Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poklon krščanstva ženam

Poklon krščanstva ženam

Danes je velik ženski in materinski praznik!

Marijino poveličanje je svojevrsten poklon krščanstva ženi, saj je Bog Marijo, mater in ženo, prvo poveličal v nebesih. S praznovanjem želi Katoliška cerkev poudariti tudi dostojanstvo in visoko poklicanost vsake žene. Praznovanje nas želi opomniti tudi na to, da sta v življenju pomembni tako materialna kot duhovna komponenta, tako večno kot zemeljsko, in da se oboje medsebojno prepleta.

Možje, peljite svoje žene v cerkev! Če ne bodo hoteli, jim pokažite moje obvestilo.

Kjer škripa, boste tako ohranile zakon.

Marijin praznik je poklon krščanstva materam in ne ženam – čeprav je sam Jezus rekel, zanjo boš zapustil očetovo hišo in bosta eno so na takih in drugačnih konciljih vse skupaj pometli pod preprogo in začeli poveličevat matereinstvo in niti slučajno partnerstvo – kar pa se pozna in ima vpliv še danes – žal negativen vpliv. Žene in ženske v RKCju niti slučajno niso spoštovane še manj pa cenjene.

vsak zaveden slovenc ne bo imel stika z Vatikanom, ker je to že tisočletja naš okupator

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Možje, peljite ovce v cerkev … če se same ne znajo peljati … samo, babnce, kosilo mora biti skuhano, vse speglano in pospravljeno!

Dejte nehat žalit ljudi. Bi vas rad videl, če bi imeli toliko poguma za žalitve, ki jih trosite, ko praznujejo muslimani. Se jih bojite, a ne? Čez Kristjane pa kar z valjarjem. Sram naj vas bo, strahopetci.

Ti pa si paranoik!
Tebi je grožnja celo tvoja senca!

to povej tistim, katere so krščani v svojem osvajalskem pohodu pobijali, klali, posiljevali, sežigali na grmadah….

zaradi teh dejanj krščanska vera ne bi smela več obstajati

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

a to majo nek nov izgovor oz. opravičilo za tistih 1000 pa še nekej let in stoletij, k je krščanstvo veljalo kot izključno moška religija v keri ženske niso bile zaželjene ( no sej še dons niso razen nun, pa še te so pod vprašajem ) pa opravičilo za vse grozote pa poboje k jih je cerkev vršila nad ženskami?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ti nimaš pojma ne o religiji, ne o veri kot taki , ne o Vatikanu! Še tega ne veš, da se stavek vedno začne z veliko začetnico!
Krščanska kultura je za nas , Slovence, pomembna zato, ker se z njo začne tudi obdobje pismenstva in kulture na Slovenskem sploh! Prvi prevodi so prevodi iz Svetega pisma in s širjenjem teh besedil, prevedenih v slovenski jezik, se je le-ta začel razvijati! Lahko bi bilo tudi drugače, a žal ni bilo! To je torej dejstvo, ki ga ni moč zanikati in s katerim ne cerkev kot institucija, ne Vatikan nimata nobene zveze! Gre za to, da je krščanska cerkev gojila in vzpodbujala rabo slovenskega jezika tako v govorni kot pisni obliki ( F. Bevk : Kaplan Martin Čedermac!)

Koliko so pa kakšni verski fanatiki pobili ljudi, je pa druga tema in drugo vprašanje! Kristjani še niso silili svojih podanikov, naj se razstrelijo v letalu in si s tem zagotovijo mesto pri Vsemogočnem!
Tako, da ne lapaj, ker dlje od tega , koliko kaj košta in kakšna je marža, ne boš nikoli prišel! Kreten!

