preplačane elektrike – lepo bodo kasiral

Vračilo preplačane elektrike – lepo bodo kasiral

˝Zelo pazite, KAJ PODPISUJETE!!!
V petek sem skoraj že podpisal izjavo na Prešernovem trgu,ko je društvo zbiralo prijave, a na srečo nisem imel davčne s seboj! Doma sem pa temeljito prebral, kaj bi skoraj že podpisal!:POZOR: Pooblastilo, 2. stran izjave, zadnji odstavek: Seznanjen sem, da pri uveljavljanju zahtevka -NE BOM NOSIL NOBENIH STROŠKOV ZASTOPANJA NITI PLAČILA SODNIH TAKS??? in dalje:SAJ BO LE_TE V MOJEM IMENU ZALOŽIL POOBLAŠČENEC, (moje vprašanje: S KAKIM NAMENOM???) in dalje najbolj važno!!!: KATEREMU POSLEDIČNO ODSTOPAM SVOJO TERJATEV ( torej, društvu predajam ves znesek moje terjatve do Elektre za preplačano elektriko in jaz osebno ne bom dobil nič!!! In še naprej:) IZ NASLOVA PRAVDNIH IN PREDPRAVDNIH STROŠKOV DO DISTRIBUTERJA ELEKTRIČNE ENERGIJE!!!!
Na naslednji 3 strani pa društvo prenaša moje pooblastilo na odvetniško pisarno??? in sicer tako, da spodaj v 3. odstavku lepo piše, da se jaz zavezujem, da bom vse podpisal temu odvetniku, ki ga bodo oni izbrali, in še več, da se jaz tukaj sedaj obvezujem, da tega pisnega soglasja društvu in odvetniku ne bom nikoli preklical ???? Zadnji odstavek spodaj pa piše še: ODJEMALEC (jaz) se zavezujem, da brez soglasja tega društva nebom odsvojil (predčasno prevzel denar od Elektre, ki bi mi ga “slučajno” vrnili na moj račun!) ali drugače razpolagal s terjatvijo, ki je predmet te pogodbe (ali prenesel na tretjo osebo)… tretji osebi.
In še zelo zanimiv je prvi odstavek na zadnji strani pooblastila, kjer še piše tole:Odjemalec društvu v primeru “USPEHA” pri uveljavljanju zahtevka “ODSTOPA” tudi (vse priznane stroške, ki bi jih jaz tudi dobil) priznane stroški, to je stroške, ki jih oškodovancu s sodno odločbo prizna sodišče, oziroma se mu na podlagi dogovora zaveže izplačati odgovorna oseba. !!! (Torej sem društvu podpisal celo to, da iz izterjanega zneska ne dobim osebno NIČ!!! ) NORO! Se pravi DOVOLJUJEM ŠE ENO ŠKANDALOZNO KORUPCIJO V SLO. na moj račun KRASNO!!!
No sedaj pa naj vsak sam premisli, kdo nas zopet vleče za nos, nas norce nas imajo že itak vsepovsod v SLO in nas goljufajo, in to javno na televiziji!!! GROZA!!! L.P. ˝

tole je iz maila skopirano;
sem slišala (je res ~ ni res – ne vem), bodo šli matoz in co. v tožbo kljub temu, da bodo podjetja vračala zneske in od vsakega podpisanega zahtevka računali 75€
TO PA JE POSU, A NE????? vse bo šlo iz davkoplačevalskega denarja, dec se je pač znajdu…

nic ni zastonj,tudi v celofan ovita dobra dela

Če bi ljudje znali brati, bi se pol manj sekirali. Tako pa si je tip, ki očitno le težko dojame en malo daljši stavek (ali pa z namenom zavajanja) stavek razbil na več delov, pri tem pa je odbil polovico pomena.

Preberi še enkrat (ali pa poljubno velikokrat), tokrat brez njegovih vstavkov:

NE BOM NOSIL NOBENIH STROŠKOV ZASTOPANJA NITI PLAČILA SODNIH TAKS, SAJ BO LE_TE V MOJEM IMENU ZALOŽIL POOBLAŠČENEC, KATEREMU POSLEDIČNO ODSTOPAM SVOJO TERJATEV IZ NASLOVA PRAVDNIH IN PREDPRAVDNIH STROŠKOV DO DISTRIBUTERJA ELEKTRIČNE ENERGIJE

Zdaj pa lahko začneš delati stavčno analizo. Pri tem si lahko pomagaš z vprašanji. Recimo:
1. Katero terjatev odstopam pooblaščencu?
Odgovor: terjatev iz naslova pravdnih in nepravdnih stroškov do distributerja električne energije

Dobro jutro.

nova
Uredništvo priporoča

Popravljam svojo tipkarsko:

1. Katero terjatev odstopam pooblaščencu?
Odgovor: terjatev iz naslova pravdnih in predpravdnih stroškov do distributerja električne energije

Jaz sem brala tako kot tale tip. Ne razumem, v čem je finta, res ne.

