Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca kri na blatu

kri na blatu

Spoštovani,

par dni opazujem, da ob odvajanju blata opazim tudi kri (svežo). Prav tako me ob odvajanju kar precej boli in pripisujem temu da se mi anus rani in priteče kaj krvi. Tudi po dvajanju imam kar nekaj časa še boleč anus. Te krvavitve sem opazil tudi kako leto nazaj, vendar se je potem stanje poravilo in je bilo kar nekaj časa mir. Sedaj pa ponovno. Imel sem tudi hemeroide vendar ne pretirane probleme z njimi. Osebni zdravnik me je malo prestrašil, da je lahko to rak. Naj omenim da sem star 40 let in zdravnik me ni pregledal samo to kar sem mu jaz rekel.
Naj povem še, da je brat imel iste težave in naredil retroskopijo. Njemu so, kakor se spomnem je mel ranjeno sluznico.
Nabavil sem si kremo za hemeroide, tako bom probal težavo dpravit z njo. Kaj menite vi? Me mora skrbet?
Hvala za vaš odgovor.

pozdravljeni, mislim, da je sicer najbolj verjetno, da gre za razpoko v tem predelu, potrditi pa tega brez pregleda ne bo možno. V vsakem primeru vam priporočam pregled!
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Se opravičujem, da vas ponovno nadlegujem. Naj povem še to, da zjutraj ob odvajanju na papirju zaznam “precej” krvi če pa grem čez pol re spet na WC pa skoraj nič. Anus pa je še kar nekaj časa pekoč-boleč. Lahko počakam, da vidim če mi bo krema kaj pomagala ali je NUJEN takojšen pregled – rektokopija. Ali se mi bi lahko ta razpoka z kremo Faktu, ki jo uporabljam od včeraj pozdrav? Priznam da sem kar malo paničen da ni rak.

Ponovno hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

P.S. naj še povem, da me v ausu, ko grem na blato prav reže tudi če je blato bolj mehko.

@primorec: če imate razpoko, peče dokler se ne zaceli in tudi takrat, ko je blato mehko. O nujnosti pregleda ne morem soditi, zelo sumljivo ni, vedno pa je možno, da gre za kej drugega. Ni rečeno, da potrebujete rektoskopijo, vsaj pregled pri osebnem zdravniku pa ima smisel
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close