Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vgradna omara – hrbet DA/NE

vgradna omara – hrbet DA/NE

Ojla!

Odločava se za nakup vgradne omare v spalnici. Pridobila sva ponudbo od Izi mobili in zdaj čakava še na Alplesovo. Izi ponuja omare brez hrbta, Alples pa s hrbtom. Vsak seveda promovira svojo varianto. Zanimajo me plusi in minusi v praksi. Povem naj še to, da bo omara naslonjena na notranji zid v stanovanju.

Hvala!

LP, onaa..

Midva imava Alplesovo, ampka klasično omaro s hrbtiščem in drsnimi vrati (program Balada z ozkimi drsnimi vrati). Meni klasične vgradne niso všeč, ker se mi zdijo čisto predrage glede na to, da so praktično take, da so” samo police z drsnimi vrati” + moti me to, da vodila vgradijo v tla. To pa zato, ker imam sama navado, da vsake kvatre pač malo zadeve okoli obrnem in klasično omaro lahko vedno premaknem brez problema, pri vgradni moraš pa spet vodila namontirat v tla, na prejšnjem mestu ti pa luknje ostanejo. 🙂 Se je pa nama tako fajn izšlo, da sva namesto vgradne od stene do stene dala dve klasični omari z ozkimi drsnimi vrati in je prav tako na vsaki strani le 2 cm prostora ostalo, tako da je prostor oziroma stena polno izkoriščena, pa še dve omari sta, tako da v končni fazi lahko eno potem čez leta npr. prestaviva v otroško sobo ali kaj podobnega.
Drugače imava pa tudi predsobo Alplesovo in sem z njihovo kvaliteto zelo zadovoljna. Tudi monterji so ena a s črtico, vsaj ta dva, ki sta nama montirala (različna s.p.). DRugače imaš pa v salonu Prevc v Ljubljani vsak mesec akcijo -20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, tako da se izplača. Imajo praktično tovarniške cene, morda malo višje, samo potem -20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in pride ceneje kot tovarniške od Alplesa (imaš jih na netu).

LP

Jaz imam vgradno omaro Akron brez hrbtišča in mi je super ker oblačila notri nekako dihajo. Drugače pa sem bila na začetku tudi jaz skeptična glede tega.

nova
Uredništvo priporoča

Bi se kar strinjala z “lunco”, njeni argumenti zdržijo. Pri nas smo zaradi niše, v katero ni pasala nobena omara, naredili vgradno omaro. Ima nekaj plusov, na prvem mestu je ipovsem izkoriščen prostor. Se pa v tej omari mnogo bolj nabira prah, kot v klasični. Na policah se ne opazi, ker so oblačila ves čas v obtoku, na tleh pa je druga pesem. V klasični omari tega ni. Kar se tiče hrbtišča, mislim, da niti ni pomembno, če nimaš vlažnih sten v hiši. Naša je brez hrbtišča, ko smo jo idelovali, pa smo steno pobarvali z lateks barvo.

da

Meni je vgradbna omara zakon: ves prostor je izkoriščen in omara je vse do stropa. Nikoli ni treba lesti na lojtro in brisati gornje površine omare:) Notranjo razpooreditev sem si prej temeljito premislila in naredili so mi točno tako, kot mi pride prav. Za čevlje imam izvlečne police, na vsako spravim pet parov. Prostor je za plašče, za kovček in potovalke, polica za torbice, prostor za likalno desko, zloženo sušilo in sesalnik. Še plinska peč je zaprta v tej omari. In to na istem prostoru, na katerem ne bi mogla postaviti niti ene klasične omare iz trgovine, ker je vmes na dveh tretjinah dolžine ena polstena.

Klasično omaro lahko umakneš in zid prebeliš, vgradne pa ne, zato je bolje, da je brez hrbtišča in stena diha. Ko te bo prijelo, pa jo lahko tudi prebeliš. Jaz imam na tej zadnji steni tudi vtičnico za elektriko.

Kvalitetna vgradna omara ima na drsnih vratih nameščeno ‘metlico’, ki preprečuje preveliko kroženje zraka in s tem nabiranje prahu v omari. Ponavadi je metlica le na enem drsnem krilu, zato je pomembno, da krila pravilno zapiraš. Če je levo na desni in obratno, potem se prah precej bolj nabira. Pri nas s tem sploh ni problemov, pa nisem preveč pridna za brisanje prahu v omari.

Pazi: za isto notranjo globino omare (ponavadi ca 60 cm), boš potrebovala 10 cm večjo globino vgradne omare, ker toliko zasedejo drsna vrata. Če tega prostora nimaš, potem je bolje vzeti omaro s klasičnimi vrati, ker v preplitvi omari bodo drsna vrata drsala po rokavih in se bodo oblačila uničevala.

Jaz imam svoje brez hrbta. Sploh ne vidim nobene prednosti, ce ga imas.

Samo v enem delu, kjer imam cevlje in bolj ‘umazane’ stvari, sem za omaro napela eno tanko belo platno, ki ga obcasno operem, ko se umaze.

Imamo hrbtišče.

Imamo brez hrbtišča, ampak ravno zato ker je to v predsobi (notranja stena), medtem ko imamo v obeh sobah vlago, tam pa ne bi šlo.

Lahko pa povem da imam v tej vgradni manj prahu, kot v spalnični omari, ki je s hrbtišem in drsnimi vrati 🙁

Sicer sem to vprašanje zasledil tudi na enem drugem forumu, vseeno pa tudi tu objavljam (isto) mnenje naše ekipe: Ali naj ima vgradna omara hrbet?[/url]

New Report

Close