Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Porod doma ali ne?

Porod doma ali ne?

vprašanje za tiste, ki ste že rodile!!!!!

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

KLIKNI
http://www.delo.si/clanek/113546

http://www.delo.si/clanek/113546

NE


http://www.delo.si/clanek/113546%5B/quote%5D
v bistvu vem odgovor zdravnikov…….
jaz sem svoje glede rojstev že opravila…..bolj me zanima kaj si mislijo ženske, ki so že rodile…..mal okol ovinka:)

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Niti pod razno ne bi rodila doma.

Jaz tudi ne. Hočem epiduralno, pediatra na voljo ter banko krvi. Tega pa doma ni, tako da…
Se bi pa dalo ogromno narediti pri urejanju porodnišnic in vedenju osebja.

Si zamislit ne morem, da bi morala roditi doma. Sem 2x hvala bogu, še pravi čas v bolnici…

Zanimivi procenti…če seveda predvidevamo, da so odgovarjale samo ženske, ki so že rodile…….

zanima me ali so tiste, ki zagovarjajo porod doma, doma tudi rodile ali si to samo želijo….
šment, slabo sem zastavila anketo:(

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

zanimivo…predvidevam, da Primož še zmeraj ni odpravil multipla glasovanja iz istega IP……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Kljub temu, da imam za seboj že tri porode, ki so bili relativno lahki in nekomplicirani, si ne bi upala roditi doma, ker se mi zdi to nepotrebno izzivanje. Lahko pride do nepotrebnih zapletov, ki se jih ne da predvideti in bi bili uspešno rešeni le v porodnišnici.
Alternativo in in vse ostalo se gremo lahko potem, ko je otrok varno na svetu. Sploh je pa tridnevno bivanje v porodnišnici, ki je v veljavi zadnja leta, kratka doba in po pravici povedano sem se kar malo bolj spočila prvič in drugič, ko so me v porodnišnici crkljali cel teden.

podpišem!

Jaz mislim, da gre tukaj predvsem za odločitev posameznice. Mora se zavedati, kaj tvega, če bo doma rodila. Tudi to, kot piše v članku, da je smrtnost novorojencev trikrat večja, kot pri porodu v bolnišnici. Če to tveganje sprejmeš, lahko komot doma rodiš.

Lepo bi bilo slišati, kaj te ženske zdaj rečejo, ko se je zalomilo. A so se tega zavedale prej ali ne. Če so vedele in sprejele to, potem mi je hecno, da tuji ljudje skačejo do stropa zaradi njih. Saj ima vsak svobodo, da naredi, kakor si želi. Ne vem, v čem je torej problem? Če si nekdo želi roditi doma, pa naj!

mirjam…v bistvu nihče ne skače v luft zaradi njih….anketa je namenjena ženskam, ki so že rodile…..in v bistvu kaže na njihovo mnenje, razočaranje in želje kako in kje naj bi rodile……..

Vsekakor pa je porod na domu sredi LJ nekaj drugega kot porod na domu v neki vukojebini (pardon na izrazu)…..

Kaj pa ženske po zalomljenem porodu doma rečejo, pa ni tema te teme………

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

če bi me vprašali pred prvim porodom, bi rekla, da mi je pravzaprav vseeno kje. sedaj po dveh porodih, si nikakor ne bi želela roditi doma. želela bi roditi v kliničnem centru, kjer ti lahko v primeru komplakacij pomagajo, rešijo celo življenje mame ali otroka. idrugič sem rodila dvojčke, vse v redu, ampak ker nisem in nisem nehala krvavet, so mi pomagali z vsemi načini in tehnikami, če bi se vse to dogajalo doma, lahko da me ne bi bilo več na svetu. v bolnico grem zato, da mi pomagajo in ne da so prijazni z mano in da mi nosijo v porodno kavico, pa vrtijo glasbo in masirajo hrbet…zakaj ne bi izkoristili napredka medicine, če nam je na voljo in se vračamo tisočletja nazaj. babca ti doma pač ne more naredit carskega reza, če je otrok v dihalni stiski.

Rodila dvakrat v ljubljanski porodnišnici in nikoli se ne bi odločila iti drugam, doma pa sploh ne, je preveč tvegano.

No, prav. 🙂

Mnenje: rodila vedno v porodnišnici, ampak vedno bi šla takoj po porodu domov. 🙂

Rodila v Ljubljani, so bili super – tako v porodni kot na oddelku. Doma niti pod razno ne bi rodila, predvsem zaradi varnosti otroka.


tudi jaz, tudi jaz :)))))

prvič 10 dni, drugič 8…..obakrat carski rez, v bistvu nisem imela izbire……….poznam pa primere, kjer so ženske po porodu in ultrazvokih in kontrolah otrok šle domov v bistvu v roku 24 ur…….seveda, pa otroci niso bili zlatenični in s porodnicami je bilo vse OK……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

No, jaz sem pri zadnjem porodu to tudi izvedla. Če bi vedla, da se da, bi že prej. 🙂


ej, v prvo smo se vse šele učile kako je biti v porodnišnici….tudi jaz sem v drugo marsikaj drugače naredila:))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Pa ne samo učila, ampak po prvem porodu sem bila res hin. 😉

tudi jaz……..dva dni na intenzivni……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

NE.
Rodila sem dvakrat. V primeru rojstva doma, bi pri prvem porodu najbrž umrl otrok, pri drugem pa najverjetneje oba. V porodnišnici sta se oba poroda končala s carskim rezom. Vsi smo živi in zdravi 🙂

Namreč porodni center. To je ustanova, povezana s porodnišnico, kjer je pomoč enako hitro dostopna, če gre kaj narobe, kot v bolnici, le da tak center vodijo babice in tudi porode vodijo po babiški, ne po medicinski doktrini. Babiška doktrina (pa ne babic pri nas, te so pri nas podrejene zdranvikov in manj samostojne kot je to v navadi zunaj, npr. v Avstriji) je doktrina, bolj osredotočena na individualno žensko in na to, da žensko telo SAMO ve, kaj mora za narediti. In ne forsira poroda, če to ni nujno, zato, da bi zadostil medicinski doktrini, ki vse ženske daje v en kalup glede hitrosti porajanja itd. Več da tudi na gibanje in na pokončno usmerjenost ženske (stoje, sede, polsede), torej da ne potiska v najmanj primernem položaju za to, ležečem, kot to forsira medicinska doktrina, ker je tako lažje za osebje (ne pa za žensko).

V glavnem – manjka opcija PORODNI CENTER. Jaz bi v primeru nerizične nosečnosti izbrala to. Če bi pri nas obstajala. Upam, da se čimprej pojavi, da ne bom prej nehala rojevat.

New Report

Close