Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Olivno olje, kar tisto za kuho, najboljše olje za telo in za na sonce!

Olivno olje, kar tisto za kuho, najboljše olje za telo in za na sonce!

Že preko 20 let, vsako leto, ko sem na morju, uporabljam za telo in lase le olivno olje, tisto, ki ga sicer uporabljam za kuho, dam lepo v šprico in se nekajkrat na dan namažem, po potrebi. Kupujem res kvaliteto. Še nikoli opeklin, moja koža je lepa, ko se namažem zjutraj se tudi malo pomasiram;)), stara sem preko 45 in nisem zgubana, stara, tudi moj obraz gub ne pozna, seveda pa na soncu ne pretiravam, sem pa veliko na morju. Nobenih alergij, lasje so tako zdravi in lepi, ker ko namažem telo, z rokami spolzim še po laseh, sploh konicah, ker veliko plavam in zato so lasje veliko mokri, sol, klor dela svoje, sploh, če so lasje barvani in moji so in taka zaščita je odlična. Še katera tako počne?

Včasih imamo nekaj pred nosem in ne znamo uporabjati in zmečete za razne kvazi kemijske kreme veliko denarja, nato so pa alergije in še kaj…kemija je sranje, premislite! Seveda pa se od 11 do nekje 15-16 ure spravite dol iz sonca!

To je sicer res, da tako ta pravo, domače olivno olje zelo dobro vpliva na kožo, ne uči pa krive vere, da je primerno za sončenje. To je približno isto kot če bi se namazal z oljem in se vrgel na ploščo od štedilnika:). Je že dobro zaščitne faktorje uporabljat. Drugače se pa jaz enkrat na teden zvečer po tuširanju cela namažem z olivnim oljem, pa eno staro pižamo gor, pa spat! Mož se je pa v teh letih vonja že tudi nekako privadil.

Jaz pa uporablajm olivno olje za piling. V malo skodelico nalijem olivno olje in vanj nasujem drobno mleto morsko sol, da postane gosto. Pustim stati par ur in si potem naredim piling po celem telesu.

Moja koža je čista, mehka in za moja leta (tudi čez 40) super. Se pa tudi jaz raje manj kažem soncu kot več. Sicer pa za sončenje uporabljam kremo s faktorjem, sploh za obraz … Zame je sončenje z olivnim oljem isto kot bi se vrgla v fritezo.

Ja, doma je marsikaj … samo, kaj, ko je še toliko drugega tako enostavno kupiti.

Oljčno olje je seveda pravi balzam za kožo in lase. Za sončenje ga pa nikar ne priporočaj. Ko imaš že fajn barvico ali pa če na sonce nisi občutljiva in to počnem le zjutraj in pozno popoldan ok. Sicer pa res lahko pride do fajn opeklin. Uporabljati je potrebno zaščitni faktor, ki ga oljčno olje nima.
Jaz ga sicer tudi uporabim ampak res previdno. Bolj zato, da navlažim kožo in pa da dam končni odtenek že lepi barvici nog:)))

Jaz pa pomešam olivno olje z oljem za sončenje-prijetno dišim, sem zaščitena in imam lepo kožo.

teta-rita
pozor oljčno olje poleg tega, da je antioksidant in balzam za kožo, je tudi zelo viskozno. Če namažeš noge moraš paziti, da ti potem kje na vrtu ne zdrsne in padeš… in sadike pomendraš in to 🙂

ha ha Če sadike je še ok. Kaj pa če pomendram kakšnega postavnega soseda ali pa poštarja recimo. Katastrofa:))))

teta-rita
skrbi so odveč… ne delajo več takih sosedov ali poštarjev, ki bi hodili okopavat vrt… celo take sosede so v izumiranju 🙂

Pa kdo je sploh pomislil na okopavanje ha ha

No, okopavanje, zalivanje… pa to je isto… 🙂 Ni, ni…

olje je dobro za kožo za sončenje pa je zelo nevarno. namazan z oljem tvegaš celo opekline! po sončenju pa je res koristno, čeprav je meni olje na koži zoprno sploh jedilno, raje imam mleko ali weledino olje. da bi se pa mazala z olivnim oljem – ne hvala.

olivno olje zmešajte še z pol limone in nekaj kapljicami sivkinega eteričnega olja,…res fajn zadeva,ki pa ga na Hvaru domačini tudi uporabljajo namesto sončne kreme(kar pa to seveda ni)….je pa pravi balzam za kožo,res


domačini na hvaru so celo leto praktično izpostavljeni soncu in njihova koža že po defaultu ne potrebuje toliko zaščitnega faktorja kot koža slovenca, ki pride na morje brez podlage.
sicer pa, če hočete imeti na stara leta izsušeno postarano kožo in povišano tveganje za raka, se kar cmarite.

Limonin sok se dodaja zato, da olje ni tako “gosto”, eterično olje, da ne smrdi.To je namen dodatkov in ne neka lepotna delovanja.
Pa še to: nikoli eteričnega olja v olje za sončenje, ker pušča “fleke” na koži…isto kot parfum.

Spiješ 2/3 piksne pira, doliješ cca 10 žlic olivnega olja, se namažeš. To je za že na podlago, utrdi zdrav ten kože.

Olivno olje ima po raziskavah SPF faktor 7.


Kar poskusi it na sonce s tem krasnim faktorjem, sploh če imaš alergijo na sonce!
Teorija je eno, praksa pa drugo.

Ce si na soncu od 5 popoldan, celo noc in potem do 11 dopoldan drug dan te nima kaj opect.

New Report

Close