Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Frizerji se otepajo dela??!

Frizerji se otepajo dela??!

Tole se mi je zgodilo: ker imam malo čuden služben urnik, težko pridem do frizerskih storitev. Ker sem nujno potrebovala frizuro (samo pranje in fen frizura), sem se spomnila, da v trgovskem centru frizerski salon dela do 21h, kot ostale trgovine. Ura je bila 18:20. Pridem tja, nekaj ljudi je že čakalo. Vprašam, če me vzamejo (dve frizerki sta bili), rečeta, da ja. Sem šla do bankomata, pridem nazaj, pa tam en oče pa mama, pa se nekaj menita, in oče pelje otroka naokoli, da ne bosta tam čakala. Se usedem, čakam nekaj časa, pa pride do mene ena od dveh frizerk in mi reče: veste, vas pa ne bomo vzeli, ker ste šli stran. Medtem je prišla družina in smo vzeli njih. Morali bi tu čakati in ne iti proč.

Debelo sem pogledala, saj sta bili do 21h še debeli dve uri. Vendar je ona vztrajala, da naj grem proč. OK, se nisem hotela prepirati in sem šla, kaj mi je preostalo drugega. Ni mi pa padlo v tistem trenutku na pamet, da bi vprašala, kje je zdaj ta družina, jaz vidim samo mamo (aha, oče in otrok lahko gresta proč in še vedno obdržita vrsto, jaz pa, ki sem skočila na bankomat, sem izgubila vse možnosti). No, tam me ne vidijo več, prav zagotovo ne.

To je naravnost groteskno, take težave so imeli vojaki na soški fronti. Čakajo pred frizersko kaverno na striženje, ko bi morali priti na vrsto, pa frizerja ubije mina. Grozno. Saj res, zakaj pa nisi plačala s kartico, saj frizerji jemljejo kartice…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Gotovina je bila za tringelt.

nova
Uredništvo priporoča

Gotovina je bila za tringelt.[/quote]

Najmanjši dvig na bankomatu je 10€, gospa je pisala, da bi se samo umila in nekaj uredila, torej bi bila storitev verjetno cenejša od 10€….sama je kriva, če greš na carini iz vrste te tudi nihče ne čaka.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ja, se strin jam s tabo. Lahko pa te tolaži, da so vsi kao frizerji neki blesav sistem naredilnaročanja. Enako kot ti imam čudno službo, pa bi včasih enako kot ti skočila sam na fen in pranje. Ne, gospa ne morete, salon pa prazen. Imam stranko naročeno, ok. Razumem, pol ure ali 45 min bi medtem ko stranka naročena, mirno počakala. Kaj tega, da morda pa kaka naročena ne pride, se samo naroči in je ni – se pa ne more zgoditi. Kako smo pa včasih lepo čakale vrsto brez naročanja. Salon je bil mogoče bolj poln, pa smo se vse zmenile. Ne, zdej se pa ne gre. Pejte v rit bab. Kot da mi delate zastonj, ne pa da mi kar mastno zaračunate. Ok, grem pa drugam. In tako sem našla privatnico, ki mi je rekla, ok vas vzamem vmes, med barvanjem me je postrigla – saj ni bilo dosti, brez vsake hitrosti. Vesela sem bila in odtedaj sem njena stalna stranka. Prejšnje salone pa vsem šinfam, zanalašč, dober glas se daleč sliši, slab pa še dlje. BMW – za glancanje tvoje plešaste glave si pa loh vsak frizer 5 min vzame….. hahaha

Gotovina je bila za tringelt.[/quote]

Najmanjši dvig na bankomatu je 10€, gospa je pisala, da bi se samo umila in nekaj uredila, torej bi bila storitev verjetno cenejša od 10€….sama je kriva, če greš na carini iz vrste te tudi nihče ne čaka.[/quote]

Ja, zate in za tvoje tri laske bi bilo 10€:) Očitno se ti ne sanja, koliko stanejo frizerske storitve.

Najmanjši dvig na bankomatu je 10€, gospa je pisala, da bi se samo umila in nekaj uredila, torej bi bila storitev verjetno cenejša od 10€….sama je kriva, če greš na carini iz vrste te tudi nihče ne čaka.[/quote]

Ja, zate in za tvoje tri laske bi bilo 10€:) Očitno se ti ne sanja, koliko stanejo frizerske storitve.[/quote]

Jaz dam okrog 14 evrov, las je še kar nekaj, s tem, da mi zmasira glavo, se ne pogovarja z mano in na koncu še prijazno pozdravi.

