Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako bi reagirali, če bi vam vaši otroci prepovedali prepiranje v njihovi hiši

kako bi reagirali, če bi vam vaši otroci prepovedali prepiranje v njihovi hiši

moji starši imajo strašno slab zakon. prepiranje za malenkosti je na sporedu vsak dan vsaj 10x (za krožnik, ki je postavjen na napačno mesto, za neskuhano kavo, za preveč brisač v kopalnici itd.). do ločitve ni nikoli prišlo iz le njima znanih razlogov. zakaj, se mene ne tiče več.

počasi bom šla na svoje. končno bom imela mir. želim si mirno življenje, brez prepirov (čeprav vem, da sem pa tja se ljudje tudi spričkamo), brez dramatiziranja.

ne bom se odselila ravno zelo daleč. starše imam zelo rada in v mislih sem imela, da bi uvedla tradicionalna nedeljska kosila (staršem vem, da bi ta kosila prijala, mama zelo nerada kuha).

a zaradi njunega prepiranja, ki je na sporedu RES neprestano, razmišljam, da bi uvedla “pravilo”: ko sta pri meni doma, se ne prepirata. lahko pa se po mili volji zlasata pred ali po obisku.

kako bi vi to kot starši sprejeli? kako bi reagirali na tako hčerino “komando”? se vam bi zdelo…ne vem, omejujoče? bi kaj takega sprejeli?

ne vem kakšni so tvoji starši ali bi to zamerili ali ne

za moje sem prepričana, da jih tako “pravilo” ne bi motilo in bi se držali dogovora

se mi pa ne zdi nič čudno, da bi jim to rekla, ker navsezadnje vsako nedeljo namesto mirnega kosila in pogovora poslušati kreganje, tega jaz ne bi prenašala in bi kosila kmalu ukinila, če bi se to dogajalo

Jaz ne bi nič prej rekla.
Bi pa to omenila na kosilu, če se bi začela prepirati, da jih pač ne boš več vabila.
Druga varianta je pa, da to dejansko narediš, brez da kaj posebej omenjaš. Imam enake starše (prepiri so zelo hudi, ali pa je nekajmesečna tiha maša) in smo kosila pač ukinili, ker sem se potem vedno sestavljala nazaj kakšen dan.

jaz bi spostovala to pravilo,za tvoje pa nevem..tvoja bajta,tvoja pravila..

Točno tako bi naredila jaz, če bi moja dva še bila skupaj. V moji bajti se nimata kaj kregat. Ali naj pa gresta domov:-) Če jima kaj ni všeč, naj pa sploh ne hodita:-)

starih oslov ne boš naučila novih trikov. lahko probaš, ampak vprašanje, s kakim uspehom. Kaj se pričkata tudi, ko sta kje drugje, ali samo doma?

🙂 lahko pa obesiš na vhodna vrata tablico z napisom: pri nas se ne kregamo :))

Kaj pa oddaja “Šepetalci psom” na National Geographicu, kjer že kar stare pse učijo pravega vedenja? Gotovo se da še kaj narediti, samo volja je potrebna!

Kaj pa oddaja “Šepetalci psom” na National Geographicu, kjer že kar stare pse učijo pravega vedenja? Gotovo se da še kaj narediti, samo volja je potrebna![/quote]

zato pa nisem napisala, da starih psov ne moreš naučit novih trikov, ampak starih oslov :)))

haha mythbusterje s starimi psi sem pa jaz tudi gledala :)))

Jaz tu v tem primeru dvomim, da bo kaj uspeha, tako, kot dvomim, da ima hči kakršno koli avtoriteto nad starši, da jo bodo ubogali.

Dobra ideja, jaz bi to morala v dnevno sobo obesit, ker se otroci skozi štukajo :))

No, jaz bi staršema resno povedala, da bi z veseljem organizirala nedeljska skupna kosila, vendar me je strah, da se bosta skozi kregala, česar pa v svojem domu ne želim poslušat. Naj razmislita, če sta pripravljena na prijetno tedensko druženje ali ne. Pa naj še malo razmislita, zakaj se skozi kregata, ker je življenje z njima težko znosno. Naj se malo zamislita.

Tudi sicer bi jim lahko kaj kdaj rekla, da pa je to kreganje enostavno metanje (pre)potrebne energije čez okno, in da nima smisla.

Tole “uvajanje nedeljskih kosil” se mi zdi totalno glupo, kr nekaj načrtovati, pa še vnaprej kodirat in načrtovat obnašanje, pa kaj še? boš naredila že jedilnik za 15 let vnaprej?……. ne vem, meni je glupo……..

me ne zanima, če so nedeljska kosila tebi glupa ali ne. s starši smo se o tem že pogovarjali, zato sem tudi napisala v uvodnem postu, da bi jim prijala, sploh mami ki zelo nerada kuha in ji paše, da je kdaj pač samo postrežena. to je NAŠA stvar in ne tvoja. jedilnik pa “določim” včasih kako uro pred obrokom, včasih kako minuto pred obrokom. zadovolna?

v hiši mojih starev so veljala njihova pravila, v moji hiši želim, da veljajo moja. eden od vzrokov za selitev so bile tudi razmere doma. neprestano prepiranje ni ravno glasba za ušesa, ki bi blagodejno delovala na dušo. s starši se razumem, če se pa oni med sabo ne, to je njuna ežava za rešiti.

želim zgolj mnenja kaj bi rekli vi vašim otrokom, da vam postavijo tak ultimat.

Tvoja starsa imata pac svoje navade in morda se bosta se tako trudila, da spostujeta tvoje zelje, pa verjetno ne bosta uspela.

Jaz bi njune prepire, ki so verjetno bolj nerganje in najedanje, obrnila na hec. Verjetno bi bil enkrat uzaljen eden, drugic drugi, a cez cas bi se tudi onadva sprostila in vsaj na teh kosilih ne zrla en drugega, ampak jedla kosilo.


tole so zgolj pobožne želje…žal…

Meni je ideja všeč – samo -tudi nisem prepirljiv karakter.
Tako da ne morem ocenjevati izvedljivosti.

Jaz sem tako pravilo vzpostavila – pa ne samo v svoji hiši, tudi njuni 🙂

Namreč, če se začneta zaradi kakšne bedarije, kot jih omenjaš tudi ti, prepirati, lepo rečem: “To se bosta pa zmenila, ko bosta sama.” In dojameta ter je mir 😉 So naslednjič 😉

New Report

Close