Najdi forum

Dejte se malo znesti name! 😉

Stara sem 29 let in ze tri leta v zelo srecni zvezi s 4 leta mlajsim fantom (dobro leto ziviva skupaj). Vecino casa sva v njegovi druzbi (fantje 25-27 let in njihove punce 20-25). Pocutim se tako staaaaro…kar groza me je, ko pomislim da se mi bliza 30-ka. Pa jih sploh ne zgledam toliko, samo stevilka se mi slisi obupno! S fantom se razumeva odlicno, njega leta prav nic ne motijo, mene pa stevilke spravljajo v slabo voljo. Vcasih se dobim s kom mojih let na kavi in se prav dobro pocutim.

Zanima me, ce je kdo v podobni situaciji in kako se sooca s tem? In ja, vem da boste rekli naj se ne sekiram zaradi let…zato prosim za nasvet kako se ne sekirati 🙂 …meditacija, hipnoza, ponarejen rojstni list…? 😉

Lp, Tina

Ne seri Tina, saj ni tko hudo.

ma pejt se ti nekam solit no..če nimaš drugega dela kot zganjat teater za prazen nič !!

nova
Uredništvo priporoča

Razlika ni velika, ampak je čisto nekaj običajnega, drugače je le, ker si ti kot ženska starejša, to pa enim ne gre v glavo. z leti bo ta razlika postala vse manj pomembna. Če se v njihovi družbi dobro počutiš, je najbolje, da enostavno ne misliš na to. kakšna pa je bistvena razlika med 29 in 30 ali 28 in 31, razen v številki. poznam nekaj parov s takšno razliko in imajo uspešne veze. uživaj vsak trenutek in se ukvarjaj s stvarmi, ki so za zvezo pomembne.

In s ponarejenim rojstnim listom se boš v družbi deset let mlajših počutila normalno? Najbrž ne.

Ti povem eno anekdoto. Ko sem bila absolventka na faksu, sem hodila s srednješolscem. Jap, tako je. Torej sem se družila s srednješolci 🙂 In preživela. Na začetku, ko se še nisem dobro poznala z vso klapo, me ena od punc vpraša, na katero šolo hodim. Moj takratni fant se začne hihitati ko nor. Pravim, sem absolventka. Pa pravi ona, ja, jaz tudi, katera šola? Meni že rahlo neugodno. Nekako zamomljam, da na faksu. Ona pa – ja katera srednja šola je pa to? (Takrat so srednje šole imele neke kunštne kratice). V glavnem, bilo je veliko smeha, kolegi so mu pa v glavnem zavidali. Veš koliko je bilo vprašanj v smislu, povej nam, kako ti je to uspelo. Svaka čast, ti pa očitno res znaš, kdo bi si mislil. In podobno.

In leta res niso pomembna. Res niso. Pomembno je, da se s človekom razumeš. Jaz imam veliko prijateljev in prijateljic, ki so krepko mlajši od mene, pa si zaslužijo vse moje spoštovanje, ker so dobri, preudarni, pametni ljudje. Nekateri imajo kljub za moje pojme rosnim letom za sabo tako hude preizkušnje, da jih jaz do konca življenja verjetno ne bom toliko naklepala (trkam, trkam). Po drugi strani pa poznam vrstnike, s katerimi si nimam nič povedat. Naj se samo zaradi letnice rojstva v rojstnem listu družim z njimi?

Jaz sem stara 33, pa mam 25 let starega fanta. SKupaj sva 5 let in imava tudi družbo njegove generacije in mlajše. Mene to ne moti, z leti se ne obremenjujem. Počutim se mlajše, kot sem v resnici in to najbolj šteje. Njegova družba pa me tudi ne tretira kot starejšo žensko, ampak kot svojo generacijo. Mislim, da je veliko odvisno od družbe in od tega, kako sama sebe dojemaš.

Srečno

Pozdravljena,

4. leta razlike v letih ni nič…in jaz na tvojem mestu se s tem
nebi obremenjevala. Še posebej, če se s fantom lepo razumeta
in sta srečna.
Prepusti se in uživaj življenje!!

Lp, Sara

Kolegica (37) ima fanta, ki je kar 9 let mlajši, torej jih ima 28. Ona je noseča in bo kmalu rodila, srečna sta, ujemata se. Kaj češ komplicirat tam, kjer ni treba?

