Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sladko vino

Sladko vino

Katero sladko vino priporočate oz. vam je všeč?

Sladki (zelo sladek) ali rumeni muškat.

Rad bi kak dober namig za sladko vino. Ne vem, so to v večini bela vina?

nova
Uredništvo priporoča

bela

Ja, ravno berem nekaj ala Chardonnay, Traminec, ne? Bom še malo sam pobrskal. Kateri je tebi dobro?

Muškat Otonel je sladko aromatično vino. Tudi traminec s črno nalepko je sladko vino.

Drgač pa v trgovino in gledat po policah kakšno oznako imajo. Suho, polsuho, polsladko, sladko. Odvisno od stopnje povretega sladkorja v vinu. Že polsladko vino je za moj okus preveč sladko.

lp, ela s

Hvala za odg. Ja, saj meni osebno so tudi bolj všeč suha ali polsuha vina. A izbira tokrat ni moja. 🙂

Traminec je super, pa Rumeni muškat tudi, od rdečih pa je meni včeš Sladki refošk.

Od rdečih sladki reforšk, od belih rumeni muškat, lahko pa tudi kakšen jagodni izbor (ampak samo pri sladici).

Znamka Pullus – rumeni muškat .. vrhunsko!!! 🙂

A, zanimivo. Ok, hvala za namig.

O tem sem pa dolgo časa nazaj nekaj bral. Praviš, da je vrhunsko? Ok, vzamem na znanje.


[/quote]

Tudi moj izbor sladkih vin bi bil takšen.

"Če nimaš cilja, ti noben veter ne more pomagati."


[/quote]

Tudi moj izbor sladkih vin bi bil takšen.[/quote]

Ok, thx za odg.

Sladki in ne rumeni muškat – koprski, mi pijemo samo tega, pa traminec s črno nalepko. Vse pozne trgatve so sladke, ampak tudi precej dražje.

Ramandolo.

Zgoraj našteta sladka oz. polsladka vina so sicer čisto solidna, do vrhunskosti jim pa še kar nekaj manjka, oz. obstaja cela vrsta dosti boljših slovenskih sladkih vin.

Nekaj res vrhunskih proizvajalcev, kar koli sladkega od njih bo OK.

Npr. PRA-VinO Čurin Praprotnik – še posebj chardonnay, suhi jagodni izbor in šipon ledeno vino
Stayer – dišeči traminec, laški rizlig – ledeno vino
Šturm
Prus
Simčič – Leonardo

Bo pa treba ponje v kakšno vinoteko in tudi njihove cene niso ravno nizke.

Če želiš “samo” vrhunsko vino in ne kake posebne ledene trgatve ali jagodnega izbora, potem prideta v poštev poleg traminca s črno etiketo še koprski sladki muškat ter sladki refošk (če bi raje rdeče vino).

Malvazija pozna trgatev od Vinakopra.

sladki refošk-vinakoper…..res je zelo sladek(mož pravi,da je kot malinovec)—>meni pa je res dober,…

Bische – jagodno vino.

New Report

Close