Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vegeta – ja ali ne

vegeta – ja ali ne

Za kuhanje uporabljam samo še vegeto, pa za pripravo zelene solate tudi.

Tako sem se pač razvadila, mož si jo je trosil na vse jedi še v fantovskih časih.

Ker vem, da to ni zdravo, mi prosim povejte s čim naj jo zamenjam, nadomestim – s soljo, še s čim?

Kdaj uporabljate vegeto (ali pač podobne pripravke drugih proizvajalcev)?
Zakaj pravzaprav je vegeta ?

Vegeta – ja ali ne?

Nezdrava je, ampak jaz jo tudi uporabljam. Res sem navajena okusa v vseh kuhanih stvareh, ki, če jih samo solim so mi čisto brez okusa, plehke.
Zdaj bo itak ful navodil z drugimi zelišči, ampak to ni to.

Ne uporabljam,samo solim,popram itd

Dam jo skoraj povsod, am,pak zmerno. Recimo v juhe, rižote, omake.

No, na solato pa ne. 🙂

Pri odvajanju od vegete lahko uporabite iste metode, kot pri odvajanju od kajenja, alkohola,…

Meni se ni bil problem odvaditi od Vegete, sem jo enostavno nadomestila s soljo in poprom, je pa res, da nikoli nisem marala prevec slano kuho.
Edino juho pa ne znam skuhat brez ali Vegete ali kocke za juho. Tu bi tudi meni prav prisel kaksen nasvet 🙂

Vegeti se je treba odpovedat čimprej!
Je res, je zasvojliva, kot druge droge…

Nekaj časa se boš navajala, da ima vsaka hrana svoj okus, ampak ne obupaj, potem boš vesela, da sis e tako odločila. Uporabi pravo (nejodirano) sol, popra niti ne rabiš – hrana ima res vsaka svoj okus, če brbončice niso pokvarjene.

rdeca strela – v juho daj ZELENO in bo podoben okus 😉

Jaz jo uporabljam..sem pa presedlala na tole http://www.vegeta.si/products/vegeta-natur

Začimb je mali milijon. In se jih uporabi na različnih jedeh, odvisno, kam katera paše, a ne?
Ne razumem, kje je smisel različnih obrokov, če ima na koncu vse okus po… vegeti. Brezveze.


Jaz jo uporabljam..sem pa presedlala na tole http://www.vegeta.si/products/vegeta-natur%5B/quote%5D

Tako je, natur vegeta je zdrava( oz ni škodljiva) , saj nima dodanega mononatrijevega glutaminata, ki pa je škodljiv…
Tako da zakaj bi se odpovedovali, ko pa imamo boljšo različico na razpolago..

pozdrav vsem

Je sploh ne uporabljam. Vegeta in podobne zadeve vsebujejo ojačevalce okusa, zato je pa vse kar je brez njih potem zanič, brez okusa…pa čeprav jih soliš, popraš, dodaš zeleno, karkoli pač… Vse je samo vprašanje odločitve in potem vztrajanja pri tem. Traja par mesecev do 1 leta, pol pa ne moreš verjeti kaj si prej jedel in kako sploh nisi več poznal okusov posamezne hrane (recimo stročji fižol brez vsega ima čudovit okus zame :-).

Če se pa vsi dobro počutite z uporabo vegete, pol pa nima smisla karkoli spreminjati.

Vegete nikjer ne uporabljam. Na solato (odvisno kakšno) dam sol, poper, čebulo, česen…. Pri kuhanju pa uporabljam začimbe,sveže ali posušene.

Tudi mi smo včasih takorekoč pri vsaki kuhi uporabljali vegeto, potem sem se pa tudi jaz zamislila nad vso kemijo… Za začetek sem prebrala, kaj sploh je v vegeti, katera zelenjava 7 začimbe (nekih 5 najbolj običnih, zdaj se ne spomnim več), zato se zdaj držim pravila, če dam v jed čebulo in česen, dodam samo sol – če pa v jedi ni čebule in česna, pa dam tudi nekaj vegete – če seveda paše tja.
Mož se je nekaj časa bunil, da hrana nima tok okusa, pa sem mu lepo povedala, da je tut v vegeti samo čebula, česen itd v prahu in naj se navadi. Naravni okus rules!

Če ste preživeli do sedaj in vam je všeč, potem ne vem zakaj bi ukinili nekaj kar vam odgovarja.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Se strinja. Nikoli je nisem uporabljala in mi sploh ni jasno, zakaj bi jo? V moji kuhinji je cca 50 lončkov z začimbami (različnimi, da se razume) in ni lepšega, kot vsakič znova ustvariti novo inačico neke jedi. In jesti enkrat mediteransko, enkrat indijsko, enkrat mehiško, enkrat tajsko, enkrat iransko itd.itd.

ne znate kuhat! vegeta v juho? ajoj.

toliko začimb imamo pa se s tem strupom zastrupljate.

Točno! Še v vsaki trgovini imaš na policah raznorazne zeliščne soli … kam pa gledaš? Samo vegeto vidiš …

Vegeta je za Kitajce.

Še v življenju nisem kupila Vegete. Uporabljam sveža zelišča, pozimi pa posušena.

Živi in pusti živeti

Z Vegeto imajo vse jedi enak okus. Sama jo morda uporabim dvakrat na leto… sicer pa sol, česen, čebula…

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Ti si pa prav vzorna monovka!

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Poskusi s kockami Bio iz Mullerja. Samo posušena zelenjava in sol, brez na-glutaminata in ostale kemije. Nam odgovarja okus, je pa res, da jo uporabim polovično dozo in sama dodam še druge začimbe (peteršilj, česen, rdeča paprika, rožmarin,….odvisno kaj kuham) in sama dosolim. Seveda pa kock ne uporabljoam pri vsaki kuhi, ampak le pri juhah in rižotah, ter včasih pri omakah, če so brez okusa.

Pa sin je alergik in te Mulleer kocke dobro prenaša (nič izpuščajev)

Vegeto uporabljam ker mi je njen okus všeč. Dodam jo v marsikatero jed, ne pa na solate. Dodam je malo pa čeprav dam tudi mnogo zelišč mi recimo juha brez nje ni dobra. Bo kar bo, od nečesa bomo vsi umrli.
Pa dober tek z Vegeto ali brez nje.

Ti si pa prav vzorna monovka![/quote]

Tvoje mnenje pač.

Živi in pusti živeti

Ne uporabljam vegete, ker si priskrbim 1000 in eno začimbo na travnikih, vrtu in lončkih.
Če ste pa navajeni na vegeto, pa verjamem, da bo težka.
Ne gre mi pa v glavo nekaj—–na solato, vegeto???

New Report

Close