Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja dojenček ne zna požirati?!

dojenček ne zna požirati?!

imam 3,5 letnega sina. ni bilo težav pri uvajanju goste hrane. lepo je začel požirati in je od 5,5 mesecev dalje.

sedaj sem kašico ponudila hčerki, stari 4,5 mesecev ker je začela kazati enormno zanimanje za hrano. kar požirala me je ko sem sama jedla. žlico kar grabi in jo nosi v usta. ampak vse izpljune… pa to že cel teden tako…

z GH sva začeli malce prej ravno zaradi njenega interesa. sem prehitra? ima kdo podobno izkušnjo.

pediatri: od 6 meseca dalje. 4,5 mesecev ni samo malo prej, ampak kar zelo prej. jaz sem začela pri 5,5 oz že skoraj 6.

če pljuva, žlico bi pa držala, pa naj drži pač samo žlico.

hvala.

Mislim, da si prehitra. Otrok opazuje, ponavadi rad da vse v usta (prazna žlica, igrače, pač vse, kar mu pride pod roke), seveda opazuje, kaj počnejo ljudje v njegovi okolici, kljub temu pa velikokrat še ni pripravljen na sprejemanje novih okusov. Nekateri že tudi pri taki starosti ačnejo uvajat in otročki lepo sprejmejo, vendar menim, da zdravniki niso kar brezveze določili mejo nekje okoli 6 mesecev. Moj nasvet je, da še malo počakaš. Imam dveletnico in 8 mesečnega otročka in pri obema sem začela z uvajanjem po 6 mesecu. Ne vem, če sta bila naša bolj majhna, ker si ne predstavljam, da bi ju že pri 4,5m hranila po žlički. Sta pa seveda tudi že dajala vse, kar sta dobila v bližino v usta, pa to dela tamali še sedaj, med obrokom, po obroku, tako da to ni nujno znak za začetek GH. To je pač del razvoja (Freud, oralna faza).

Kar počasi, nekateri tudi kasneje rabijo malo več spodbude! Majhen je še, daj mu čas, ne hitet, pa bo vse ok!

Lp

Jaz sem začela pri isti starosti kot ti, vendar sem mu skoraj cel mesec ponujala samo jabolčni sok enkrat na dan, da je dobil občutek.

Dokler otroček ne izgubi refleksa izplazenja jezička (kar se zgodi okoli 6. meseca), bo šlo več ven kot noter. Brez veze prehitevat. Pravzaprav ne morem razumet kam se mladim mamicam tako mudi (da se razumemo – tudi sama se “vsetrikrat” komaj čakala, da bomo začeli). Kot bi te nekaj gnalo… Poskusi se potegnit nazaj in počakaj vsaj še kak mesec. Tudi za otročka bo bolje!

Meni je 2 tedna nazaj pediatrinja rekla, da se začne uvajat pri 4-5 mescih.
Pred 3 letom pa pri 6-ih mesecih.
4 leta prej tudi pri 6-ih mesecih.
Še 9 let prej pa tudi po 4. mesecu.

Nauk? Zmišljujejo si hitreje kot si eni gate menjajo.

Delaj po pameti! Če je otrok velik, močan, pa bi skoz jedel, boš seveda začela prej uvajat. Sin ima pri štirih mescih 8 kil. Seveda mu ni dovolj mleko. Joka če koga vidi, da je kruh v njegovi bližini. Tak noben še ni bil.
Tudi če spremlja žlico je lahko znak, da je pripravljena. Je pa res, da eni potrebujejo kar lep čas, da znajo jesti. Drugirojeni je začel z GH šele po šestem mesecu, pa še vseeno dolg ni znal jesti.

Mi smo bili na GH od 3. meseca dalje. Prvi teden je pljuvala ven, potem pa lepo jedla. Zdaj je stara 2 leti in je vse, tudi pohane marele 🙂

Hči je pričela z gosto hrano pri 3,5 mesecih.
Vse OK.
Meja 6 mesecev ni zacementirana in ne velja za vse otroke – kot večina mejnikov v življenju.

Če otrok ne bi znal požirati, ne bi mogel pogoltniti niti mleka.

Ko otroci začnejo jesti z žlico, večino hrane nazaj izpljunejo, ker na začetku ne znajo hrane iz sprednjega dela ust spraviti do grla. Pri dojenju imajo usteca prisesana na dojko in jim mleko samo odteče v grlo.

Moji so začeli jesti jogurt in kašice okoli 4. meseca. Na začetku je bilo treba en požirek nositi nazaj v usta tudi 10x. Vse je prilezlo nazaj iz ust ven. Pač smo pobrali na žličko in ponobno potisnili v usta. Vsakič je šlo v grlo nekaj čisto malega.

Evo, jaz sem jih tri tedne nazaj slišala od pediatra, ker pri 4,5 mesecih še nisva začela uvajati GH in sva že v zamudi. Ker baje nove smernice pravijo, da se uvaja od 4.meseca dalje – lansko leto decembra v materinski šoli je veljalo še 6 mesecev. Sem ga gledala ko žaba lešnik. Do 6.meseca naj bi otrok jedel že celo meso in ribe, čeprav po nekaterih prejšnjih smernicah rib naj ne bi jedli do enega leta.

Adijo pamet!

Nima veze koliko je otrok star. Dokler bo imel sesalni refleks, ne bo požiral. Pika. To pomeni, da z jezičkom poriva hrano ven. Logično. Počakaj par dni pa spet probaj, če ima res zanimanje za hrano

New Report

Close