Žena pa res da nekaj več, samo za pranje in česanje pa res ne more vzet 50€.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

No, jaz sem enkrat naredila podobno napako v frizeraju v Sparu – uletim nenaročena, ker me je ravno pičilo, da mogoče bi se pa pustila zrihtat. Ena ženska je čakala, dve sta bili v obdelavi, pa mi frizerka Z BARVO NA SVOJIH LASTNIH LASEH reče, da ni šans. Očitno se je tisti dan trlo strank, da si je imela čas svoje barvat.

O hudiča, saj sem rekla : 5 min za glancanje gole glave, cena : 10 evrov. Me pa imamo lase, veš. Pa res pojma nimaš o cenah.

No, vsaj ena me razume:) Itak sem po zavrnitvi šla še po nakupu in sem iz vrste pri blagajni špegala proti salonu, ki je ravno nasproti trgovine, in jasno, da ni bilo nikjer več nobene stranke, frizerki sta pometali in obešali brisače. Ali je v teh salonih to običajno? Da ob 20h že pospravljajo, medtem ko imajo urnik do 21h?

Ja, zate in za tvoje tri laske bi bilo 10€:) Očitno se ti ne sanja, koliko stanejo frizerske storitve.[/quote]

Jaz dam okrog 14 evrov, las je še kar nekaj, s tem, da mi zmasira glavo, se ne pogovarja z mano in na koncu še prijazno pozdravi.

Žena pa res da nekaj več, samo za pranje in česanje pa res ne more vzet 50€.[/quote]

50 ne, 20 pa!

A ja, pa lastnik salona prav gotovo ne ve za to! Me je imelo, da bi mu sporočila…

Ker verjetno ne delajo zase.

Točno to, nobena lastnica salona si ne bi to privoščila. Očitno je popoldne ni, lastnice so včasih še podaljšale da smo bile vse zrihtane. Sicer je res odvisno od salona do salona, ampak…. res ne štekam. Tako so podražil te usluge, pa se nas še otepajo. Mogoče je računica pa takale : včasih si jih moral za ta denar, ki ga danes pustimo tam – obdelati 10, danes pa 2 in – voila. Pismo, so eni noro dragi. Sam primer : ni važno kje – vsekakor ni Lj, gre frenda na priporočilo druge k privat frizerju, fantina kao super dela, kavico da, se ti posveti 100 . Frenda ima res kratke lase, ob obrazu. Pobarval jo je, ne vidim nekega hudega spreminjanja stila. Račun : 80 evrov. O fak, prav da je skor skup padla. Pričakovala je ajde 50, ker je kao “in”, ampak tole. Kaj praviš pa na to BMW?!

tudi frizerji imajo, šment, le dve roki…

predstavljaj si isto situacijo v vrsti v trgovini. se postaviš v vrsto. nekaj časa čakaš. čez 5 minut se spomniš, da moraš še po dve stvari. odropotaš s svojo košarico. in ko čez 5 minut prideš nazaj, boš ljudem, ki so se postavili v vrsto rekla – oprostite, tukaj sem bila jaz pred dobrimi petimi minutami, prosim, pojdite za mano? i don’t think so…

in kako naj frizerka tebi prebere misli, da si šla samo na bankomat in si nisi mogoče premislila ter se na koncu odločila, da frizerske storitve ne rabiš???kako naj to ona ve, ko si pa prostor zapustila? verjetno tudi na bankomatu nisi bila takoj na vrsti in si malo čakala. ja pač, kdor prej pride, prej melje. pa kdor ostane v vrsti, tudi melje. sprijazni sem.

sicer pa, a bi mogel frizerski salon delati do natanko 21.ure potem, al kako? kaj pa ti veš kaj so notri počeli. če je tebi izgledalo kot samo obešanje brisač, je resnica lahko daleč od tega. treba je še vse spucat in pobrisat, zaključit blagajno. in to ni dela za 5 minut. lahko pa imajo v salonu tudi dogovorjeno, da sprejema stranke do 8.ure. to je to.

sicer pa…glej, pranje in fenanje? spodstopi se in naslednjič v NUJNEM primeru to stori sama. ta čas ko izgubiš živce z iskanjem in čakanjem se sama že 3x opereš in pofenaš! razen če seveda nisi imela zgolj pranja in fenanja in si to napisala bolj zato, da gre voda na tvoj mlin…

Saj ni lastnica, ampak lastnik…saj se ve, kdo je lastnik večine salonov po velikih trgovskih centrih. Vsaj v tistih, kjer sem jaz bila, vidim vedno njegove salone. In ne more biti povsod, a ne? Zato pa tudi ne ve, kaj se dogaja.

