Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Boleči napadi v levem delu prsnega koša

Boleči napadi v levem delu prsnega koša

Spoštovani!

Stara sem 27 let. Imam kronične bolečine že od svojega 11.leta starosti, katerih pogostost in intenzivnost sta se z leti stopnjevali. Zadnji dve leti, po dveh porodih in tudi po preselitvi z domačega kraja, je stanje drastično hujše.

Imam boleče napade pri srcu oz. v levem delu prsnega koša (v notranjosti okoli leve dojke, leva rama, zadaj med zatiljem in glavo). Bolečine se vsakdanje, nekontrolirane, še posebej jih sproži ležanje na boku, sklanjanje, dvigovanje, stres, lahko tudi mraz ali kar tako “z lepega”.
Trajajo od nekaj sekund, minut, ur, do nekaj dni. Takat nikakor ne morem dihati, hoditi, govoriti, ležati na boku … Spominjajo na srčni infarkt. Tramundin in Sirdalud največkrat ne pomagata. Še najbolj včasih pomaga, da se obesim z rokami za drog, s pogledom navzgor ter aparat Denas.

Imam vrsto izvidov (kardiolog, CPT, ortoped, profilni in funkcijski RTG vratne in prsne hrbtenice, protibolečinska ambulanta, fiziater, čakam na scintigrafijo skeleta, kvantitativno senzorimetrijo in psihologa).
Leto dni hodim k refleksoterapevtki enkrat tedensko na refleksno masažo stopal in shiatsu masažo hrbta. Boljše ni nič, le po terapiji se počutim bolj olajšano, sproščeno.

Vemo le to, da je bolečina nepojasnjena, nihče nič ne ugotovi. Bioenergetiki mi niso pomagali.
Dr. Popovič meni, da imam preobčutljivo 4. vretence (??), dg. Mb. Tietze costae IV. sin. Težko verjamam, da so bolečine takšne in tako obsežne samo zaradi te njegove diagnoze. Svetoval mi je UZ obsevanje prsnice, če ne bo bolje, injekcijo oz. blokado. Na UZ še čakam. Tudi fibromyalgijo mi je zavrnil. Večinoma se tudi strinjajo, da izvor ni psihičen, toda ob najmanjši skrbi ali pretiranem veselju me že začne boleti.

Na dveh bioresonnčnih pregledih so mi potrdili borelijo, na infekcijski kliniki so jo zavrnili (na kliniki testitrajo namreč le eno vrsto). Nobene terepije z biores. proti boreliji še nisem opravila.
Sklepi me nikoli ne bolijo. Imam tudi osteohondrzo, skoliozo, lordozo, segmentno in somatično motnjo funkcije, degenerativne spremembe na hrbetnici.
Priznani ortopedi menijo, da me ne boli zaradi teh diagnoz, prim. Vrabl (protibolečinska ambulanta) pa edini trdi, da so bolečine zaradi tega in da jih bom odpravila s plavanjem žabice in vajami na trebuhu za hrbtenico. Tudi med plavanjem včasih dobim napad.

Vljudno Vas prosim za mnenje ali nasvet. Ali je možno, da tako hude in nepojasnene bolečine, krče, napade (miofascialni sindrom) ozdravite z manualno medicino? Ker tako naprej ne morem živeti.

Zdi se mi, da bi vsako drugo obliko bolečine lažje prenesla, ta pa onemogoča dihanje, ob vsakem vdihu me še bolj zakrči. Tudi nekaj dni pred menstruacijo so boleči napadi in krči v omenjenem predelu že prava stalnica.

Stanje je tako hudo, da po končani porodniški ne morem nazaj v službo (vzgojiteljica v vrtcu), saj so bolečine vsakdanje, redki so dnevi, ko bolečin ni. Ves čas čutim vsaj neko napetost v prsnici, v grlu, kljuvanje v rami, ki se lahko razširi do grozljivega napada v celotni levi predel, ko ne morem dihati…. Odhajam na Zavod.
Imam prilagojeno ležišče, skoraj dve leti spim izključno na hrbtu z zvitkom brisače v zatilju, nosim cokle z vzmetjo.
Sem še mlada, dva otroka, polna načrtov, a bolečine mi onemogočajo iti sama za volan, v trgovino … Vsi zdravniki se samo čudijo, pravijo, da sem redek primer in mi ne morejo pomagati.

Morda bo kaj bolje po UZ obsevanju prsnice in terapijah proti boreliji in uporabi energetske kocke pod mojo posteljo (kako naivno). Dvomim.

Najlepša hvala za Vaš čas in kakršenkoli nasvet.

Iz vašega pisma mi je jasno le to, da ste po nepotrbnem izgubili precej časa (in denarja) pri raznih “terapevtih”, ki vas očitno dokaj hitro prepričajo. O boreliozi verjetno ni govora, res je, da na infekcijski kliniki naredijo le en pregled, vendar vse vrste borelioze pustijo posledice v imunskem ssitemu in analizi krvi, ki je bila pri vas očitno b.p.
Od vsega napisanega bi morda verjel le dr. Popoviču, da gre za sindrom Teitza – vnetje hrustanca na koncu reber, vendar to očitno ni edini problem, saj vaši simptomi niso samo tisti, ki so za to značilni.
Predlagam, da opravite UZ obsevanje (ostale “terapije” po moje niso potrebne, kocka vam gotovo ne bo pomagala, razen če gre za psihosomatske motnje), po tem bi vam morale popustiti najmanj bolečine v prsnem košu.
Po terapiji se lahko oglasite v moji ordinaciji v Mariboru, da bi ugotovil, kje so vzroki za ostale bolečine.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

moje stanje je nespremenjeno, pred dvema mesecema sem trtejič rodila.
Kocka res ne pomaga, UZ obsevanje prsnice tudi ni, imam pa izvide MR celotne hrbtenice. Izvida vratne in ledvene sta normalna, pri torakalni pa sem zasledila tole:
Hemangiomi v telesih vretenc Th4, Th6, Th9, Th10, Th11.

Ali je možno, da imam te ostre in ob vdihu še hujše krče, bolečine, zaradi tega izvida? Stara sem 29 let. Bolečina pa je pogosta tudi v levi rami, ki se ob vdihu razširi pod levo dojko, prisotna pa je tudi v točki med glavo in tilnikom.

Hvala in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Hemangiom redko povzroča bolečine in mislim, da gre pri vas za kak drug vzrok bolečin.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close