Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek posiljevanje z vero

posiljevanje z vero

Velikokrat vas zmoti vsaka povezava z vero. Že krilite z rokami.
Potem pa nikoli ne pozabite dodat, kako smo verniki neumni, zaostali, z opranimi možgani.

Kaj pa nogometaši? A vas nič ne moti, če se pred, med in po igri pokrižajo? In to kažejo celemu svetu po TV!!!!! Zakaj se nič ne razburjate, morda bi se celo lahko FIFI pritožil, da vas posiljujejo… :-))))
Pa še vse te butce, z opranimi možgani morate gledat celo uro in pol!

Pa saj za nogometase je znano, da niso ravno brihtne glave 😉

posiljevanje z vero ni neko križanje ampak čist nekej druzga, na primer, da posiljujete svoje otroke z njo že od krsta naprej, pol je treba it še k verouku pa obhajilo, birma… pa k posiljujete neki, da zdej če partner ni veren pa če se hočte vi poročit al pa kej, potlej partnerja posiljujete nej sprejme vero, nej se začne držat verskih običajev vaše vere etc. pa itak koj kokodajsate, če kdo navrže kšno pikro na vaš račun, ta glasni ste pa itak kristjani, al pa jehovci k najbl posiljujete s svojo vero, nism še slišal da bi budist kej kokodajsal okol tega če kdo “užal” njihovo vero, dobr muslimani so po svoje ekstremi itn.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

jaz poznam ateista, ki me venomer želi na vsak način prepričati, kako smo vsi ostali butasti, ker nismo ateisti, ker je biti ateist edino pravilno v današnjem svetu… poznam pa npr. par, oba ateista, ampak otroke sta pa še vedno dala krstiti (po njuni lastni volji – ja, tud jaz ne štekam zakaj, pa me niti ne zanima), a sta vse nadaljne stike s cerkvijo nato prepovedala (tudi potem, ko so bili otroci že starejši in so hoteli sami v cerkev, do 18.leta niso smeli prestopiti praga).

tako da…to je odvisno od ljudi, njihovega karakterja ter vzgoje…

Ne vem sicer, na kaj konkretno se tvoja jeza nanaša ;), a vseeno:

med posiljevanjem z vero (kot si dala naslov) in pokrižati se, je velikanska razlika, se ti ne zdi?

Živi in pusti živeti – dokler name s tem ne vplivaš ali skušaš vplivati. Če pa me z nečim posiljuješ (pa je vseeno ali je vera ali pa prodaja po telefonu), pa bom rekla: ne, hvala, daj mi mir!

A ni zanimivo, vsi molijo da bi zmagali, zmaga pa vedno eden….

Ne, včasih je remi.

Potem posiljevanje z vero pomeni le, če koga ustno hočem prepričat?

Dejstvo: Nekaterim je vsako javno kazanje simbolov ali znakov neke vere posiljevanje. Zato me zanima, ker pokrižanje pač jasno kaže, da pripada katoliški veri.

Joj, joj, ta nepravični bog, kajne? 🙂
Zanimivo tudi, da bog sploh ne uresniči vseh prošenj vernikov…

Drgač pa men nč ne moti, če se kdo križa, nosi đizsa okol vratu… Moti me samo hinavščina teh ljudi, ki najbl v cerkvo laufajo… Ker najbl skrajne, hinavske in lažnjive ljudi sm srečala v lajfu prav iz teh vernih krogov… Prov nenormalno se vidi razlika…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Seveda, tudi oralno posilstvo je možno.

Dragi moj:
otroke posiljujemo tudi s tem, da govorijo slovensko, pa da jedo kar sami jemo in da se obnašajo kot menimo, da je prav, itd. pa se o tem prav nič ne pritožuješ. Le kako da ne ???

Pa še dodati je treba, da tudi nevera je pač “vera v nič” in tudi s tem ni treba posiljevati. Prav?

Saj jih ne gledam.

Dragi moj:
otroke posiljujemo tudi s tem, da govorijo slovensko, pa da jedo kar sami jemo in da se obnašajo kot menimo, da je prav, itd. pa se o tem prav nič ne pritožuješ. Le kako da ne ???

Pa še dodati je treba, da tudi nevera je pač “vera v nič” in tudi s tem ni treba posiljevati. Prav?[/quote]

Joj, dej, tipični debilni izgovori vernikov, ki samo še bolj kažejo, kako zaplankani so.

Jezik, hrana, itd so osnove, da v tem svetu sploh preživiš in imajo FUNKCIONALNO vlogo (poglej v slovar, kaj to pomeni).