P.s. Namenjeno temu “mavričnemu kretenu”, ki je nerazgledan do konca… Ne starši, ne šola ga ni nič naučila! Sprašujem se, kako si sploh končal OŠ! Ker tvoj domet je pa res na ravni… ne vem česa!!!

mnja… sorry če nimaš kšnga bolj pametnga argumenta kt je tole jokanje k sm užalu tvojo “vero” sam vidm, da tud ti nimaš lih pojma o teh zadevah, debata ni bla o pismenosti in “dobrotah” k jih je cerkev in krščanstvo prineslo našemu narodu ampak je debata o ženskah te pa v krščanstvu tisočletja niso mele ne pravic ne nč, in lih krščanstvo in cerkev je blo povod za poboje žensk in mučenje njih pod pretvezo, da so čarovnice, satanove neveste itn. zdej se pa pač delajo kt da to ni blo nič in se kao z marijinim praznikom poklonijo ženam in ženskam, mnja me ne prepričajo.

o verskih fanatikih pa tolk: recimo abraham al kaj je bil tist stric, k je za boga hotu žrtvovat svojga otroka, je bil posameznik ampak s tem se je začel, realen vrhunec “fanatizma” je bla pa inkvizicija.

pa če že ciljaš s fanatiki in bombam na muslimane, a mislš, da bi blo kej drugač če bi srednjeveškim kristjanom dal visoko tehnologijo in bombe?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

mnja… sorry če nimaš kšnga bolj pametnga argumenta kt je tole jokanje k sm užalu tvojo “vero” sam vidm, da tud ti nimaš lih pojma o teh zadevah, debata ni bla o pismenosti in “dobrotah” k jih je cerkev in krščanstvo prineslo našemu narodu ampak je debata o ženskah te pa v krščanstvu tisočletja niso mele ne pravic ne nč, in lih krščanstvo in cerkev je blo povod za poboje žensk in mučenje njih pod pretvezo, da so čarovnice, satanove neveste itn. zdej se pa pač delajo kt da to ni blo nič in se kao z marijinim praznikom poklonijo ženam in ženskam, mnja me ne prepričajo.

o verskih fanatikih pa tolk: recimo abraham al kaj je bil tist stric, k je za boga hotu žrtvovat svojga otroka, je bil posameznik ampak s tem se je začel, realen vrhunec “fanatizma” je bla pa inkvizicija.

pa če že ciljaš s fanatiki in bombam na muslimane, a mislš, da bi blo kej drugač če bi srednjeveškim kristjanom dal visoko tehnologijo in bombe?[/quote]

Ženska (pametna ženska) si od življenja vzame tisto, kar potrebuje oz. kar ji življenje nudi! Meni so krščanstvo predočili starši, a nisem ostala na nivoju vaške tercijalke, ki hodi v cerkev in ogleduje sovaščane , kako je kteri oblečen!
Mi je pa poznavanje besedil (od brižinskih spomenikov naprej), še kako prav prišlo pri študiju jezika, ko nek ateist nikakor ne zna prevesti “očenaša” iz jezika l. 1000 in današnje slovenščine! Vsebina je ista!
Torej, jaz vzamem tisto, kar v določenem trenutku potrebujem! Da pa nekdo vlači gor Vatikan, obenem pa podpira slovensko vlado, ki se Vatikanu klanja po dolgem in počez, je pa preveč… Pa, daj, napiši argumentirano v sobotno prilogo Dela, pa bo!

To, da na naših ozkih tleh raste džamija in da pol Slovenije “priča pola tko, pola tko, pa nikogar ne moti!” Naj se mavrični spravi nad muslimane, če si upa! Lp!

lej jst ne podpiram ne religije ne politike, kar se tiče muslimanov, so ble že tle gor debate okol tega pa spet ni blo prav, k so kao revčki, sm že reku okol džamije k jo zagovarjajo, nej gredo dons zgradit pa odpret rimsko katoliško cerkev v turčijo al pa nekam na bližnji vzhod, bo misija nemogoče. samo mi smo pač znani po tem, da bomo za tujce nardil pa dovolil več kt za nas same pa za tist kar mi resnično potrebujemo in ker smo kao ful liberalni pa enakopravni, mogoče tle nekateri so al pa samo pišejo da so, resnica je daleč od tega in hkrat po en stran nemogoča, ker roko na srce, če bi blo res vse liberalno in enakopravno povsod na svetu, potlej bi se človeštvo znašlo na mrtvi točki in bi propadlo v zelo kratkem času.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Vera in cerkev-kot noč in dan! Vero imam v srcu,v cerkev me ne vleče… in me tudi ne bo!

