Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Ali so terme Vivat, Moravske toplice in Terme 3000 skupna zadeva?

Default avatar

moravske

Ali je res vse to eniinisto? Jaz pravim, da ne, soseda pa da ja, pa da je že bila.
Default avatar

nadine

ne, nista skupaj
Terme 3000 je en sklop hotelov z zunanjimi kopališči in notranjimi, Terme Vivat pa je ločen hotel, cca 500 m proč in ima svoj zunanji in notranje bazene.
Default avatar

nadine

aja, Moravske Toplice je pač izraz, ki se uradno ne uporablja več.
Default avatar

cec

nadine je napisal/a:
Korekcija: ni izraz, temveč kraj, kjer je zdravilišče ter hoteli.
Default avatar

MatejaMP

Moravske Toplice je ime kraja, kjer se nahajajo Terme 3000 in terme Vivat.
Default avatar

kje pa

Kje pa je najboljše?
Default avatar

cec

[quote=""kje pa""]
Kje pa je najboljše?[/quote]

Sto ljudi, sto čudi... :)
Mene recimi v Vivat ne spraviš. ostalo sem pa že dal skozi.
Default avatar

nadine

cec je napisal/a:
nadine je napisal/a:
Korekcija: ni izraz, temveč kraj, kjer je zdravilišče ter hoteli.
ja, seveda. Samo včasih je bil tudi kamp s kopališčem poimenovan kar Moravske Toplice.
Default avatar

nadine

[quote=""kje pa""]
Kje pa je najboljše?[/quote]
terme vivat so za penzioniste, ki ne marajo gužve, ali pa za koga z zelllo malimi otroki. Ali pa za nekoga, ki se gre samo razvajat tja, ne toliko kopat v bazene. Imaš savne, kopeli za dva, masaže.... Za otroke pa ni toliko zanimivo.
Default avatar

CvetkaKlepetka

cec je napisal/a:
[quote=""kje pa""]
Kje pa je najboljše?
Mene recimi v Vivat ne spraviš. ostalo sem pa že dal skozi.[/quote]

mene tudi ne več. ko sem bila tam sem sprobala oboje - vivat in terme 3000 pa je blia v Vivat ful hladna voda :( v termah 3000 je pa luštno :)
Default avatar

ne maram gužve

Meni osebno je Vivat bolj všeč, 3000 so pa psloh v sezoni ko mravljišče, gužva za dol past. Pa tudi nam ni odgovarjalo, ker so bili veliki zunanji bazeni hladni (zgodnja pomlad), notranji pa prevroči. V Vivatu mi je všeč, da lahko tudi sam kaj skuhaš, kar je za majhne otroke in alergike velik plus. Vivat je res bolj umirjen, kdor pa hoče več vrvenja, več atrakcij pa mu bodo Terme 3000 bolj všeč.
Default avatar

realna**

cec je napisal/a:
[quote=""kje pa""]
Kje pa je najboljše?
Mene recimi v Vivat ne spraviš. ostalo sem pa že dal skozi.[/quote]

Meni pa ravno Terme 3000 in ostali hotelski kompleksi Ajda, Termal) v bližini v Moravskih toplicah ne potegnejo, pa sem tudi dala skozi, vključno z vsemi slovenskimi toplicami....
Prevelika gneča, hotelska hrana ni več tako dobra kot je bila pred 10-15-leti: vse je nekako skomercializirano, preveč ljudi vedno na kupu, posledično gneča, umazanija v kopališču, posledično preveč klorirano. Hoteli so že malce zastareli ( "mesing" izgled= preveč svetleče medenine za moj okus, vpliv 80-ih, oprema sob je zastarela, brez življenja, utesnjujoča). Pa pustimo hotel livada Prestige, ki po mojih izkušnjah ne upraviči cenika.

Terme Vivat so mi všeč, ker so manjše, veliko je naravnih materialov, vse diha, nastanitev je odlična, ni gneče, čistoča je vrhunska. Všeč mi je njihova nudistična plaža...Je mir, ni toliko kričanja, skakanja ljudi - pa čeprav smo tudi sami družina z osnovnošolskimi otroci.

Moje izkušnje preteklih 5 let: nastanitve v slovenskih toplicah so OK npr. 2 leti od odprtja kompleksa, potem pa so nastanitveni objekti že zelo znucani, nevzdrževani, premalo sproti obnavljajo in popravljajo...Tipična rak rana slovenskega turizma. Zato raje svoj denar nesem v tujino, kjer dobim(o) bistveno več za manj denarja...
Default avatar

11511

Bili smo v obeh. No v Vivatu nismo bivali, smo bili nastanjeni v bližnjem penzijonu.

Definitivno nam je ( kot družini z 2 najstniki) bilo v Vivat bazenih in saunah 100% bolje kot v 3000.