Ja, samo da je tole razumevanje kar precej drago. Ah dej no, 15 min ena zaključi blagajno – prek glave , ena pomete. Ker itak skoz pometajo. To, da stranke sprejemajo do 20 ure je pa bosa. A eno uro pa pucajo strašno velik lokal, pa stranke mogoče za drug dan naročajo. Tale primerjava s trgovino je mal smešna. V trgovino greš več ali manj vsak dan, a k frizerju tud vsak dan hodite. Katera se odpravi k frizerju točno ve, da čas bo šel – koliko ne veš, pa tudi kar velik kupček denarja – koliko boš zvedel na koncu. Ok, razumeš jih, jaz ne, zato pač tja ne grem več. Vsak normalen pa vpraša oz. reče : skočim še do avtomata, grem lahko na kavo ta čas – frizerka pa reče : kar pejte na kavo ta čas, ali pa : ne kar počakte. Saj vem da boš pa ti prišla, vsa razumevajoča, pa smo rešil problem. Oz. ti ne boš prišla, ker boš sama rešila stvar doma. Evo, spet so ob denar. Tudi ostale najbrž to rešujemo doma, ampak vsake tolk pa se gremo postrič, ali tudi to ti rešuješ doma. Ženska je pač povedala, vsak pa lahko pove kar misli. Saj je zgoraj post o svobodi govor a- oz. pisanja v tem primeru.Kar velja za njo, zate in zame.lp

Jao. V tem času, ko si vse to opravila, med drugim tudi špegala kaj počneta frizerki potem do konca obratovalnega časa, bi lahko šla domov in si oprala lase sama.
In ja, aleluja za sistem naročanja. Če sem jaz naročena pa ne mislim čakat še pol ure, ker bo frizerka vmes vzela eno, ki se ji je ravno zaluštalo, da ji en drug opere lase. Jaz se naročim zato, da si lahko zorganiziram dan, že tako mi frizer vzame najmanj eno uro in pol časa, ki ga nikoli ni preveč.

lahko da stranke sprejemajo samo do 20.ure. zadnjo stranko, sprejeto ob 20.uri se potem še postriže -čas, ki ga to vzame; odvisno kaj stranka potrebuje – plus pospravljanje, pa je ura takoj 21.

glede na to, da gre avtorica na pranje in fenanje v salon(!!!), domneva, da gre v salon skoraj tako pogosto kot v trgovino…

ja, lahko vprašaš, če bo kaj narobe, če vmes skočiš na avtomat, ampak sama v postu avtorice NE vidim, da bi napisala, da je to frizerko mogoče vprašala… če jo bi vprašala in ji bi frizerka rekla – ok, seveda, vi kar skočite na avtomat, nato pa jo bi zavrnila, bi avtorico čisto razumela. AMPAK avtorica ni vprašala. samo šla je. in frizerki zopet ostane le branje misli…

res je, avtorica je napisala svoje mnenje. in pričakovala tudi odgovore. ki so različni. mnenja so različna, smo nenazadnje različni ljudje. ne rabiš pa meni vreči pod nos svobodo govora. tvoje svobode nisem prav nič kratila, temveč le povedala svoje mnenje. ne rabiš takoj skočit v luft, ker je mnenje drugačno od tvojega in klanfat s svobodo govora. sem ti kaj rekla? nisem. torej? si mal živčna dans, a ne..

ljubice, navadite se. vsepovsot kjer ne velja sistem naročanja se čaka. pošta, banka, trgovina, zdravnik, frizer. kako se je pa pri zdravnikih čakalo preden so uvedli sistem naročanja? točno tako, kot je bilo v primeru avtorice (razen, če niso imeli številk)…

točno tako. pa kao nujno pranje. pa raje skače po trgovinah in še čaka na zaprtje, kot da gre domov hitro na pranje. ravno zaradi tega meni zgodba malce smrdi. moj občutek, a poudarjam, zgolj občutek, je, da je avtorica imela kaj več za opraviti kot zgolj pranje in fenanje (kako striženje in likanje najmanj) in je salon ni hotel sprejeti zato, ker se bi preveč zavlekelo. sedaj je pa užaljena…moj občutek zgolj seveda.

