Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je na slovenski obali takšnega, da bi hotel kdo iti tja?

Kaj je na slovenski obali takšnega, da bi hotel kdo iti tja?

Saj že dolgo vem, da praktično ni na slovenski obali kaj videti. Geološko pač to ni ravno nek zanimljiv kraj.

Portorož kot mesto mi je grozaa od groze.
Hotel na hotelu. Če kdo to smatra za dopust, naj kar uživa. Mi na morje na dopust ne hodimo zaradi hotelskih kompleksov in bazenov. Bolj zaradi vode, kampiranja, doživetja pristnega primorskega mesta, da vidimo nekaj zanimivega.

Piran je sicer simpatično mestece za obiskat, za kakšen dan ali dva. Za obisk mesta, ne za najem, da bi človek želel tam preživeti dalj časa. Preveč gužve, strpano. Ko odpreš okno, gledaš sosedu na mizo ali v spalnico. Težave s parkiranjem odvrnejo vsakega pametnega prehodnega turista, ki nima hudo debele denarnice.

Kaj potem še ostane?
Koper? Pogled na pristanišče? No ja, nekako ne pritegne kot destinacija za uživanje v neokrnjeni naravi, a ne?

Avtokampi na slovenski obali?
Mi že mnogo let radi hodimo na kampiranje, ampak slovenska ponudba je glede na razmerje med ponudbo in ceno – totalna žalost. Letos smo prav namensko hoteli kampirati na slovenski obali za nekaj dni, ker nam je to vmesna postaja med dvema destinacijama, ki ju želimo letos obiskat. Ampak ob teh cenah, se raje odpeljemo kakšnih sto km južneje in kampiramo v cenejšem kampu ob bolj toplem morju na hrvaškem Kvarneru. Zvečer bomo šli gledat kakšno bolj zanimivo mestece.

Ja, saj vem da so na slovenski obali kakšna skrivna mesteca, kamor se res splača iti. In imaš potem vsaj nekaj miru, da uživaš v skoraj izključno družinskem vzdušju. Ampak jaz sem te kotičke spoznala preko prijateljev, terenskih vaj na študiju, vez in poznanstev. Ne ljubi se mi ravno z majhnimi otroki plezati navzdol po Visokem Kraške robu ali veslati do oddaljenih kotičkov za nekaj ur miru in spokoja. ČE bi ga DANES sploh še tam našla?

Ko se po glavni prometnici vozim skozi našo štajersko vas po opravkih, in gledam obcestne jumbo plakate, ki me vabijo na slovensko primorje, me čisto zares sili na smeh. KAM točno me sploh vabijo? Kaj je sploh takšnega na slovenski obali, da bi se enemu celinskemu Slovencu zdelo vredno za to zapraviti tisti del družinskega proračuan, ki je namenjen dopustu?!?

Pri nas je bolj malo od morja, ampak nekaj pa klub vsemu je, prijeten dopust.

In kaj je takega na hrvaški obali z otoki vred?
Sem bila v Izoli, v Belvederu čisto zadovoljna, sprehodi do San Simona ali do Strunjana, kjer so tudi odlično uredili morsko plažo, primerno za otroke, odlična hrana-so jo vsi pohvalili, tudi urejen hotelski bazen, če se nam ni dalo dalj, na večere obiski podeželja (sem nabavila domače olivno olje, nabrala zdravilna zelišča, poiskala tisto slavno Novo vas in primorske vinske kleti) in posebej, da poudarim: skrb za gosta in prijaznost, to nas je prepričalo.
Ker, v Istri smo se vedno počutili odveč, kot, da želijo z najmanj truda v dveh mesecih zaslužiti za celo leto, kar tudi ni mačji kašelj. Bi lahko rekla, da mi nihče ni tako zoprn, da bi mu priporočila Novi grad, Umag, Poreč. Sicer pa, kdo vam brani Malorco, Maldive?

nova
Uredništvo priporoča

Se boš spraševala te iste stvari za Hrvaško. Take hvalospeve sosedom lahko napiše samo nekdo, ki dlje od Zadra še ni bil. Pa brez zamere.

In kaj zdaj? Naj se vržemo ob tla ali bi rada da zminiramo Portorož, da se boš pomirila? Pejt tja, kjer ti je všeč.
Fak, kako ste eni zakomplekasna bitja.