Vera se pa tiče duha človeka in nima zveze s tem, da bo človek v tem svetu preživel. Mislim, res, tako ste tupavi, da sploh ne vidite, da svojo lastno velecenjeno sveto vero totalno ponižujete, ko jo spravljate na isto raven kot osnovne stvari za preživetje. A to je za vas vaša vera, tako vredost ima – isto kot to, da se je treba naučiti jezika ali kaj? Naučimo otroka jajca pečt, naučimo otroka šteti do 100 pa by the way ga še naučimo o najglobljih duhovnih spoznanjih. A to je za vas kaka duhovnost ali kaj?

Duhovnost je intimno človeško iskanje in spoznavanjem, ki pride, ko je posameznik zrel za to, ne ko se mu opere možgane s tem. Samo za vas je to pranje možganov itak isto kot to, da otroku težiš, dam mora jesti špinačo. Res, čestitam, zelo duhovno poglobljeno.

Skratka, ne čudite se, da vas imajo za butce, ker ste duhovno resnično skrajno nezreli in neinteligentni.

Pa še to: nevera NI vera v nič, take idiotizme si izbij iz glave. Otroka pač pustiš svobodnega, da bo sam začutil, kam ga vleče. To vsekakor ni vera v nič, verjamem pa, da v svoji pokristjanjevalski ihti tega niste sposobni razumet ne dojet, ker ste v svoji banalni kvazi duhovnosti itak totalno zaverovani v svoj prav in z občudovanjem zrete v tiste maškare v cerkvah, ki vam plozajo naučene zgodbice ko kaki papagaji.

Duhovnost my ass. Je treba za resnične duhovne vrline se pa malo bolj potrudit, kot pa verjet enim parim cirkusantom, ki predstavljajo politično inštitucijo, zavito v plehke duhovne floskule.

Samo 1, bravo, že zjutraj me takole spraviš v smeh…

Kar se tiče vere in osnovnih življenjskih potreb imam nekaj za dodati. Prestavimo se v neko plemensko skupnost daleč globoko v gozd. Človeštvo si je vedno poskušalo v življenju pomagati z neko vero (v karkoli že), ko je trčilo ob stvar, ki je ni moglo pojasniti. Vera se začne tam, kjer se razum konča. Naravni pojavi (vulkani, strele, nebesni pojavi) so bila znamenja in dejanja bogov. Vera se je praviloma nanašala na dogodke, ki so bili človeku tudi zelo pomembni. Če je bila dolgotrajna suša, so jo skušali reševati s kakšnim ritualom, sezidali so še večjo cerkev ipd…
Kolikor je vera v ljudeh imela funkcijo pojasnjevanja, je tudi zmanjševala strah, tolažila in prinašala ljudem nekaj (za)upanja. To funkcijo ji je treba šteti v dobro.

Kakorkoli že obrnemo, če vsi ljudje utihnejo, so še vedno tu verski simboli posejani po celi deželi. Če se peljem mimo kapelice, se ne počutim nič posiljeno s strani vere. Je pač del tradicije in okolja, v katerem živim.

Ljuba duša, s takimi prispevki vsem vernikom delate največjo škodo, ker se potem res ustvarja vtis, da sploh nič ne razmišljajo.

Kaj počne vsak posameznik v trenutku totalnega stresa, je pa res čisto njegova stvar. Edino, kar moti, je, da jih kamere še v tem trenutku, ki je dejansko zelo zaseben, ne pustijo pri miru.

Pa je kdo od vas bil dejansko posiljen z vero?

Pa pustimo vzgojo in starše! Tako me zanima, po 18. letu, če je bil kdo dejansko izpostavljen kakemu posiljevanju z vero s strani inštitucije?

PS
Zakaj soseda skrbi kerga bogca molim in kero politično opcijo volim?

Za majo mila, kako pa otroka pustiš svobodnega in kaj je zate verska svoboda?
Kako si predstavljaš vzgojo v krščanskih družinah v free staylu, če “ateistične” družine tega niso sposobne?
Samo poglej tvojo ihto in netoleranco do drugačnih!

pa mejte se!

Očitno eni res ne znate živeti brez tega, da dobite izgotovljene recepte za življenje.

Kako otroka pustiš svobodnega? Rečeš mu: jaz verujem, ker sem se v tem našel ti pa boš sam videl, če te bo ta vera tudi nagovorila.

Lahko pelješ otroka v cerkev, mu jo pokažeš, se o tem pogovrjaš, a pač pustiš, da sam vidi, če bo kasneje to tudi sam sprejel.

