Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Status socialno ogrožene družine

Status socialno ogrožene družine

Pišem v imenu dobre prijateljice, ki nima interneta. Zanima jo, kako priti do statusa socialno ogrožene družine? Katere obrazce mora izpolniti, morda iti osebno na CSD,…?

Situacija je taka, da imata s partnerjem skupaj 610 eur neto plače, imata tudi enega otoka, za katerega plačujeta skoraj 240 eur privat varstva, ker vrtca nista dobila. Do zdaj nista nikjer zaproševala za denarno pomoč. Ampak strošek varstva je tako visok, da sta se odločila da bi na CSD-ju (al kjerkoli že) pridobila status socialno ogrožene družine in dobila javni vrtec, ki bi ga plačevala bistveno manj. Takoj bi bilo družinici lažje živeti.

Če je šel kdo čez podobno kalvarijo v kratkem bi bila vesela nasveta kako naj se lotimo stvari?

http://med.over.net/forum5/read.php?58,6200295,6200295#msg-6200295

http://www.mddsz.gov.si/si/obrazci/vloga_za_dodelitev_denarne_socialne_pomoci/

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200831&stevilka=1198

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/drugePomoci.asp

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/drugePomoci.asp

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

Če je bil otrok zavrnjen v vrtcu in je ostal doma se mi zdi da sta upravičena do subvencije občine ki je namenjena otrokom ki niso v vrtcu. Ne vem točno koliko znaša jima bo pa sigurno prav prišlo. Kaj pa otroške doklade, a jih imata

Nečesa ne razumem. Razumem, da oba delata in oba s partnerjem zaslužita 610€ plače, kar pomeni, da vsak zasluži cca. 305€. Minimalna plača je skoraj enkrat višja.

Ne razumem niti tega, da ima denimo mati 305€ plače in plačuje za varstvo 240€ ???


Če je bil otrok zavrnjen v vrtcu in je ostal doma se mi zdi da sta upravičena do subvencije občine ki je namenjena otrokom ki niso v vrtcu. Ne vem točno koliko znaša jima bo pa sigurno prav prišlo. Kaj pa otroške doklade, a jih imata[/quote

Ne vem sicer iz katere občine prihaja vaša prijateljica, vendar po novem v določenih občinah obstajajo tudi subvencije, ki jih dobijo starši otrok, kateri so bili zavrnjeni v vrtcu oz tudi tisti, ki niso oddali vloge za vrtec, v starostni skupini otrok od 1-3 leta.
Taka občina je Kamnik, pa milsim da Škofja Loka…..

Pozanima naj se na svoji občini….

Mogoče so od plače odšteti krediti? Veliko ljudi pa tudi brez kreditov še vedno dobi manj od minimalne plače, verjemi.
Za varstvo pa plačuje zato toliko, ker ni odvisno od prihodkov, koliko ti nekdo privat zaračuna….

Prijateljica ni zaposlena, ampak noro išče službo, prijavlja se na vse živo, samo je na nižjih mestih nikjer ne vzamejo ker ima previsoko izobrazbo (za naprimer čistilko) – V. stopnja.

Fadas, prav imaš, otroka imata v privat varstvu, občina ni otrokom namenila nobene subvencije. V varstvu imata pa otroka zato, ker iz tedna v teden upa da se bo pokazala zaposlitev. Če imaš pa otroka doma (kar bi bilo trenutno finančno najbolje), dobiš službo, potem pa nimaš varstva, otroka vtaknit kadarkoli kamorkoli pa pač ne moreš.

Hvala ker ste pomagali z nasveti, tole ji bom sprintala, pa naj naštudira. Je pa res težko, pa verjamem da je še marsikdo pri nas v Sloveniji v taki stiski. Žalostno!

Ona je doma, išče službo in ta čas ima otroka v privat varstvu kjer plačuje 240 evrov in bi želela status soc. ogrožene družine. Men ni nič jasen. Če bo prišla služba, ko bo prišla služba…., potem je pa kar večje štev. soc. ogroženih pri nas – če se tako razmišlja. In dobila naj bi dodatek, ker ga ni mogla vpisat v vrtec – za čas ko je doma in išče službo. Ok, bi razumela da je v vrtcu, so ji ga vzeli, ker je brez posla plačuje manj. Pa še takrat tle pluvajo, ampak da ima privat varstvo ob dohodkih 600 in nekaj evrov – za katerega plača 240 in naj ji da socialna, bu ne štekam. A sem samo jaz čudna al kaj ?! Ali si mogoče zakone in soc. ogroženost vsak predstavlja po svojke. In to je za vas soc. ogrožena družina. Zame ne.

Najbrž ne živiš cele družine s 600 eur na mesec, pa si je res težko predstavljati, te razumem.