Ker če grem plavat hočem plavat in ne v gužvi poskakovat kot sardina gor in dol.

Otroci tudi niso neki oboževalci toboganov.

Glede namestitve in hrane so 3000 še dosti let pred kakšnim drugim hotelskim kompleksom. Kulinarika pa se pokaže ob obisku kake turistične kmetije. Samo pazite porcije so ogromne. 2 odrasla + 2 najstnika sta 2 porciji definitivno več kot dovolj.

Mislim da podatek da smo se iz Term 3000 hodili saunat in plavat v Vivat, v T 3000 pa smo si privoščili razne masaže in ostale termalne storitve pove vse.
Default avatar

ladop

Iz zanimanja po lastništvu Term Vivat sem zašel na tale forum, ki me je pritegnil, da (šele sedaj) napišem nekaj zapažanj na temo "Terme Vivat vs. Terme 3000", po tem, ko sem vsaj 2x istočasno in zapored obiskal oboje:

Torej, sva iz tidnevnega potepanja in uživanja v termah Vivat. Letos že drugič zapovrstjo. In vedno sva se prvi dan ob prihodu najprej okopala v Termah 3000, nato pa 2-3 dni uživava še v Termah Vivat.

Terme Vivat so bistveno lepše, seveda so tudi novejše, zgrajene kasneje. So pa tudi bolj vzdrževane. V Termah 3000, poleg znakov staranja objekta (tega jim niti ne zameriš), najdeš tudi neprimerno vzdrževanje, kot je npr. nepolirane in oksidirane alu površine, kamen bi lahko očistili iz ploščic, na stojalu za pvc vrečke se je hišnik (ali pa kar "fata") znašel in po kmečko rešil glavno os vrtenja tako, da je le-to zamenjal z dolgim rjavim vijakom, na katerem se sedaj odvijajo vrečke. Najbolj pa mi je v Termah 3000 moteča modra gumjasta zapestnica, ki ima že "pogrižene" zatiče in ne opravlja več svoje funkcije - zapestnica se sname vsakič, ko prideš v vodo. Poleg tega pa na njej, kot alternativa elektroniki, ki je crknila, visi porjaveli ključek omarice - ogabno! To so tako male investicije, ki v bistvu ne stanejo veliko, gosta pa lahko zelo motijo in mu povedo, da se je lastnik oddaljil od ponudbe in približal hlastanju dobička!

Četudi se v večini pripeljejo skupine avstrijskih turistov z avtobusi, morda za malo denarja, pa jim je to, - če že ne slab glas zaradi take analize - vsaj grenak priokus, ki se ne širi med potencialnimi gosti in jih ne privablja!

Tudi hrana v menzi ob bazenu ne blesti najbolje: sicer dokaj prijazno osebje, malo dlje čakaš na postrežbo, hrana bolj "industrijska" ponudba kot pa ponudba prekmurske hrane, zmeda pri tem, katero sladico si smeš postreči in katero ne (prekmurska gibanica ni za vsakega!!!), ...

V termah Vivat:
Voda v notranjem bazenu je okoli 30°C (+/- 1°C), v termalnem bazenu pa 39°C. Slednji je manjši in ravno pravšnji za 15 minutno namakanje, razlika v temperaturi pa prijetno dene da te ne zebe, ko vstopiš v bazen, niti ko se vrneš iz namakanja v vročem bazenu. Čistoča in skrb osebja ob bazenu je non-stop aktivno prisotna in vidna (čiščenje, prilagajanje ležalnikov frekvenci kopalcev, ...)
Hrana: Samopostrežba, če je le več kot 30 ljudi - tako obljubljajo -, je veselje zase. Problem je le, da se zaradi raznovrstnosti, odličnega okusa in kvalitetne hrane prenajedaš, saj bi rad poskusil vse, skoraj vse, saj vsega ne moreš.
Pika na i je dekorativnosti ter nenazadnje nadstandardne-profesionalne postrežbe tamkajšnjega prijaznega in ustrežjivega osebja! Kapo dol!

Tako nekako poteka moja analiza/potrjevanje, da so mi/nama Terme Vivat bistveno boljše, kot Terme 3000, čeprav je le cca 500 metrov razlike med njima.

Cena: Če gledaš z raznimi popusti (ne le za penzioniste, ampak tudi preko Špara, Kuponka, Lyoness kluba, ...) - ni zastonj, je pa glede na ponudbo zelo, zelo ugodno!
Default avatar

mirko70

Vivat definitivno.
vrhunsko za naso druzino prakticno vse - krasna, prostorna soba z t.j. " dvema sobama in tv" :) ....hrana čudovita...izredno prijazen personal...božanske masaže....kopanje super...vedno smo dobili lezalnike itd.

mali si je edino zelel na krasno travnato igrisce ki pa je zaklenjeno.

krasno je tam!
Priporočam.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net