Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakup kmetijskega zemljišča

nakup kmetijskega zemljišča

Pozdravljeni!

Zanima me, če mogoče kdo ve kako je s prodajo kmetijskih zemljišč.
S lastnikom njive sva se dogovorila, da mi njivo proda Sem pa nekje zasledil, da mora oglas za prodajo kmetijskega zemljišča viseti na oglasni deski. Kaj se lahko zgodi, če se pojavi še kak zainteresiranec, da ne morem kupiti tega zemljišča, ki je zame velikega pomena.
Kako lahko dosežem, da bom zemljišče lahko kupil, obstaja možnost kake predpogodbe ali kaj podobnega.

hvala za odgovor.

lp

Hokec

za kmetijsko zemljišče ima tisti na kateraga meji to zemljišče (če ima status kmeta oz se ukvarja s kmetijsko ejavnostjo) predkupno pravico in vsakršna pogodba je brezpredmetna, zemljišče mora bit nabito na oglasni deski 30 dni, mislim pa celo da je celo potrebno da se najprej ponudi v nakup tistim, ki imajo pravico uveljavlajti predkupno pravico i

Če pa ima lastnik slučajno zaščiteno kmetijo, pa najverjetneje ne bo nič z nakupom.

Če skleneta kupoprodajno, in ne darilno!!! pogodbo, ti nihče ne more nič. Sem imel tak slučaj.


tist ki meji na kmetijsko zemljišče in se ukvarja s kmetijsko dejavnostjo ima predkupno pravico, nekaj povsem drugega je če jo bo uveljavljal, če pa jo uvlejavlja ti bo sodišče razveljavilo tvojo kupoprodajno pogodbo…to da si ti sklenila jkupoprodajno pogodbo ne igra nobenega pomena ker jo moraš v vsekem primeru, tud dvomm da lahko v takem primeru kot ga zgoraj opisuje skleneš darilno pogodbo, ker ne bo šla na davčni skoz

Pri nas je bilo takole:predkupno pravico je imel najprej sosed(kmetijskega zemljišča),ki je kmet,nato kmet, ki ni sosed,nato sosed, ki ni kmet, šele nato kar nekdo.Vmes je verjetno še kje,kakšen dedič.

Jaz mejim na to zemljišče in ga delno tudi pokosim in seveda del uporabljam.
Nobeden od mejašev se ne ukvarja s kmetijstvom, vendar vem, da se v primeru prodaje sigurno oglasi drugi sosed, ki z delom stavbe meji na to njivo.
Je mogoče skleniti najemno pogodbo za zemljišče in ga obdelovati, imam mogoče potem kako prednost?
hvala

New Report

Close