Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pritisk v glavi in nenadna slabost

Pritisk v glavi in nenadna slabost

Pozdravljeni!
Stara sem 28 let. Pred kakimi 14 dnevi se mi je pojavila povečana utrujenost ter glavobol, ki je bil prisoten že zjutraj. Zadnjih 5 dni pa se mi ob vsakem manjšem psihičnem oziroma fizičnem naporu pojavi močan pritisk v sencah ter včasih še zadaj v zatilju, hkrati pa moje mišice postanejo povsem mehke, včasih mi postane tudi slabo. Če si odpočijem, zadeva mine, se pa ponovi večkrat čez dan. Moj krvni pritisk je običajno nizek. Zdravim se zaradi hipotiroze po vnetju (hashimoto), trenutno sem v fazi prilagajanja hormonov, ravno pred enim tednom sem povečala dozo Euthyroxa. Diagnosticirane imam tudi policistične jajčnike, pred 10 dnevi sem bila prvič na pregledu tudi pri endokrinologu, vendar izvidov še nimam.

Prosim za vaše mnenje, kaj bi to lahko bilo oziroma kakšne preiskave priporočate. Zdravnica mi je dala napotnico za nevrologa.

Hvala in lep pozdrav!

Tudi jaz bi dal napotnico za nevrologa. Tudi izvid endokrinologa je pomemben. Ali imate težavo s ščitnico že dolgo? Ali imate krvni sladkor v redu?

Pozdravljeni.

Zaradi ščitnice se zdravim slabo leto. V marcu sem bila hospitalizirana, ker je bil moj TSH 154. Tudi po tistem sem imela napade slabega počutja in tiščanja v sencah, vendar sem mislila da je tio posledica ščitnice. Vendar so moji ščitnični hormoni sedaj v mejah normale (prejšnji teden je bil TSH 3), tako da ne more biti kriva ščitnica in verjetno že takrat ni bila. V zadnjem tednu se je slabo počutje nadaljevalo, ko poskušam kaj prebrat ali napisat kak mail, me začne tiščat zadaj v zatilju, bolečina se včasih širi v vrat, mišice postanejo šibke, počutim se kot da bom padla skupaj. Tudi sicer so moje noge in roke bolj šibke (težko grem po stopnicah, ne morem obešati perila). Moj krvni sladkor je ok, tudi ostali splošni krvni testi so bili ok, razen imela sem nekoliko povečano vsebnost železa, ne vem če je to sploh relevantno.

Zdravnica me je naročila še na test za boreliozo, k nevrologu grem ta teden. Mogoče kakšno mnenje?

nova
Uredništvo priporoča

Če se to stopnjuje oz. slabša, gotovo potrebujete še kakšno slikovno diagnostiko (CT ali MRI vratne hrbtenice…), seveda po presoji vašega zdravnika ali nevrologa, ki vas bo pregledal.
LP
D

New Report

Close