Najdi forum

Kolegica me je izkoristila

Pred 2 mesecema,sem kolegici posodila 600 eur za registracijo avta.Vse lepo in prav do sedaj,ko naj bi denar vrnila(je dobila regres)ona pa kar na morje,meni pa niti tel.več ne dvigne.
Vem,da denarja ne bom več videla,ker je dolžna že veliko denarja(izvedela prepozno),ampak moti me odnos,kako lahko takšni ljudje mirno živijo,ko nategujejo ljudi za keš.
Eh grem malo na zrak,da pozabim,kako se pustim izkoriščati:(

Vsaka šola nekaj stane.

to pa je prava kolegica

nova
Uredništvo priporoča

Pa kakšen je to folk, da se sposoja denar???
Na banko naj gre!

fak.

ampak naj ti to ne vzame veselja, ponavadi je tako, da se kar nekako pogliha. njo bodo mogoče ustavili policisti ali ji bo crknil avto in bo imela toliko stroškov. ti boš pa nekje nepričakovano dobila večji znesek.
pa tudi če ne, pač žal se take stvari dogajajo. mogoče ti ga pa vrne čez kak mesec.

tud to se žal dogaja, zato pa ne posojam in si ne izposojam večjih zneskov. obstaja še bolj debilen folk, recimo en “kolega” k je skoz težil za drinke, prid na drink, pa plačval runde, pol smo se pa skregal je pa vsem težil, da smo mu keš dolžni za tiste runde na kere je on vabil pa k jih je častil.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz sem posodila še več in šla še za garanta. Nikoli videla denarja – ampak mi vsaj njenega dolga ni bilo potrebno vračat.

Upam, da ji ne misliš denarja kar tako zlahka pustiti. S tem namreč samo spodbujaš tako obnašanje še naprej.

Imaš precej možnosti, kako ga lahko izterjaš nazaj, oz. ji pošteno zagreniš življenje dokler ne vrne.
Po drugi strani… pa si lahko misliš da 600 eur niti ni pretiran znesek za dobro šolo…

Glej, to je naslednji korak pri ljudeh, ki jim je samo po sebi umevno, da je frajer tisti, ki se “znajde” in zgoljufa državo. Ko države, davkoplačevalcev ne more za več pomolsti, si začnejo sposojati od fizičnih oseb. In ker je nekaterm dopust svet in si ga ne pustijo vzeti, tudi če čez leto tolčejo zelje in krompir na ta račun, se mu seveda ne bodo odpovedali, pač pa bodo našli način, da gredo nanj. In ona ga je našla. Ker ne more prekiniti z vseslovenskim športom prezadolževanja in življenja na visoki nogi, čeprav ga ne zmore, pač denar krade. In verjamem, da se njej to niti ne zdi posebej hudo. Ona misli nekako takole: “Kaj stokaš in težiš za ta denar, saj imaš veliko več kot jaz, torej ti to, da si dala meni, ne predstavlja nič hujšega. Če imaš, daj!” Ali ne vidiš tega pristopa celo na MON-u večino časa? Tisti, ki imate, morate dati veliko več kot jaz, ki nimam toliko. In če si ti lahko privoščiš počitnice, zakaj si jaz ne bi smela? A mogoče delam manj kot ti? Ne! Torej?

:))

Sta s kolegico podpisali kako listino o posoji denarja ali je bilo “na lepe oči?” Ker če je bilo zadnje, nimaš pravnih sredstev da izterjaš denar… žal. medtem pa banki sodišče apriori verjame za vsako terjatev na podlagi “verodostojne listine”, pa četudi je sekret papir.

Ma jaz bi ji poslala kak sms, če se ne oglaša. Če sta bili recimo zmenjeni, da ti vrne do konca junija, ji napiši prijazno, a nekoliko strogo sporočilo, recimo: Živjo, pričakujem, da mi denar vrneš do 5. julija, kot je bilo dogovorjeno. Lahko se dobiva na kavi ali pri meni.
Pač postavi ji nek rok.
Če te bo še naprej ignorirala, vztrajaj, pojdi magari k njej domov. Verjetno bo o tebi govorila, da si tečna, zoprna in ne vem kaj, ampak ne popusti. Lahko zagroziš tudi s policijo ali tožbo, čeprav sama pri sebi veš, da tega ne boš uresničila. To naj bo že kar skrajni ukrep.

Denarja, avta in moža se ne posoja pod nobenimi pogoji. Te niso tega naučili?
Denar naj si drugič izposodi v banki ali pa v izposojevalnicah, saj jih je dosti. Samo tam je treba izposojeno vrniti. Ona si je že izposodila s tem namenom, da ti nikoli ne vrne. Če nimaš nič pisnega od nje, ji ne moreš nič.
Saj je ona na slabšem, ker ji bo kmalu zmanjkalo kolegic, od katerih bi si še lahko izposodila denar. Lepo pravi pregovor: Vsaka šola nekaj stane.

To si pa zdaj uganila bistvo mišljenja nekaterih tu gor!!!! Bravo.

Ona misli nekako takole: “Kaj stokaš in težiš za ta denar, saj imaš veliko več kot jaz”

Frca, a veš, da imaš prav?! Jaz sem se pred leti opekla na podoben način in mi je ‘kolegica’ točno to tudi vrgla naprej (denar pa mi je vrgla na mizo, se obrnila in šla). Od takrat ne posojam več.


dobro ni lepo, sam pomisli takole, kaj če bi ti rekla, nimam za registracijo, a mi daš 600 evrov? bi jih dala? verjetno ne, po drugi strani pa aktem, še vedno je bolje da se je to tebi zgodilo kot pa kakšnemu siromaku; boš že preživela

ja narediš tako kot jaz vsem poveš kakšna je takšna oseba

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj


tisti ki v tej kurčevi državi ukarde kaj denarja ni frajer, pač pa pameten…na ZZZS so ukradli za 600000 evrov denarja ki naj bi šel za sekret papir, edina kazen je bila premestitev na drugo delovno mesto, tako da če potegmnemo črto, živimo v državi ki spodbuja krajo…da ranih Janš, Kresalk, Bavčarjev, Šrotov, Kordežev, Jankovičev niti ne omenjam…aja oni ponavadi še dobijo nagrado manager leta itd..tako da tisti ki kao imate date kurc kaj več kot tisti ki nimate…imate pač boljše računovodje…in ne misli da govorim na pamet, sem delal v podjetju ki je znalo prikriti dobiček, in je skoz prikazovalo izgubo

ja to že ni bila kolegica

recimo meni en kolega vedno vrne posojen znesek, zraven pa da še 20 do 40 evrov za obresti sam od sebe

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj


in ti te obresti seveda prijaviš v dohodninski napovedi? ker baje si pošten državljan

ravnokar sem eni ki mi je denar dolžna poslal sporočilo:

če mi do 01.07. ne vrneš denarja z obrestmi (1000 evrov) se boš pogovarjala s policijo

:)))))))))))

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

New Report

Close