Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na Pelješac z malim otrokom

Na Pelješac z malim otrokom

Letos gremo na Pelješac, ker je mož strasten surfer, tam pa piha 🙂

Ok, vse lepo in prav če ne bi mene skrbela pot, ki se mi zdi dolga. Avto bo ful obtežen.

Ima kdo izkušnje kakšna je pot do dol? Kakšna je zdr. oskrba? Kak nasvet, da se malo sprostim od skrbi?

Pa brez zamere. Nisem potovalni tip… Ko bomo na cilju bo pa že bolje 🙂

Jaz poznam ene, ki prav tja, prav iz istih razlogov, z majhnim otrokom hodijo tudi dvakrat na leto 🙂

Pa malo pomisli na Skandinavce pa to…Luštno ni, se pa preživi 🙂 Bolj kot boš skulirana, bolješ bo vožnjo prenesel otrok. Pa seveda je varianta potovati čez noč, da otrok večino časa spi.

Mi smo bili tudi s takratnim 5 mesečnim otrokom!

AAmpak nikoli več. mi nismo šli zaradi surfanja ampak ker smo dobili ugodno bivanje v eni vili ( nismo surferji)
pot je pa tudi predolga!!

in nismo meli pojma, da tam piha!!!

Mali je non stop pač nosil kapo, smo bili septembra in je bilo precej hladno..

saj ne vem, če bi sploh kaj rekla… mi smo namreč z majhnimi otroki bili že na Mljetu, v Črni gori, Kalabriji… s trajektom do Krfa…

ne kompliciraj, prilagodi pot in dopust otroku in dajmo, uživat!

Tudi oni imajo dojenčke in zdravstveno oskrbo. Nujno poskrbi za dodatno zdravstveno zavarovanje (recimo Coris; helveica…..); s seboj pa vzemi malo lekarno. V Orebiču je zdravnik, če pa bo kaj hujšega pa te pride iskat helikopter in letite v Split.

Otrok tako ne sme na sonce čez dan, našla boš pa tudi kar nekaj sence, predvidevam, da greste v Viganj?

Mi hodimo na Pelješac – Viganj že nekaj let. Naš fant je bil tam prvič z desetimi meseci, pupa pa z osmimi in to v kampu v šotoru (nismo surferji). Piha res, sicer predvsem popoldan, ampak glede na to, da je julij, bo itak toplo in vas ne bi smelo zebsti. Senca pa tudi je. Zdravniška oskrba je primerna, imamo s tamalim kar nekaj izkušenj – enkrat opečena roka, drugič angina – samo opozorilo: imeli smo sicer kartico zdr. zav. za tujino, a smo morali zdravila plačati – dobili vrnjeno v Slo. Kar se tiče vožnje, je sedaj bolje kot je bilo pred leti, ko ni bilo avtoceste – pa vendar – mi potrebujemo med 7 in 8 ur. Ne vem, koliko starega dojenčka imate, ampak če nima ravno meseca ali dveh, mislim, da bo šlo. Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj.

Sorry, ampak kašen navdušen surfar pa tvoj dragi ne more biti ali pa si ti ena zapečkarica in nisi bila še nikoli z njim na surfarskem dnevu, kaj šele na surfarskem dopustu. Ker navdušeni surferji in njihove družine so kot nomadi, selijo se sem in tja iz surfarske točke na točko, ne moti jih ne vožnja in ne veter.

Za otroke je pot na Pelješac najbolj prijetna ponoči, saj jo večinoma prespijo. V Orebiču je zdravstveni dom, “priročen” zdravnik je tudi v Palmah.

Srečno, Nike

mi tudi hodimo v Viganj, s tako majhnimi otroki smo sicer hodili bližje, ampak tudi z dojenčki jih je tam veliko, še bolj od daleč pridejo, Orebič je od Vignja oddaljen kakih 7 km, od Perne in Palm pa okrog 3, tako da to z avtom res ni problem, imaš pa tam kar založeno lekarno kjer smo mi že večkrat kupovali zdravila, ki so pri nas samo na recept, tako da dobiš tudi antibiotike…kot ti je že zgoraj napisala, pojdite ponoči, po avtocesti, pa bo po moje v redu, če boste šli na trajekt vozi en majhen(vsaj do pred kratkim je ) in moraš biti tam precej prej, da prideš gor, vozni red si pa poišči, mi smo ugotovili, da te časovno ne pride nič manj, je precej dražje, odločili se boste pa vi.

Sicer pa čez Pelješac ga ni, tudi če ne surfaš, mi smo se zastrupili že prvo leto in nam je super, veter pa tudi ne piha non stop, je pa važno kako se boste postavili v kampu, da boste imeli zavetje, mal se razglejte ko pridete, pa fajn dopust vam želim!!!

Živjo,

mi tudi šibamo letos na Pelješac, imamo prav tako trenutno 8 mesečnega fantka, bo pa to čez mesec tako da računamo tudi ponoči iti, da pridemo kmalu dol…pa me zanima koliko časa prej bi rabili biti dol ker imamo plan iti okrog desetih na trajekt? Kako dolgo se čaka v vrsti? Pa če ima kdo še kakšne izkušnje dobre ali slabe, bi bila vesela če bi jih delil z mano, da bomo čimbolj pripravljeni. Komaj že čakamo:)

po mojih izkušnjah je kar dobro biti kaki dve uri praj ali pa vsaj eno in pol, če boste šli zvečer boste mogoče že na tistega ob 07.30 prišli, če je še takrat. je pa tako, ko prideš v Ploče se kar postaviš v vrsto za trajekt pa greš potem karte kupit pa to, upam, da ne učim krive vere, ker mi res zdaj že 3 leta hodimo naokrog, ampak mislim da je še vedno tako, se vidimo na pelješcu, mi gremo v soboto ponoči….

no mi smo se odločili da bomo res šibali kar na prvega trajekta, upam da ne bo prou preveč gužve že takrat ker gremo ravno v najvišji sezoni, sam žal ne gre drugače, sicer pa se že zelo veselimo? Boste kampirali? Mi bomo v apartmaju, v Orebiču, malo razmišljamo še o tem kam bi se nam bolj splačalo iti kopat, glede na to da bi bilo fino imet senco, mi lahko priporočiš kakšno destinacijo?

Res hvala za informacije, sem jih že iskala še kako po internetu pa nekako nisem našla osebe ki bi že bila doli.

Pozdravček – tebi SKRBI ME pa bi rada samo to rekla prepusti se toku , pa bo šlo vse vredu poskrbi za osnovno potrebno pa bo, se boste že znašli…uživajte…

na trajekt se ne splača iti, če hočeš priti na vrsto moraš biti vsaj 2 uri prej v Pločah (mali trajekt in zelo malo prevozov), v eni uri pa brez problema pirdeš naokoli. AC je narejena skoraj do Ploč, iz Ilirske Bistrice smo na komot doli v 7 urah (Vigenj). Pa še ena prednost netrajektnega prevoza – v dolini Neretve kmetje prodajajo sveže sadje in zelenjavo …. zelo okusno, v vrečko ti navržejo še gratis pridelke …. skormnost in poštenost 😉

hvala…:)

New Report

Close