Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avtomobilsko zavarovanje

Avtomobilsko zavarovanje

Danes bi rada uredila avtomobilsko zavarovanje (imam pri zav. Triglav) in plačala cestnino za avto (tehničnega letos nimam).
Vem, da je možno na amzs-ju tudi podaljšati zavarovalno polico; pa me zanima, če se tam kaj potrudijo in ti tudi dajo tiste {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta? Ali se mi bolj “splača” it na zavarovalnico? Je vseeno? Ima kdo izkušnje?

Včasih si lahko na spletni strani sam naredil informativni izračun in primerjal kaj se ti splača, sedaj ti pa oni pošljejo… a je kdo zasledil, če si še vedno lahko sam izračunaš?
Saj so mi poslali na mail en informativni izračun, pa se mi zdi, da imam še preveč vsega vključenega.:)

Hvala in lep dan.

najbolje je, da pokličeš agenta, tam na šalterju se jim ne ljubi ukvarjat s popusti….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

kliči od zavarovalnice do zavarovalnice, primerjaj cene, malo zbij. agenti imajo dosti več manevrskega prostora za ceno, kot ti priznajo.
na amzs-ju pa ne vem, če se bodo ravno ukvarjali s popusti in komercialnimi zadevami.

A misliš, da je res taka razlika? 🙁

Lani sem na amzs-ju samo podaljšala in je ostalo vse nespremenjeno, tako da mi je bilo vseeno.

Letos pa so uvedli neke pakete in razmišljam, če je res kot praviš – da se jim ne da ukvarjati s tem…

Pa hvala ti za odgovor.:)

Trenutno je najbolj ugoden Generali, sploh ce imas se kako.
Poisci kaksnega agenta Triglava in Generalija, potem pa primerjaj ponudbe. Na salterju ne dobis dodatnih {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta.

odvisno, če imas samo obvezno zavarovanje verjetno ni, če pa je še kasko….je pa druga pesem. Meni vedno agent rihta zadeve in se pozna vsaj 150€….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Obvezno zavarovanje prejsnji mesec – razlika med Triglavom in Generalijem cca 30e (270 in nekaj cez 300), ce pa se odbijes AO plus, ki je popolnoma brez veze, potem je se kaksnih 40e ceneje.

AO+ nikakor ni brez veze, daj malo pomisli, narediš nesrečo, se sesuješ ko kanta….pri AO+ vsaj kaj dobiš…..

No pa se vrnimo k ponudnikom, Generali je res najcenejši, kako pa je kaj učinkovit pri izplačilu v primeru škode?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Hmmm, zdaj pa res ne vem kaj naj…

Sicer imam že najnižji premijski razred in tu kaj dosti ni za komplicirati. Vedno dajo še stalnostni popust in popust, če imaš sklenjena še ostala zavarovanja pri njih – ampak to najbrž priznajo povsod.

Še to: Imam tudi polni kasko, razmišljam o paketu “veliki plus”, kjer je 17{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta.

Vedno sem to delala z “mojim” agentom, odkar sem se pa preselila v Ljubljano pa ne več, ker je na drugem koncu Slo in se žal vedno par dni prej spomnem…

Hvala vsem za pomoč, res!

Meni se sigurno splača ostati pri Triglavu, ker imam pri njih tudi ostala zavarovanja in zaradi tega še neke popuste.

Glede asistence: če vzamem “veliki paket” je avtomatsko vključena.

AO plus pride v postev samo, ce ti povzrocis nesreco in se ne izplaca, ce nisi upostaval CPP oz se delno izplaca. Beri malo drobni tisk! In za vse vrste nezgod je itak najboljse nezgodno zavarovanje, ki krije vse poskodbe.

Kar zadeva izplacila skod imam jaz z Generalijem dobre izkusnje (koristila nekajkrat), prav tako ima moz dobre izkusnje, ko je imel osnovno zav. pri Triglavu in kasko pri Generaliju, imava pa tudi s Triglavom dobre izkusnje. Pri Generaliju je treba biti pozoren le na mlade voznike, je doplacilo, ce bo avto vozil tudi mladi voznik (za Triglav ne vem, a verjetno enako).

AO plus pride v postev samo, ce ti povzrocis nesreco in se ne izplaca, ce nisi upostaval CPP oz se delno izplaca. Beri malo drobni tisk! In za vse vrste nezgod je itak najboljse nezgodno zavarovanje, ki krije vse poskodbe.

Kar zadeva izplacila skod imam jaz z Generalijem dobre izkusnje (koristila nekajkrat), prav tako ima moz dobre izkusnje, ko je imel osnovno zav. pri Triglavu in kasko pri Generaliju, imava pa tudi s Triglavom dobre izkusnje. Pri Generaliju je treba biti pozoren le na mlade voznike, je doplacilo, ce bo avto vozil tudi mladi voznik (za Triglav ne vem, a verjetno enako).[/quote]

Pri triglavu doplačilo za mlade voznike ni potrebno če ima mladi voznik opravljen tečaj varne vožnje .

Za AO+ pa tega res nisem vedel…., saj ponavadi ko se zaletiš kršiš CPP, torej je to neke vrste nateg.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Zelo nateg. Vcasih nekaj delno izplacajo, vcasih (alkohol, ful prehitra voznja, voznja skozi rdeco, prehitevanje cez polno crto) pa lahko tudi nic.

“petarda” imas prav za Triglav in mlade voznike.

Torej pri meni je AO+ brez pomena….vedno kaki prekrski….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Jaz ga nimam. Imam dobro nezgodno zavarovanje, ki velja tudi za promet. Ce bi bila jaz kriva, bi mi izplacali morda nekaj manj, bi pa sigurno dobila izplacilo.

Se strinjam.
Po dolgih letih sem se končno spravila stran od Triglava in pri Generaliju prišparala več kot 100 evrov (obvezno + kasko za manjši avto srednjega razreda).

New Report

Close