Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolan 3letnik, kakšen nasvet?

bolan 3letnik, kakšen nasvet?

Naš 3letnik ima od sobote vročino do 38, ne driska, ne bruha, ne kašlja, normalno živahen razen vmes malce poležava; včasih ga boli glava, včasih trebušček, včasih noge… Včeraj sva bila pri zdravniku, ima povišan CRP in levkocite, viroza torej ni. Glede na splošno dobro stanje otroka imava kontrolo jutri, v kolikor vročina ne pade. Trenutno ima točno 38, leži, prej se je celo dopoldne normalno igral. Skrbi me, ker je bilo rečeno, da je eno bakterijsko vnetje/žarišče ampak da verjetno ni sile in naj počakamo do srede. Crp je bil 25, levkocitov še enkrat več kot je mejna vrednost. Vročina ni visoka, je pa konstantna – skrbi me, da bi bilo kaj resnejšega… Dajte me malo potolažit…

je imel malček kakšnega ceka?

Shrek? For you baby, I could be! :)

ceka = klopa?
Ne, ni imel klopa…

ja klopa sem mislila:)
no, potem je res mogoče kakšno žarišče in se bo sčasoma umirilo ali pa bosta dobila ab..naj veliko pije, počiva in poskušajte ga imeti na hladnem, en na tej vročini zunaj.

Shrek? For you baby, I could be! :)

Zob mogoče kje od spodaj pritiska, pa se je ustvarilo eno mini vnetje? Ugibam.

Hvala, to že počnemo, smo kar doma v klimatiziranem prijetno svežem okolju in ga nalivamo s tekočino :))) samo skrbi me, da ne bi bilo kaj resnejšega – še sama ne vem kaj, saj vem, da sem smotana… Sem pa tudi na klopa pomislila, ampak nihče od domačih ne ve, da bi ga imel..l

Sem zdaj pogledala zobke mal bolj natančno, pa ni nič videt – odkrila sem pa v njegovih ustih dve afti premera cca 2-3 mm??? Je kaj povezano lahko z vročino?

A so mu pregledali tudi urin? Ko je imela moja takrat 1,5 letnica takole povečano vročino kar nekaj dni, ne da bi bila prehlajena (torej brez neke vidne okužbe), se je izkazalo, da je šlo za uroinfekt.

crp 25 je po moje nekaj bolj milega. Pri vsakem vnetju grla gre preko 100 pri nas. Je pa to zelo laično mnenje seveda 🙂

jaz sem se na klopa spomnila za to, ker sem tudi sama prebolela menigitis in tudi sploh nisem vedela, da bi kdaj imela klopa, lahko da sem si ga izpraskala, sploh pa poleti, ko so otroci velik zunaj in krastica sem ter tja ni nič novega, mogoče ne polagamo toliko pozornosti.
v glavnem jaz sem imela par dni vročino tam nekje 39, povišane levkocite zelo…za crp se en spomnim..bruhala sem samo potem, ko sem imela vročino že čez 40 .žalostno je bilo, da je zdravnica trdila da povišani levkociti niso znak za menigitis in so me potem peljali direkt na urgenco..od tam pa takoj na punktacijo.
bolel me je tudi vrat in bila sem občutljiva na svetlobo.Nočem te strašiti ampak za hecat se pa vseeno ni.
naj se tvoj malček čimprej pozdravi..pa le javi kako in kaj.

Shrek? For you baby, I could be! :)

To bo to verjetno.
v lekarno po kremce in čez par dni bo že dobro. Mi smo jih ravno odpravili:)

poglej mu v grlo, da nima povečanih mandljev in rdeče žrelo. lahko gre za streptokokno angino. ravnokar preboleli s podobnimi znaki.

padec imunskega sistema..in potem pridejo tudi afte…ja tud zarad njih lahko ima vročino:( pa boli to:(

Shrek? For you baby, I could be! :)

urin bp, test na streptokok neg., afte so bakterijske? Ker kri ne kaže na nič virusnega…
Hvala vsem, res, zdaj bo šel mož v lekarno, jutri pa tako spet k dr., če ne bo še minilo…Hvala punce, uživajte v lepem dnevu 🙂

Upam pa, da res ni bil kje kakšen klop, ki se nam je izmuznil..Je imel lani mož boreliozo in je bil prav bogi… Pa še polno jih je v naših koncih, tako da se špricamo pa mažemo pa pregledujemo non stop….

New Report

Close