Ne pa da ga pokristjaniš na silo, ga siliš k maši, veroku in še čemu, kjer so vse te stvari predstavljene kot “poslednje resnice”. Totalna aroganca.

pelji ga v cerkev, pelji ga pa tudi v budistični tempelj in še kakšnega in mu reci: nekateri pa svojo pot najdejo tu.

In potem mu povej še to, da nekateri pa vere nimajo.

Lahko veruješ sam, samo poveš otroku, da je to TVOJA vera, da pa ne bo nujno njegova.

Bi imeli veliko inteligentnejšo populacijo, če bi bil folk sposoben tega, samo žal smo še zelo daleč stran od tega.

Kdo jih mora gledat?

In še to: itak popolnoma zamenjuejte pojem…mislim, kaki “free style” in podobne kozlarije. Takoj se petelinite, da to, da otroku daš mentalno svobodo, pomeni anarhijo

ne da se mi teh osnovnih zadev razčiščevat, ker mi je preglupo, žal.

lp

Očitno eni res ne znate živeti brez tega, da dobite izgotovljene recepte za življenje.

Kako otroka pustiš svobodnega? Rečeš mu: jaz verujem, ker sem se v tem našel ti pa boš sam videl, če te bo ta vera tudi nagovorila.

Lahko pelješ otroka v cerkev, mu jo pokažeš, se o tem pogovrjaš, a pač pustiš, da sam vidi, če bo kasneje to tudi sam sprejel.

Ne pa da ga pokristjaniš na silo, ga siliš k maši, veroku in še čemu, kjer so vse te stvari predstavljene kot “poslednje resnice”. Totalna aroganca.

pelji ga v cerkev, pelji ga pa tudi v budistični tempelj in še kakšnega in mu reci: nekateri pa svojo pot najdejo tu.

In potem mu povej še to, da nekateri pa vere nimajo.

Lahko veruješ sam, samo poveš otroku, da je to TVOJA vera, da pa ne bo nujno njegova.

Bi imeli veliko inteligentnejšo populacijo, če bi bil folk sposoben tega, samo žal smo še zelo daleč stran od tega.[/quote]

Točno tako sem vzgojena kot pišeš!

Danes pri skoraj 40-ih pa ne vem ali ne bi bilo morda lažje, da se pri 18 odpovem nečemu v čemer se ne najdem, ali se naj pri 18 pričnem ukvarjati s tem! (18 je le št. upam da razumeš)!

Raziskovanje duhonosti, točno to je zadeva, ki je ne razumem, kako naj se sploh tega lotim, če pa zdrava kmečka pamet pravi drugače! Saj veš evolucija pa Adam in Eva!

In vedar vrjamem, da smrt ni konec!

Sem mišljenja, da je lažje se nečemu odpovedati, kot pa ne imeti!
Le-to!

Si zelo naivna, če misliš, da se je tako lahko odpovedati. Pokristjanjevanje majhnih otrok ni kar tako – cerkev ve, kaj dela. Če vero nekomu vzgojiš že z materinim mlekom, se bo dobesedno zažrla v kosti – in verjemi, da se je ne spuca iz sistema kar tako. Vpliva na tvoje razmišljanje in vedenje v veliko večji meri, kot si to sploh predstavljaš. Četudi ti misliš, da pri 18 ne boš več verjela v kristusa, v tebi ostanejo usedline tega pogojevanja, ki je cel sistem, ne samo neka vera v vsemogočnega očeta. Privzgoji ti način reagiranja, občutke krivde, moralna prepričanja, ki so lahko hudo zaviralna.

In ga ni človeka, ki bi se tega losal kar tako na horuk. Ne podcenjuj moči podzavesti in privzgojenih vzorcev. Posiljevanje z duhovnimi floskulami tako zgodaj se zažre v vse celice, veliko globlje, kot si to sploh predstavljaš.

Tvoja razmišljanja pa kažejo, da še vedno hočeš neke recepte. Če te duhovnost res vleče, jo boš že našla. Ja, pot pa ni enostavna, ker gre vendar za najgloblja vprašanja človeka in do tega se ne pride po instant poti – pa čeprav bi večina folka to rada. Zato se jim pa privzgajanje v naprej danih obrazcev ne zdi nič takega, še kvečjemu koristno – samo pri takih vprašanjih instant poti ni.

resnična duihovnost je za pogumne, ki si drznejo po svoji poti, ne pa za otroke, ki do konca življenje hočejo fugure avtoritete, da jim bodo dajale napotke, kako živeti.

Haha, majko mila, dobro si povedala :))

Sam prašam, vsak dan, sploh pa na praznike nas poslijujejo že z zvonenjem…

New Report

Close