Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naš dopust – Jugoslavija

Naš dopust – Jugoslavija

Ola,

naš dopust bo letos takšen, da gremo v avto in po Jugoslaviji. Nič nimamo še definirano, kam naj bi šli, smo imeli namen tako preko Sarajeva, pa Jahorine in proti ČG, pa potem nazaj po obali Jadrana.

Je tukaj kdo, ki bi priporočal, kaj je vredno ogleda, kje naj se ustavimo, prenočujemo?

Hvala za informacije,

Marjana

Kumrovec, Jajce, Sutjeska, Drvar, Karadjordjevo,….

Ne vem, ali naj ti povem, ampak … za Jugoslavijo velja nekaj podobnega kot za Božička. Ne obstaja.

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem, ali naj ti povem, ampak … za Jugoslavijo velja nekaj podobnega kot za Božička. Ne obstaja.[/quote]

se strinjam. še takrat, ko je obstajala, je bila neka umetna tvorba.
bi rekla, da greš raziskovat balkanske države sli države bivše SFRJ.

Se opravičujem, če sem koga nehote prizadela. Sem pač napisala .. po Jugoslaviji..

Zunaj sije sonček, celo vroče je.

Marjana

Ne vem, če si glih koga prizadela.
Hotli so ti sam povedat, da Jugoslavije ni več.

Ne vem, ali naj ti povem, ampak … za Jugoslavijo velja nekaj podobnega kot za Božička. Ne obstaja.[/quote]

LOL LOL LOL LOL LOL LOL – ta je res dobra 255,…….he he he he he he

Etno selo- Bijeljina, obvezno. Verjemi, če radi potujete vam bo to nepozaben izlet.

Spomnim se koliko sem v letih 92/93 tu pri nas v Kranju srečal pregnancev iz Bijeljine – ženske, otroke, vse žalostne in zaskrbljene kako je s svojci, ki so ostali tam doli.

Bijeljino, ki ima to smolo, da leži blizu meje s Srbijo, so Srbi etnično očistili takoj na začetku agresije na Bosno in je sedaj del “Srbske republike”. Že zaradi tega ne bi šel nikoli v tisti konec zapravljat denarja.

Ne vem, ali naj ti povem, ampak … za Jugoslavijo velja nekaj podobnega kot za Božička. Ne obstaja.[/quote]

se strinjam. še takrat, ko je obstajala, je bila neka umetna tvorba.
bi rekla, da greš raziskovat balkanske države sli države bivše SFRJ.[/quote]
ampak eni ste se pa res sposobni spotaknit ob mušji drekec, samo, da nafilate svoj ego.
ja, vsi vemo, da jugoslavije, ne prve, ne druge, ne tretje, že zdavnaj ni več. hvala za opozorilo. kaj bi brez vas. ampak v tej temi ste odkrito povedano, ravno toliko koristne, kot bradavica na nosu

ne zgrešit kanjona Tare, svetega Štefana, Boke Kotorske, Dubrovniku se boste verjetno ognili?

Obvezno Kumrovec za dva dni in Sarajevo zaradi čevapov.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Spomnim se koliko sem v letih 92/93 tu pri nas v Kranju srečal pregnancev iz Bijeljine – ženske, otroke, vse žalostne in zaskrbljene kako je s svojci, ki so ostali tam doli.

Bijeljino, ki ima to smolo, da leži blizu meje s Srbijo, so Srbi etnično očistili takoj na začetku agresije na Bosno in je sedaj del “Srbske republike”. Že zaradi tega ne bi šel nikoli v tisti konec zapravljat denarja.[/quote]

smola zate pac

Kje pa imas tu bivso Jugo? Hrvaska, Bosna in Crna gora, manjkata ti se Makedonija in Srbija.

Jaz bi naredila turo: Kumrovec, Plitvice, Drvar, Jajce (Kozara, Jasenovac), Sarajevo, Mostar (Neretva), Bijeljina (Etno selo, hudo dobro), potem Novi Sad, Beograd, potem se spustis v Makedonijo po vzhadni ali zahodni meji Srbije (na obeh imas se kaj za pogledat), v Makedoniji pogledas Ohrid in Strugo, gres v Crno goro na Lovcen in Cetinje, potem pa uzivas se par dni ob morju, nazaj grede si pa pogledas Dubrovnik, Split in Zadar.

Rabis pa ene 3 tedne dopusta :))

Hja, Bijlejina je tako očiščena, da je zadnja leta še več đamij kot jih je bilo pred vojno, že nekaj let vsake par ur na dan hodža iz nove đamije v centru Bijeljine poje molitve, ki te zvečer ali čez dan prav lepo zazibajo v spanec, zjutraj ob ca 5.00 pa te, če nisi musliman, prekmalu zbudijo v nov dan. Titov pionirček, jaz pa sem srečala recimo srbske pregnance iz Knina, ki so zaradi etničnega čiščenja Hrvatov bežali z enakimi usodami kot tisti, ki jih opisuješ ti. Nič manj niso “najebali” in njihove zgodbe so ravno tako strašljive in žalostne. Pa ti moram reči, da se Knin glede naseljevanja oz. vračanja Srbov nazaj (skorajda se ne vračajo, razen starih ljudi) nikakor ne more primerjati z Bijeljino, ki se je brez kakršnihkoli problemov srbskega prebivalstva v zadnjih desetih letih pomuslimančila še bolj kot je bila. Drugače je prijetno mesto z veliko zabave, dobre hrane, trgovskimi centri, s prijaznimi ljudmi različnih verskih skupnosti. Etno selo pa je vsekakor vredno obiskati.

Lepo, da je zate razpad Jugoslavije in na stotisoče mrtvih mišji drekec.

A je Milorad Dodik tvoj stric ali samo ideološki vzornik?

Lepo, da je zate razpad Jugoslavije in na stotisoče mrtvih mišji drekec.[/quote]
Ne razpad Jugoslavije, ampak dejstvo, da je v tistem stavku manjkala besedica “bivši”, je pa res mušji drekec. Pa ne mišji, če že dlakocepimo.

Prepričana sem, da ve, da Jugoslavije ni več. Je pač tako napisala, tečke se pa takoj obregnejo.

Šaljivec si. Naj gredo turisti namesto “sela” gledat koncentracijska taborišča, ki so jih v okolici Bijeljine postavili “marsovci”. Glede “pomuslimančevanja” pa le eno vprašanje – kdo vodi mesto – (mestna uprava, policija) “marsovci” ali “Muslimani”. V mestu in okolici je bilo v letih 92/93 pobitih okoli 1000 muslimanov, niti obtožen, kaj šele obsojen za to ni bil nihče – ne v Bijeljini, ne v Hagu. Glede “novih” džamij pa – lepo bi bilo, da bi jih plačali in postavili tisti, ki so požgali in porušili “stare”.

New Report

Close