Jaz imam terjatev do elektra in odstopam jo odvetniški pisarni. Kar pomeni, da ne dobim nič. Tako si razlagam že ves čas, zato nisem podpisala.

Mi lahko kdo razloži pod domače?

Če jaz prav razumem, napisano pomeni, da ne plačam stroškov pravde (in priprave na pravdo), odpovedujem pa se temu, da bi jaz dobila del pravdnih stroškov (in stroškov priprave na pravdo), če bi moja stran zmagala in bi morala nasprotna stran moji strani povrniti tudi stroške. Torej: ne plačam stroškov in ob primeru zmage ne dobim svojega deleža povrnjenih stroškov.

To je smiselno. Stroške naj povrnjene dobi tisti, ki jih je plačal, a ne?

No, evo, ljudje ne kapirajo, pol pa pridejo neumnosti ven …

Terjatev iz naslova pravdnih stroškov pomeni stroške, ki bi nastali ob pravdanju na sodišču. In te stroške potem odstopiš pooblaščencu. Znesek preplačane elektrike valjda da dobiš.

A si res mislila, da je tolk tisoč folka tako butastega, da so množično podpisovali, da terjatve za preplačano elektriko odstopijo Matozu al kaj?

Pooblaščenec bo stroške zastopanja in sodnih taks ZALOŽIL, ne PLAČAL.
Plačilo bodo najbrž poračunali ob izreku sodbe, oz. njeni pravnomočnosti. Toda takrat podpisniki ne bodo imeli več možnosti sodelovanja.
Naj me kdo popravi, če ve drugače.

Vse stroške na sodišču se bo terjalo od elektra. V primeru seveda, da pride do tožbe inn jo elektro izgubi. V nasprotnem primeru jih bo požrl Matoz. Tko je rekel po TV in tko zgleda iz papirjev.

Fora je v tem, da je že Vrhovno sodišče odločilo, da morajo električarji vrniti denar. Torej če ne bodo sami vrnili jih bo Matos tožil in bo tožbo dobil (ker so že vrhovni tako odločili). Matos bo založil za takso, vendar ker bo tožbo dobil mu bo sodišče vrnilo takso, pri tem bo dobil še za stroške postopka, katere mu bodo plačali električarji, tako bo dobil miljonski posel.

O bog. Pa ti (iz maila) rabiš odvetnika, da bi po kruh šel.

In recimo, da elektro podjetja izgubijo in morajo plačati milijonske odškodnine (preplačana elektrika + vsi stroški), kdo bo v končni fazi to plačal?

Potrošniki seveda – ker se bo podražila elektrika. Zaslužil bo samo Matoz.

Nisem glih pravnica niti tele zadeve zlo tekoče ne spremljam, ampak od kdaj gredo pa lahko zadeve kar v štartu direkt na Vrhovno sodišče?

Ne veste več kako bi se dalo še kaj “pljunit” po g. Matozu ? JBMTR ! Napište mu raje hvala. Zdaj bodo šele začeli distrubuterji vračat, kar smo potrošniki preveč plačali. Prej še slišat niso hoteli nič o tem. Mater, ovce ovcaste !

Nisem glih pravnica niti tele zadeve zlo tekoče ne spremljam, ampak od kdaj gredo pa lahko zadeve kar v štartu direkt na Vrhovno sodišče?[/quote]

Urad za varstvo konkurence je izdal odločbo o kartelnem dogovarjanju, Elektropodjetja so se na to pritožila na sodišče in sicer neposredno na Vrhovno, ker je očitno Urad za varstvo konkurence 1. stopenjski organ, Vrhovno sodišče pa 2.stopenjski organ.

Točno tako.Tipičen slovencelj je zadovoljen samo ,če se po njemu pljuva, tolče,ga vleče za nos posmehuje za hrbtom in nateguje do onemoglosti.Čim se najde nekdo, ki reče “je.. se,pa taka pravna država” se usuje plaz po njem.
Briga me, koliko Evro bo Matoz zaslužil, ker jih bo res zaslužil.Dejstvo je, da bomo na koncu itak spet plačali davkoplačevalci ampak mi je všeč, da imamo še peščico ljudi, ki imajo jajca in rečejo bobu bob.

Vse stroške na sodišču se bo terjalo od elektra. V primeru seveda, da pride do tožbe inn jo elektro izgubi. V nasprotnem primeru jih bo požrl Matoz. Tko je rekel po TV in tko zgleda iz papirjev.[/quote]

Tako je.
Jaz sem dala te papirje prebrat odvetniku in res je tako. Preplačano elektriko dobi tisti, ki jo je preplačal, pooblaščenec (Matoz & company) pa dobi pravdne stroške, če bi do tožbe prišlo in bo jo tudi dobili. Če bi tožbo izgubili, je Matoz delal zastonj.

http://vancka.moj-album.com/

New Report

Close