Če imaš 600 evrov na mesec, pameten ne da otroka v privat varstvo za 240 evrov – medtem ko je doma, ja potem je pa težko. No problem, saj bo CSD dal. Ne bo dal, si lahko zihr. Ker eni s še manj živijo, pa nimajo sončke v privat varstvih, ampak jih s seboj peljejo ko gredo na Zavod iskat službo. Videno. Ko pa gredo na razgovor, pa vsekakor najdejo prijatelje da male počuvajo. Vse ti pa tud ne more biti k rit prinešen. Katastrofa kako razmišljate. Sicer pa : vsak bo dobil svoje – ampak ne denarja, ampak ……


Namesto, da daje 240 evrov za varstvo, naj ona raje koga varuje! In ne, ni socialno ogrožena. Rada bi le izsilila javni vrtec preko vrste, potem pa še malo iskala službo, pa še malo iskala službo. Madona, kdo vse bi rad moj denar !

jaz sem potem tudi socialno ogrožena družina, ker imam 600 eru kredita za hišo, pa dva srednješolska otroka v internatih, pa štipendiej ne dobimo ker imamo previsok cenzus … če bi se krediti odštevali od dohodkov bi bilo pol slovenije socialno ogrožene. ampak se NE, tako kot se ne najemnina, pa varstvo za otroka, itd.

Hvala vsem za nasvete in predvsem mnenja, vsekakor jo bom pregovorila da bo kontaktirala svetovalko na CSD, ker po vsem kar vidim in vem, menim da je upravičena.

sej jest sem tut upravičena. po vsem kar vidim in po vseh izračunih še za solato nimam, kaj šele za burek.

Madona, če bi bila jaz doma, mož pa bi zaslužil tako mizerijo, moj otrok vsekakor ne bi šel v privat varstvo, za katerega bi odštela več kot 1/3 vseh družinskih dohodkov!
(no, najbrž to niso vsi družinski dohodki in verjetno je osebni dohodek (pred odtegljajo kreditov in podobnega) precej višji, pa še otroški dodatki nekaj nanesejo, kajne?)

Pojma nimam, kaj punca sicer počne, izobrazba ni prav visoka (V. stopnja), vsekakor naj zaviha rokave in začne magari streči v bifejih, čistiti po hišah, blokih, varovati starejše ljudi – mislim, da je dela še vedno dovolj, če se ga hoče lotiti.

Osebno mislim, da nima šans, če bo šla na CSD. Pa ljudje bodo dol padli, če bodo videli, da je modelka otroka vpisala v privatni vrtec, ki ga drago plačuje, medtem ko ona sedi doma.
Đizs.

Ojoj… gospe, ne se razburjati… da me ne bo katera tožila da ji je zaradi tega posta rit zrasla hahaha…

Ok, dovolj je bilo. Niti ji ne bom pokazala tehle odgovorov, ker ji bo vse dol padlo. Ji bom samo razložila kako in kaj da bo prav zanjo 😉


Zanimivo….pri nas so tri čistilke in vse imajo V.stopnjo izobrazbe. Dela v svojem poklicu ne dobijo….zato čistilke. Vsaj nekaj…mar ne?
Le verjemi (tudi tvoja prijateljica)….da lahko s takšno izobrazbo tudi pucaš marsikje….

Drugače pa naj gre na csd in se pozanima, če je upravičena do kakšne pomoči… Praviš, da je le njen mož zaposlen. Kakšen status ima pa ona? Če je brezposelna….zakaj ni prijavljena na zavodu za zaposlovanje in bi že prejemala pomoč….se prijavila na csd in prejela socialno pomoč- če ji pripada.


Zakaj pa ji ne bi pokazala teh postov in komentarjev. Mogoče bo začela bolj realno razmišljati… Če ji hočeš pomagati…..naj začne razmišljati, da bo morala sama kaj narediti za boljše finančno stanje… čakat, da ti bo nekdo nekaj dal je najlažje…..škoda zapravljati dragoceni čas.

In tudi meni ni jasno zakaj drago varstvo dokler je prijateljica doma. Škoda denarja.

rajši ti nam razloži zakaj človek brez dela in denarja daje otroka v vrtec?
Zato, da ima več časa za lenobo.

Daj ti raje njej , če si res frenda, povej da naj se ne hodi smešiti na CSD. Vsekakor lahko gre, pa da ne bi slučajno povedala da ima otroka v privat varstvu – ali pa, če ti meniš da ji vsekakor pripada naj kar pove. Da pač ne morejo živeti, ker pač morajo od dohodkov ki jih imajo še 24o evrov dati za privat varstvo. Garantirano bo dobila soc. pomoč, pa najbrž še enkratno soc. pomoč, da bo imela za dva meseca za privat varstvo. Pametno, naj kar gre na CSD. Pa če je Zavod za zaposlovanje blizu, mogoče še sproti tam knjižico odnese in se prijavi v evidenco. Pa da ne bi slučajno dete s seboj vzela. Ker je že na CSD naj pa še otroške dodatke uveljavlja. Evo plačilo varstva zagarantirano. In potem se bosta in ti in ona …………… začele zavedat da živita, pa kje živita, pa mogoče še kaj. Evo tle imaš forum soc. pomoč, kar Tini piši, zelo lepo ti bo odgovorila. K je pa tolk prijazna – do takih.

Hvala da ste me opozorile naj na CSD-ju ne pove da ima otroka v varstvu. Tole napako bi v nasprotnem primeru zagotovo naredila, pa bi pomoč splavala po vodi.

Hvala še enkrat vsem!

Do redne denarne socialne pomoči na CSD ne bo upravičena, ker je cenzus za pridobitev le-te 459 evrov… Vloži sicer lahko vlogo za izredno denarno soc.pomoč, vprašanje pa je, če bo do nje upravičena.

New Report

Close