Vedve pa lahko še naprej lapata. Če vama je jasno všeč, mislim da je avtorica končala, jaz tudi. Vama pa lepo friziranje – jasno doma, upam da so se vama laske medtem ko lapata – tudi vidve – že posušile. Naslov je bil : se frizerji otepajo dela – z vama ki vse to počneta doma, bi bil naslov boljši : kako stranke spraviti v frizerske salone – če vse delajo doma same.hahahaha, no more.

nič ne lapava, samo povema svoje mnenje, saj veš, svoboda govora, kot si že napisala prej ti sama. glede na tvoj posmehovalni ton nam, ki si lase peremo doma…prav zanimivo bi bilo preveriti tvoj in avtoričin IP. nobeno presenečenje ne bi bilo, če bi bil enak.

avtorica je končala. pa veš kdaj ponavadi avtorji končajo? odprejo temo in pričakujejo vsesplošno oddobravanje njihovega velecenjenega mnenja. ker se vsi ljudje ne strinjajo, se seveda začne kreg in avtorji se vsi užaljeni kao poslovijo, strašno užaloščeni, ker njihovo pravilno ni pravilno za vse in ker ob branju mnogi ugotovijo, da bi v situacijah lahko ravnali drugače, manj otročje, pa da je včasih bila reakcija pretirana. takrat mnogi nehajo, da.

jaz se ne friziram doma, si pa lase perem doma. mislim, da si 99,999 odstotkov slovencev slednje počne samih. včasih mi je laske prala mamica, sedaj sem pa velika punca, šment, lase si znam oprat in pofenat celo sama. bravo za mojo mamico, da me je to naučila. če bi pa ti rada delala promet salonu, glej, IZVOLI, mirne duše si hodi tja prat lase, pa še svoje otročaje tja odvleči, da jim bo frizerka vsake par dni laske prala. a veš kok se bo povečal promet salonu? juhej za ta salon, ki ga boš obiskovala!

vidim pa, da nekateri res preveč delate promet frizerskim salono, peroksid je nekaterim namreč že stopil V glavo… (peroksid, ali mogoče ego? to je pa že drugo vprašanje)…

Frizerji imajo dovolj dela, ja. Pa tud, če ga ne bi imeli – tako zateženih bab jim res ni treba prenašat 🙂
In ja, lase si perem doma, ker bi lahko bankrotirala, če bi vsak drug dan visela pri frizerju. Mimogrede: moja frizerka v glavnem striže in barva, tako da zaradi takih kot sem jaz, ki si umivam lase sama, ne bo propadel noben frizerski salon.

Pa še to, neka frizerska veriga, ki ima poslovalnico tudi v enem trgovskem centru, ne jemlje več kartic. Samo keš. Če hočeš plačarti s kartico, te pošljejo nasproti na bankomat dvignit denar.

Barva te pa na umite lase, a ne? Če že šparaš, pol dej v štacun, tisto pranje glave pa res ni tak strošek pri frizerju. Vsekakor ti jo po barvanju še enkrat opere, ali tebi ne?! Z oprano glavo ji daš pa res velik keša. Pa mal pošprica, pa na pol na suho naredi, pa si glavna. Če greš v frizeraj, normalno da te vsaj mal šamponira in umije, da ti lahko fen naredi. Ti pa res ne daš dost frizerki. Mi vsi pa vsak dan hodimo k frizerki, ker se nam ne da las doma prat, al kaj ti misliš ? Pranje je po tvoje mogoče samo pri frizerju, dej se no mal preber. Takele so šele težke, glavo si bom oprala doma, da prišparam, pa da me ne bo s kemikalijami – njihovimi zastrupljala. A barvo tud prineseš ?Pol se pa ne čudim če se morš naročat, za kaj – za 15 min dela s tabo, če te pošiša. Nč laka, nč zastrupljat. Barva te pa s kurjim drekom – eko je. Se vidi, že prodira…..

New Report

Close