Najdi forum

ex preseneča

Moj ex pa me preseneča. Pred par dnevi se je ob 6h pripeljal, da je otroka pospremil na avtobus, ko je šel na letovanje. Včeraj, ko je prišel na stik s tamalim, pa sem dobila vrečko kave. Pa ful prijazno se je z mano pogovarjal. Res je sicer, da mi je istočasno povedal, da bo en dan naslednjega stika ven spustil, tako da ode meni fraj sobota, ampak vseeno…
To zanj ni normalno. Nikoli ne hodi na dejavnosti otrok,nikoli jih ne spremi na pot, ker smatra, da je to samo moja obveza, z mano pa se itak ne pogovarja, ker se po njegovem nimava kaj in do sedaj še ni pomislil na to, da bi kaj lahko naredil zaradi otrok, da njih razveseli (tudi takrat ko so pri meni) in ne samo tisto kar pod mus mora.
Saj se mi je fajn zdelo, ker bi bil že čas, da se odnosi normalizirajo, po drugi strani pa sem ratala nezaupljiva in samo čakam, kdaj bo s kako bombo ven udaril.
Kaj me daje preganjavica?

ne ne…..mogoče ima novo, pa se more malo ven metati, da naredi vtis….ti kar lepo sprejemaj njegovo dobro voljo, seveda pa bodi pozorna……sem dala takšne faze bivšega večkrat skozi….in po vsakem soncu je sledila nevihta, enkrat hujša, drugič spet ne……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Tudi meni se ob vsakem izboljšanju na novo zbudi preganjavica, pa sploh ne vem, zakaj. No, pri nas zaenkrat ni bilo takih izkušenj kot pri WW, najhujše, kar se zgodi, je to, da ga vnema včasih ne drži dolgo.

nova
Uredništvo priporoča

Svojemu ex pripisuješ neke lastnosti, hkrati pa je očitno, da ga slabo poznaš.
Če je to tvoj ex, se nima pomena ukvarjati z njegovim obnašanjem in ga ocenjevati, analizirati…

Moj mi je enkrat za silvestrovo prinesel rože, pa jih enostavno nisem sprejela, ampak sem mu samo rekla, da kaj se dela norca iz sebe. Me sploh ne zanima, kaj mi hoče s kako gesto pokazati, ne lepo ne grdo. Je imel v preteklosti dovolj priložnosti, da bi mi pokazal, kaj čuti, kako kaj doživlja, kakšen je… Če tega takrat ni bil sposoben, mu je “prošla baba s kolačima”.
Seveda še vedno poskuša kaj izsiljevati zlepa ali zgrda, ampak ignoriram vsakršno njegovo vedenje in na kakšna vprašanja odgovarjam izključno z razumom, brez čustev.

@reka: oprosti, samo to kar delaš je primitivizem in neciviliziranost, da ne govorim o socialnih kompetencah. Maščevanje,zloba, inatstvo.
Veš, ljudje se lahko tudi spremenijo, pokesajo, spoznajo zmoto, se kaj naučijo.In spodobi se, dati jim priložnost ali vsaj to sprejeti. Kar pa ne pomeni, da se vse pozabi ali začne znova. Ne, samo sprejeti pozitivni del

Moj ex pa je šel s prijateljem (za katerega sem sama že pred ločitvijo vedela, da je več kot prijatelj) na dopust oz. morje! Hčerkama je rekel, da gresta malo “pecat”!
Mene zdaj onidve nekako vprašujoče gledata! Mlajša naj bi nekako šla z njim, ker bi skoraj morala imeti še dogovorjene stike, pa ji je rekel, da se verjetno v tej družbi ne bi dobro počutila .
Sem jaz dolžna kaj hčerkama razlagati, kako in kaj!? Vem, da danes homoseksualnost ni več tabu, a kljub vsemu bi bilo lažje reči: “Očka je šel z novo punco, imata se rada in tebe imata rada…!”
Kako naj jima zdaj to razložim! Vseskozi se trudim, pravzaprav vsiljujem stike hčerk z očetom!
Ima morda kdo kakšno podobno izkušnjo?

Imam, samo v drugačni vlogi.

V tvojem primeru je dolžnost očeta, da starosti primerno pojasni svojim otrokom, kako in kaj. Sta se o tem že pogovarjala ali je vajina komunikacija mrtva (oprosti, ne poznam dovolj tvoje zgodbe)? Pri takih stvareh je najbolje, če starša sodelujeta.

