Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cene na Hrvaškem – Istra?

Cene na Hrvaškem – Istra?

Koliko kaj stane sladoled, pizza, pivo, voda?

V trgovinah in bolj navadnih gostilnah so cene zelo podobne našim. Včasih je kaj celo malo ceneje. Samih cen ne bi vedela…pivo v trgovini od 6-10 kun…sladoled:kepica od 4-6 kun- kakor kje… za ostalo ne vem, smo kupovali,kar smo rabili.,.

Mi bili prejšnji teden na Krku. Cene primerljive z našimi, tako da sploh ni panike.

Sladoled kepica 5 kun
pizza od 28 do 40 kun
voda 6 litrov skupaj 11 kun
pivo- pločevinka 0.5l okrog 10 kun

Različno, mi smo dali npr. za pizzo v Poreču 45 kun, mešano meso na žaru je bilo 60 kun…
Coca cola pa 15 kun.

So pa cene približno povsod enake, par kun razlike.

Precej je odvisno od kraja. So pa cene približno enake kot v Sloveniji.

….kje v Sloveniji? V vaški gostilni v Spodnjem Dupleku ali v AS -u v Ljubljani ?

quote=ninanana5]
Precej je odvisno od kraja. So pa cene približno enake kot v Sloveniji.[/quote]

Sp. Dupleku.

Meni se je hrvaška letos zdela poceni proti našemu kraju. >Kava cenejša, pica cenejša….

Cene podobne, izdelki pa, hm, kakor kje. Kepica sladoleda v Rovinju je bila tko, enih 3x manjša kot v Ljubljani. Pizza tudi bolj ena revšna v primerjavi z našimi.

Hvala, sem se že bala, da me bodo konkretno udarili po žepu! Itak imam namen največ hrane vzeti s sabo.

“pripravljajo” na bankrot…cen ne morejo več navijat…

Poglej vsaj na Mercatorjevo ali pa Konzumovo internetno trgovino in boš ugotovila, da je bolj enostavno (in nič dražje) iti po kupih spodaj kot pa pri nas in še vozit dol.

Tam lahko kupuješ z M kartico, v ostalih pa Master. S sabo nosit je tokrat (v konkretnem stanju) čisto brez veze.Res ni nič dražje kot tukaj.

Na morju jeste samo pico in podobno?

Ja, mi jemo dosti zunaj. Kuhanja imam vrh glave dovolj čez leto. Seveda ne zgolj pizze, temveč različno, včasih morsko hrano, včasih dunajski, kar pač paše v tistem trenutku.

Ja, mi jemo dosti zunaj. Kuhanja imam vrh glave dovolj čez leto. Seveda ne zgolj pizze, temveč različno, včasih morsko hrano, včasih dunajski, kar pač paše v tistem trenutku.[/quote]

Tudi midva ne kuhava sploh na morju (razen kak roštilj kdaj) ampak greva na morje zato, da se najeva sveže morske hrane. V tisti vročini mi na misel ne pade pica, dunajc ipd. Je pa res, da mi slednje tudi doma zelo redko zadiši, največ parkrat na leto.

Ja, mi jemo dosti zunaj. Kuhanja imam vrh glave dovolj čez leto. Seveda ne zgolj pizze, temveč različno, včasih morsko hrano, včasih dunajski, kar pač paše v tistem trenutku.[/quote]

Tudi midva ne kuhava sploh na morju (razen kak roštilj kdaj) ampak greva na morje zato, da se najeva sveže morske hrane. V tisti vročini mi na misel ne pade pica, dunajc ipd. Je pa res, da mi slednje tudi doma zelo redko zadiši, največ parkrat na leto.[/quote]

In potem tri tedne jeste ribe in lignje ? Meni je to preveč enolično. Zato je tako kot doma, različno hrano. Pizze, pašta, njoki, ribe, zrezki, itd. V restavracijah je dosti izbire. Mimogrede, dosti rib pojemo tudi čez leto. V povprečju nekje enkrat tedensko.

Na morju lahko ješ svežo morsko hrano le, če jo kupiš v ribarnici, se na lastne oči prepričaš. V gostilnah /večino/ imajo zmrznjene ribe….in ostale morske sadeže.
Mi jemo morsko hrano, če si jo sami pripravimo na žaru, sicer pa včasih gremo ali na jagenčka, odojka, pic ne ljubimo preveč…hodimo v eno gostilno na pašto/zelo dobra/, morsko rižoto.

Tudi midva ne kuhava sploh na morju (razen kak roštilj kdaj) ampak greva na morje zato, da se najeva sveže morske hrane. V tisti vročini mi na misel ne pade pica, dunajc ipd. Je pa res, da mi slednje tudi doma zelo redko zadiši, največ parkrat na leto.[/quote]

In potem tri tedne jeste ribe in lignje ? Meni je to preveč enolično. Zato je tako kot doma, različno hrano. Pizze, pašta, njoki, ribe, zrezki, itd. V restavracijah je dosti izbire. Mimogrede, dosti rib pojemo tudi čez leto. V povprečju nekje enkrat tedensko.[/quote]

Na morje greva za 10 dni, se pa tudi v 3 tednih ne bi naveličala morske hrane, ki je daleč samo od rib in lignjev. Kaj pa školjke, raki, hobotnice, brodeti, črne rižote? Pa različni načini priprave, enkrat na žaru, pa riba na lešo, pa pod peko itd.
Jeva v preverjenih restavracijah / konobah / kmečkih turizmih, pa tudi svežo ribo in druge morske sadeže znava prepoznat od zamrznjene robe, tako da najprej vidiva zadevo, potem pa naročiva. Za pod peko se oglasiva že prej in naročiva za zvečer, da imajo čas pripravit.

Oprosti, ampak rižote in podobno niso morska hrana oz. so ravno tako morska kot pašta s tuno.

V bistvu sploh ne vem, kaj se čudiš tem stvarem. A zdaj se bomo še o okusih pregovarjali ? Vsak naj je na morju tisto, kar mu paše. Jaz tudi ne bi gonila rib na sto in en način na celem dopustu. Kot tudi na smučanju ne gledam, kaj jem. En dan eno stvar, drugi dan drugo. Bi po tvoji logiki morala gamse in svizce ali kaj ?

New Report

Close