Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Poljska

Default avatar

MM85

Pozdravljeni!

Ima kdo kaj izkušenj s potovanjem po Poljski? Predvsem me zanima kakšna zanimiva izkušnja, kakšen zanimiv kraj vreden ogleda? Izkušnje s hostli?

Hvala za pomoč!

Lp
Default avatar

K_ris

Prva izkušnja je zagotovo ta, da je Poljska velika država, kar je še posebej opazno zaradi njihovih precej slabih cest.

Na Poljskem sem bil večkrat in si jo zato pogledal nekoliko po delčkih, še zdaleč pa ne celo.

Izpostavil bi tiste kraje, ki so mi najbolj ostali v spominu:
- Krakow (res čudovit stari del mesta in grad)
- Wieliczka (izredno lepo urejen rudnik soli)
- Auschwitz (pretresljivo...)
- Lublin (staro mestno jedro in grad)
- Zamość (majhen kraj s čudovitim glavnim trgom)
- Varšava (stari del mesta, palača kulture in znanostti, park Łazienki, Wilanow)
- Kazimierz Dolny
- Malbork (najbečji opečnati grad na svetu
- Gdansk (po mojem mnenju najlepše veliko mesto na Poljskem)
- Czestochowa/Jasna Gora (romarsko središče)

Glede hostlov pa ne vem veliko, ker sem bil samo v enem (v Varšavi), ki pa ni bil nič posebnega ne v pozitivnem in ne v negativnem smislu. Večji del potepanj po Poljskem pa sem opravil z avtom in šotorom.
Default avatar

Spelcek

Meni je bla Poljska super, ceste niso res tako slabe kot pravijo, majo pač malo svoj stil vožnje :) ampak če ne boš z avtom te to itak sploh ne zanima.

Zelo priporočam mesto Poznan - res krasno mesto, sicer veliko pod vplivom tega da je na nemški meji. V bljižini tudi mesto Torun - srednjeveško zelo lepo urejeno mesto, vredno ogleda.

Gdansk je zanimiv, Varšava mene ni posebej navdušila. Krakov je lep, Wroclav je zelo zanimiv.

Poljaki so zelo gostoljubni, tako da priporočam couchsurfing ali hospitalityclub. Drugače pa tud hostli niso dragi in so lepo urejeni.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net