Morda ti je neprijetno v njihovi družbi, ker jih podzavestno ne tretiraš kot kompetentno družbo? Ker se podzavestno primerjaš z njimi ali pa s tistimi puncami? Morda imate drugačne nazore pa se ti zdi, da so še malo otročji – kje sploh piše, da moraš hodit v družbo, kjer se počutiš neprijetno? Najdi si svojo pa tja zahajaj/ta.

Če se počutiš pri tej starosti ali zaradi piškavih 4 leta starostne razlike STARA, potem imač kompleks in nič drugega.

Ah dajte no, moja mami je 8 let starejša od očeta, pa jih sedaj šteje 65.. kaj bi človek brez kompliciranja in medijev… dokler s svojo glavo ne razmišljaš potem se lahko celo življenje žreš kako si stara. Dejte si mal lajšat življenje in ne uteževat tega…kar je nekoristno!

Respect !

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

kaj bi mogla rečt demi moore 😛

Mislim, da je tist človek, ki se ne obremenjuje kaj si drugi mislijo in živi po svoje najbolj srečna oseba!
Sama sem se zaljubila v 8.let mlajšega fanta, ki se z njim nisem glih najbolj hotela kazati v javnosti, ker me je motilo kaj si bojo drugi mislili, ker v naši družbi je ok, če je tip starejši če je pa kontra ma pa folk takoj velik za povedat sploh na vaseh. Pa potem še hodi po glavi, kok so resni nameni do mene al mu je sam za malo daljšo avanturco, ker sem pač starješa v glavnem polno gre vprašanj po glavi.

Bila sva par mesecev skupi, pa sem ga zarad tega zapustila in moram priznat, da nisem bila v nobenega tako prekleto zaljubljena in ga imela rada kot njega. Tko je bil mlajši ampak tko pozoren in nežen do mene, da si ne bi nikoli mislila, da tako mlajši moški zna bit tak kavalir. Mislim, da res niso leta ta kater moški je pravi, ker sem mela pa malo starejše od sebe, pa so bli veliko slabše, da mu bi po obnašanju presodila manj let.

Zanimivo je, da nikoli nisem nobenga obsojala ali pa da bi me motila razlika v letih, vedno sem bila vesela, če sem videla pare srečne, ko je pa mene doletel, sem se pa celo sekrala kaj si drugi mislijo, pa tudi kako bi njega zafrkavali zaradi mene in ga spravljali v nerodni položaj in kaj bi si potem mislili njegovi starši o meni?!……čeprav sam je vedno reku, da njega to ne moti.

V glavnem še danes mi je žal za njega:-(…….zato, če ste sedaj v taki vezi in če ste srečni, ne se ozirat na leta in na okolico, samo uživajte:-)

Lp

eh, štiri leta starejša…to ni nič, niti vizualno ne zgledaš mlajši ali starejši, to je samo v tvoji glavi. Jaz sem imela obratni problem: moj fant je bil mlajši osem let (on 27, jaz 35) in so leta bolj motila njega kot mene tako, da on ni na to zvezo nikoli gledal kot “resno” in sva se po 10h mesecih razšla 🙁

Tako da, bodi srečna, ne obremenjuj se z leti…ta so itak samo številka!!

Moja preijateljica je bila 3 leta v razmerju z nekom,ki je bil polnih 22 let mlajši od nje.Pred njim je bila z nekom dobrih 10 let,ki pa je bil 10 let mlajši od nje,pa to nikoli ne bi nihče presodil.Fantastično izgleda in to je to.V družbi mlajših se zna zabavat in jo jemljejo sebi enako.Ona ima pri svojih letih postavo in stas v nulo.Fotogenična,zabavna,da ne vem,če bi se v resnici lahko katera holivuderka primerjala z njo.Ne pretiravam.Večina precej mlajših moških se je lepilo in se še lepi nanjo.Komaj jih odklanja za kaj več.
Čeprav vse to ni pogoj,da si srečen in izpolnjen v ljubezni.Ta ljubezen ima zmeraj čudna pota brez garancije.
4 leta ni veliko razlike,če te sedaj moti ta razlika,potem bolje,da nisi z njim.To imaš v glavi,kako močno je to tam zasidrano najbolj veš sama.Če preveč,ni druge rešitve,da si najdeš starejši letnik.

New Report

Close