Ne boš verjela, večina Slovencev na morju ne raziskuje krajev in znamenitosti, ampak se predvsem sonči, oddiha in malo kopa. In ker se pravzaprav malo kopamo (dosti več poležujemo), nam čisto ustreza slovensko morje.

Nekdo, ki napiše, da naša obala pač ni “zanimLjiva”, že ve zakaj je to napisal. pojdi k svojim na dopust, pa imej se fajn.

Ji častimo še prevoz, če ostane tam, a ne 🙂

zadnje čase se nekdo očitno namenoma zelo trudi pluvati po slovenski obali in vzvišeno hvalisa hrvate (verjetno ima avtorica kar hrvaške korenine ali kaj takega).
dej,ženska, malo se SKULIRAJ pa obnašaj kot odrasel človek. če še ne veš, ti povem kako se vede odrasel človek – sprejema drugačnost. vidim, da imaš težave s tem. itak, samo tvoje kampiranje v prikolički je EDINO pravilno preživet dopust. za vse slovenčke. itaaaaak. KAKO SSI TI ULTRA PAMETNA. naj se ti v imenu vseh monovk ZAHVALI, DA SI NAS RAZSVETLILA, kaj in kje ter na kak način je EDINI pravi način dožvljanja dopusta.

sicer pa, da, se strinjam, tisti, ki še niso bili dlje od hr…itak da hvalisajo samo hr. ko bodo/boste šli dlje, se vam bo odprlo…

Ja, res ne vem. Pojma nimam, zakaj sem se v nedeljo zvečer iz Izole do Dekanov vozila eno uro in pol. Sami nedeljski močvirniki, ki jim je Obala brez veze!

Ja, ker ne veš, da so prišli s Hrvaške, ne z naše obale.

Prav gotovo, ja. Zato se na parkirišču v Žusterni in na plaži (ja močvirniki, zastonj je) ni mogel niti črv obrnit okoli in zato so v Izoli vsi, tudi privatni parkirni prostori zaparkirani.
Dajmo pljuvat po Obali in Primorcih, v nedeljo pa se stegnimo dol in počimo na obalo s skrinjo polno piva in hrane in razbijajmo škatle domačinom!

Kaj pa, če bi vsak šel na dopust tja, kjer se dobro počuti?
In ne bi skušal vsiljevati svojega mnenja kot edino pravilnega?

Že od študentskih časov ne grem ne na slo.obalo niti ne v Istro. Od počitnic na morju namreč pričakujem predvsem čisto morje in neturistično sceno. Ne en ne drug pogoj nista tam izpolnjena. Vsake nekaj let grem na kakšen izlet, preverit sceno, in ugotavljam, da mi še vedno to ni to.Načelno mi je zelo všeč, da folk hodi na slo.obalo, domoljubno itn, ampak kaj naj, od morja pričakujem nekaj drugega.

Kar se pa tiče prijaznosti. Ne primerjajte scene v Istri s prijaznostjo slo.turistič.delavcev. Je treba južno, južnije :-))) Mi smo le v Istri naleteli na tečne natakarje, po otokih, pa tja do Pelješca, pa temu ni bilo ne duha ne sluha. Prej obratno, nekakšna naklonjenost, mal nostalgije itn. Seveda, pa se mora človek normalno obnašat. Saj veste, kaj pravijo – če pričakuješ kraljevsko postrežbo, potem moraš dati tudi kraljevsko plačilo. Včasih pa vidim kakšnega mal zahojenega rojaka, vsega prepotentnega, ker je on sedaj kao gost (in s tem že misli, da je kralj) in pričakuje, da bo natakar letel okoli njega, ne hodil. Seveda pa je stiskaški in nergaški pri plačevanju…. :-))

Iz katere luknje si pa ti pokukal-a oziroma v kateri luknji si se naučila teh “zanimljivosti”- tvoj izposojen izraz. Res bolje da ne prideš na naš konec, ker imamo radi pozitivne ljudi, ki bogastvo naše zelo geološko raznolike krajine cenijo, vsaj kot mi. Ti pa upam odideš daleč stran od nas, kamor te je volja širit svoj slab okus. Pa lepe počitnice.

Ne ljubi se mi ravno z majhnimi otroki plezati navzdol po Visokem Kraške robu ali veslati do oddaljenih kotičkov za nekaj ur miru in spokoja. ČE bi ga DANES sploh še tam našla?”

No, vidiš, si povedala vse sama. A smo mi krivi, da si ti lena in zato tako vzvišeno govoriš?