Jaz priznam, da bi otrokom, če se le da, najprej dala možnost, da prebolijo vajino ločitev in se v detajle razpada zveze “s kom in zakaj točno” ne bi spuščala, dokler odnosi niso na novo utrjeni. Se pa zavedam, da najmanj v dveh primerih to ni možno. Prvi je, če oče vztraja pri tem, da bo otrokom že v kratkem času predstavil svojega partnerja. Drugi je pa, če so okoliščine take, da je zelo verjetno, da bodo otroci to izvedeli iz neke tretje roke ali ugotovili sami – posledice takega “razkritja”, na katerega ni nihče pripravljen, so lahko katastrofalne (brez pretiravanja).

Ninocka super to, jaz pa na te veze dobro gledam, po mojem bosta oba super do hcerk, celo bi jaz kar otrokoma sama povedala, da je zdaj kot je, ker pac sem pristasica odkritosti in odprtosti, pa boljse da izvedo od mene ker se znam z njimi menit in mi zaupajo kot pa nekdo drug, ki morda ne bi izbral pravega pristopa.

Ne vem zakaj se tega bojis ali se ti zdi cudno, ma to je nekaj najbolj normalnega, samo otroka bi na tvojem mestu cim hitreje seznanila z ocetovim novim zivljenjem, po mojem ne bo shoka ce bos to povedala by the way, ce bos sama to jemala kot da ni nic taksnega.

Ma uzivaj lej jo, bodi srecna da ima tvoj enega tipa kot pa ljubosumno babnico. In ti pedri so ful dobri do otrok po navadi, totalno custveni in prijazni.


@groza
, jaz že vem, da delam prav. Če pa ti misliš, da lahko sodiš o stvareh, ki jih ne poznaš, pa izvoli. Sama kažeš lastnosti, ki jih pripisuješ meni.


@groza
, jaz že vem, da delam prav. Če pa ti misliš, da lahko sodiš o stvareh, ki jih ne poznaš, pa izvoli. Sama kažeš lastnosti, ki jih pripisuješ meni.[/quote]

Poznam jih toliko, kot si jih opisala in komentiram to.Če pa nisi povedala vsega in se sedaj pritožuješ nad razumevanjem, je to spet manipulaicja, kar se pa tudi sicer približno ujema z mojo oceno tvojega obnašanja.
Nastavi si ogledalo!

dokler te pozitivno preseneca se ne sekiraj haha

Odkar sem napisala prvi post je imel oče mojih otrok par čudnih izpadov, tudi z resnimi grožnjami. Sedaj pa je zopet ves sladek. Verjetno zato, ker je dobil z višjega sodišča potrjeno sodbo 1. st. glede preživnine. Tako samo tipa ali tudi jaz že vem. Jaz tiho, on tudi. Na vprašanja “kaj je novega?” – prej nikoli tega ni spraševal – mu odgovarjam z informacijami o začetku šolskega leta, novi vzgojiteljici v vrtcu, treningih nogometa…
Če mi jutri prinese preživnino, tako kot piše v odločbi grem praznovat 🙂 Pa če mi še za nazaj vrne v roku iz odločbe takoj rezervar z nafto do fula napolnim. Upanje nikoli ne umre.

moj ex tudi pozitivno preseneča.

sicer danes nekaj zamuja, a upom (zavoljo hčerke), da bo izpolnil svojo obljubo.

Jalur kaj pa se zgodi oz. kaj bos, ce ti denarja ne bo dal?

Bom preživela, tako kot sem do sedaj. Ampak bi mi pa res polepšal dan, če bi odprl denarnico. Malo bolj brez skrbi bi bila, če bi vedela, da imam malo rezerve.

Vprašala sem ga, če ima denar, pa baje sodbe ni dobil, torej mu ni treba dat ničesar. Jaz jo imam že kar nekaj časa, tako da ni ravno za verjet, pa mu jo bom vseeno poslala po mailu, bo imel en izgovor manj.

Ne vem zaziher, samo kolko je meni znano, lahko potem najames izterjevalce in se gre v zaplembo premozenja, vsedejo se na bancne racune…. Ce ne, pa se caka ko bo kaj podedoval z obrestmi vred (se mi zdi, to se morem sama izvedet ko bo cas).

Ma kaj bos ti njemu posiljala, itak je dobil, sodisce ima dokaze da je dobil ;)))). Kako ljubek je s to svojo narejeno nevednostjo hahah. Ne pusti se mu, napisi mu raje v mailu, da si poklicala sodisce in so ti javili, da je dobil papirje v roke in da naj se zmiga en dva tri.

Pa bo šlo še eno leto naokoli… pa še denar za izterjavo … pa moji živčki… grrrr

New Report

Close