Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroka ugriznila osa v vrat

Otroka ugriznila osa v vrat

Panika! otroka osa ugriznila v vrat,tam kjer je žila!
dala klaritin,Mažem z kamagelom,devam obkladke.
Diha normalno,tudi glavo lahko obrača,v grlu nič ne stiska-požira normalno.
calpol proti bolečinam sem tudi dala. Na kaj moram biti še pozorna? Mamice,izkušnje z nasveti prosim!

A zdravniki pa nič ne povejo?

Vse delaš pravilno, hladiš, otrok diha,.. oteklina bi mrala kmalu splahniti,.. če te pa še skrbi, pa pokliči kr v najbližnji zdravstveni dom!

Mislim pa, da ni panike, drugo bi bilo, ko bi ga PIKNILA in ne UGRIZNILA v grlo.

Opazuj ga in pokliči za vsak slučaj v ZD

Še kako kalcijevo šumečo tableto. Sicer ste pa neredili vse. Če ni alergičen ni take panike, sicer pa spremljajte dihanje, požiranje – otekanje.

Bili v zd,priporočajo le lokalno hlajenje. Do zdravnika nismo prišli,ker sta dva na nujni vožnji-ena prometna in en klic zaradi kapi,dva pa sta na dopustu. Posvetovala sem se le s sesto za pultom…

Kako pa izgleda osin ugriz?

glej, ni panike. če otrok ni alergičen, se lepo umiri. vse bo ok. če te taka žival piči v vrat v predelu žile, brez skrbi, mati narava nam je še vedno dala varovalne sisteme – najprej imaš kožo, pod njo maščevje. žile so ovite v ovojnice. in tudi žile imajo svoje močne mišičaste stene. brez panike…

Hvala punce! na mestu ugriza-pika je pritekla kapljica krvi,ker ga je očitno še drugič,ampak ne močno,je v bližini še ena pika. Oteklina je precejšnja,mali pravi,da ga že manj boli…
Je pa po claritinu zaspan,zato ga bom kar dala počivat.Tu pa dilema-od pika skoraj 40 minut,lahko spi? Strah me je,da ne bi oteklina povzročila kakšnih zapletov…

Taka oteklina ni nevarna, nevarno bi bilo, če bi oso požrl ali bi ga pičila v jezik zadaj.

Če bi bil alergičen, bi se reakcija že pojavila.


Tako kot tvoj love-bite, ljubica!
[img]http://i461.photobucket.com/albums/qq338/arangs/Love_Bite_by_LostSoulsCollection.jpg[/img]

Pa zakaj za božjo voljo ne vprašaš v zdravstveni dom??

Hmmm,pri nas pravijo,da čebela piči z želom,osa pa ugrizne in to večkrat…
Ne svetujem,da izzivaš kakšno,ker boli kot hudič!-lastna izkušnja!

Rajši ga še nekaj časa poskušaj obdržati budnega, če gre ali pa sedi zraven njega in preverjaj dihanje, ko bo spal, če se morda oteklina razširi tako, da otežuje dihanje. Tudi zdravnik ne more vedeti, kako bo reagiral Tvoj otrok. Pozna le statistično povprečje, ki pa o posameznem primeru ne pove ravno veliko … Ampak ker je od pika že nekaj časa, posebno velike nevarnosti ni. Ampak saj veš, previdnost je mati modrosti …

ninan in vse ostale punce,hvala!
Izgleda,da bo vse ok!
Je pa revček že zaspal zraven mene na sedežni. Ga bom kar pustila v dnevni,tako,da ga skoz vidim in pazim,če bi bilo kaj narobe!

če prav razumem, ga je prvič PIČILA osa, vse ima normalno, ti pa narediš paniko kot da je v zadnjih izdihljajih……in ga nafilaš s calpolom, claritinom, itn.

Dej ženska, umiri se!!! Marička, saj ga ni pičila kobra, ampak osa. Če nisi alergičen (kar očitno tvoj mali ni), ostane pač en pik na koži.Basta.

Upam le, da nisi tako paničarila vpričo otroka………….

Na mesto pika daš čimprej aspirin, ki ga prej na hitro pomočiš v vodo ( lahko tudi posliniš ). Bolečina in oteklina kmalu izgineta. Preverjeno! Velja pa za oso in čebelo.

razgradi strupe os, čebel, sršenov. Zaustavlja tudi krvavitve in pomaga pri opeklinah. Le takoj ga je treba uporabit. Tudi pri meduzah deluje boljše kot vse.
Preizkušeno mnogokrat, na počitnicah smo “rešili” že veliko število “ponesrečencev”. Najboljša pa so olja Primavera….

Preizkušeno deluje tudi čebulni sok. Prerezano čebulo daš na mesto pika, otekline skoraj ni. Deluje na čebelje, osje in sršenje pike.

Smo od zdravnika..
pet minutk potem,ko je zaspal,je pričel težko dihati,sledilo bruhanje…
naložila v avto,dobil je injekcijo in bilismo 2 uri na opazovanju… 🙁

ose ne grizejo, vgrizne pes 😉

sicer pa čer gre za otroka, takoj k zdravniku!

Verjetno bodo sledili testi za alergijo. Dobro, da si ga opazovala …

ni bilo povsem nedolžno…
z možem nimava alergij na pike,

Drugače pa je treba osje, čebelje, čmrljeve in srčenje pike (pa tudi večino ostalih) takoj po piku gret in to toliko kot lahko preneseš. Jaz ponavati vzamem žlico, jo pomočim v vročo vodo in na pik. Ponavljam, dokler ne splahni (par minut). Če nimaš pri roki, pa kakšen od sonca segret kamen ali pa kakšen drug vroč predmet, ki je pri roki.

Vsi ti strupi so namreč termolabilni in na vročini razpadejo, ni ne otekline, ne srbi, čez par minut je, kot da pika sploh ne bi bilo.

In zopet bi pametovanje sestre, ki za to ni pooblaščena lahko povzročilo tragedijo ;((

Včeraj me je ugriznila osa, danes pa še pičila kača. 🙂

New Report

Close