podpišem 🙂 kot da bi jaz napisala 🙂 bravo, super razmišljaš 🙂

Citiram:

Vera in cerkev-kot noč in dan! Vero imam v srcu,v cerkev me ne vleče… in me tudi ne bo!

Mt 16,18
Jaz pa ti povem: ›Ti si Peter in na tej skali bom sezidal svojo Cerkev in vrata podzemlja je ne bodo premagala.

Jezus je imel malce drugačno mnenje. Veliko stvari v Cerkvi me moti, vendar sem tudi jaz del cerkve.

če bi imela kaj v glav bi vedela, da je bila pismenost že pred obstojem Jezusa

vatikan je pa zato z majhno ker si z veliko ne zasluži

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

in kaj je narobe z džamijo

poglej kolk cerkev so naredil pa je to tudi religija ki ni slovenska

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Hvala!

Kot katoličanka in vernica ter ud KC na Slovenskem se počutim srečna in izjemno spoštovana, tako kot nikjer drugje. Čutim, da imam izjemno srečo, da ji lahko pripadam.
Kdor ve kako je, bo razumel.
Lepo praznovanje!


Ti ki si tako pameten , povej nam katero besedilo je bilo prvo napisano v slovenskem jeziku in katero je bilo prvo prevedeno v slovenski jezik .

ne morem ker tega noben ne ve

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj


Ti ki si tako pameten , povej nam katero besedilo je bilo prvo napisano v slovenskem jeziku in katero je bilo prvo prevedeno v slovenski jezik .[/quote]

Brižinski spomeniki ter prvi prevod Bibilije,ki pa glej ga zlomka nima veze z RKCjem saj tako ni bilo mogoče več držati ljudi v blaženi nevednosti in po svoje tolmačiti kaj je Bog rekel (no kako so to besedo ljude interpretirali tam okol leta nič saj vendar Sveto pismo ni ravno bilo faksirano z neba) ker so to po novem razumeli in glej ga zlomka tudi prebrali. Se je kar odpadnikom oz. po RKCjevsko heretikom treba za to zahvalili.

Ojej … če mi gre kaj na kukija, je to, kako se zdaj katoliki šlepajo na dosežke Trubarja & comp.

Nobena vera ne uči slabo slabi so učitelji ali pa verniki…

Ojej … če mi gre kaj na kukija, je to, kako se zdaj katoliki šlepajo na dosežke Trubarja & comp.[/quote]

Ojej… Kateri katoliki se pa šlepajo na Trubarja? Protestanti vsekakor, ker je začetnik in utemeljitelj njihovega načina udejanja katoliške vere…
Prvi zapisi v slovenskem jeziku so iz leta 1000! Trubar pa je prevedel katekizem in abecednik leta 1550! Tu gre za 500 let razlike!
Prvi najdeni zapisi v slovenskem jeziku so iz obdobja brižinskih spomenikov-nek duhovnik (avtor je neznan) si je molitve zapisal tako rekoč na “skret papir” in ga nosil s seboj, ko je širil krščansko vero! Pa zdaj pri tem vera ni bistvenega pomena! Bistveno je, da je ta pregament papir najstarejši ohranjen zapis v slovenskem jeziku, ki ga govorimo še danes in ki pomeni edino verodostojno identiteto našega naroda!
Močno dvomim, da je na tem forumu sploh kakšen avtohton prebivalec naše deželice, ker toliko nevednosti o razvoju svojega lastnega jezika in kulture pa res ne najdeš zlepa! Lp!

New Report

Close