Ja, morje ni najčistejše, gužva (pardon, gneča) na brezplačnih plažah, da ne govorim o kilometrskih kolonah od četrtke dalje…veliko stvari bi bilo lahko bolje urejenih…..ampak slovenska obala in zaledje je enostavno nekaj edinstvenega…

In ravno zaradi gneče, dopustujem drugje, je pa na vrsti morje potem do septembra ali še dlje…

Pa dobro, folk, kdo vas kam sili??? Vi kar ostanite gor, imamo bistveno več od turistov iz drugih držav:))) Tipične Slovenclje pa se vidi že na 100m… le zakaj, a….

Glej,
nismo mi krivi, da si ti LENA in zato tako vzvišeno govoriš:
Ne ljubi se mi ravno z majhnimi otroki plezati navzdol po Visokem Kraške robu ali veslati do oddaljenih kotičkov za nekaj ur miru in spokoja. ČE bi ga DANES sploh še tam našla?

Res je, morje ni kristalno čisto, gužva (pardon, gneča) povsod, neskončne kolone….amapk obala in naše zaledje je nekaj edinstvenega.

Dopust preživljam drugje ravno zaradi gneče in seveda, sprememba okolja mora bit….je pa užitek, ko lahko grem zaplavat še ves september in včasih še dlje….zjutraj, po službi ali šele zvečer….

Drugače pa imaš neskončno možnosti, kamor greš lahko na dopust….in takrat vzemi bolj prijazno faco s seboj…ker kislic ne marajo nikjer…..

Zato, ker si ti LENA, je vse zanič????:

Ne ljubi se mi ravno z majhnimi otroki plezati navzdol po Visokem Kraške robu ali veslati do oddaljenih kotičkov za nekaj ur miru in spokoja. ČE bi ga DANES sploh še tam našla?

Ja, ni idealno…. je pa obala in zaledje nekaj edinstvenega. In kot ugotavljaš, ni to samo Portorož in Piran. A, ja….še Koper si dodala.

Za takšne kislice bo pa vedno in povsod kaj narobe, tudi če ni.

katastrofa….ker je “grem na dopust na morje” napisala svoje mnenje o slovenski obali, ste jo vse popljuvale. kako naj bo komunikacija tu gori drugačna, če pa ljudem ne pustite svojega mnenja in jim vsiljujete svojega, seveda vse po principu črednega nagona. ko začne pljuvat ena, ji druge zvesto sledite.

poglej, toliko morja pač imamo in tiste kraje, ki jih imamo, pač imamo.
sprijaznimo se s tem in poskušajmo iz njih potegniti najboljše!

Mi ji že pustimo njeno mnenje….ampak kako zaboga nekdo želi “dopust v neokrnjeni naravi”, obenem pa našteva kako je portorož poln hotelov…ne gre to skupaj….a da bi šla nekam v “naravo”, se ji pa ne da lazit…zaključek: vse je slabo….eko, to je bistvo….

Ja, saj kaj pa je drugega povedala avtorica teme? Da je sprijaznjena s tem, kar tam je. In ker ji to po tvojem “najboljše” ni dovolj za dopust, tja pač ne hodi na dopust. Jaz menim enako. Hodim pa v drugih letnih časih, pa še to ne po najbolj obljudenih koncih.

Da bi vplačala dopust na slo obali zato, da bi “skušala iz nje potegniti najboljše”, mi ne pade na kraj pameti. Ker za nekatere, vključno z mano in avtorico, to “najboljše”, kar premore slo obala, ni v dopustniških čarih. Pač ni. Ne moremo imeti vsega. Če pa se komu zdi drugače, naj pač hodi, njegova stvar. V tej temi je avtorica povedala, kako se njej zdi. In še zdaleč ni edina.

Jaz sem bila zadovoljna v Portorožu, Izoli, na Krku, Braču, Lošinju…Enostavno ne kompliciram in tako me malo katera stvar razočara.

Živi in pusti živeti

Se pa motiš, gostinske storitve imajo ceno določeno na ceniku – napitnine so stvar posameznika, in pogojevati dobro postrežbo s tem, da se dobro plača, kot praviš ti, ni niti približno normalno.
Gostinske cene so že zasoljene, in po tvoje, si mora gost primerno kvalitetno postrežbo “prislužiti” tako, da preplača storitev. Ja, pa kaj še …

New Report

Close