Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Končno bodo zaposlenim v JU znižali plače!!!

Končno bodo zaposlenim v JU znižali plače!!!

Končno! Zadnji čas! Še premalo jim bodo oklestili plače. Baje se govori okrog 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ampak naj bi Irma Pavlinič Krebs uzjavila, da bo moralo biti znižanje plač še večje – sicer bodo morali odpustiti več kot 10.000 ljudi!!!

Jaz pravim, končno! Le upamo lahko, da bo kaj iz tega! Naj se neha to kofetkanje, lenarjenje na delovnem mestu, hoja po zasebnih opravkih v službenem času in podobno. Samo vleči znajo in živeti na račun gospodarstva!

jeeeee, drugi bodo imeli manjšo plaaaačoooo.
kaaaak je tooooo faaaajn

ker si saaaamaaaa nesposoooobnnaaaa zasluuuužiiiiit boooooljšooooo

primož bo mogel nabavit gasilni aparat, od foušije se bo na tem forumu namreč zanetil ogenj…

sicer pa, me prav zanima kje vse delajo/te tiste monovke, ki cele dopoldneve visite tukaj na tem forumu…

v času blaginje pred krzo so pa plače v gospodarstvu lepo rastle, kako je ilo v javnem sektorju pa se ve!!

skačeš od veselja? če si tako fouš javnemu sektorju pa se zaposli v njem. izvoli! boš imela bajne evre potem…

ti boš pa od foušije umrla. človeku se bi skoraj zasmilila…

AAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAAAAA…

TOČNO TAKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kako fajn, da je nekdo srečen. Osebno ti javim, ko mi bodo znižali penzijo … da boš še bolj srečnaaa!

Slovenka neumna! Vesela si, da bodo jemali še tistim, ki kaj imajo! Zakaj bi se vsi delavci v javnem in zasebnem sektorju borili za ohranitev pravic in dobre plače, če je pa bolje, da smo vsi na slabšem, kajne? Če jaz nimam, tudi sosed ne sme imeti! Super država s super mentaliteto!

Kar naj nam znižajo, bomo pa še manj delali. Zdaj sem bila 3 ure na dan na internetu in kavi, od zdaj naprej bom pa 7 ur. Juhuhuhu. Se že veselim.

Iz gospodarstva sem šla v JU na manjšo plačo, zdaj pa bo še manjša.

Kako žalostno in prazno mora biti tvoje življenje (da o praznini v glavi ne govorim), da te take stvari navdušujejo ?!

Kar naj nam znižajo, bomo pa še manj delali. Zdaj sem bila 3 ure na dan na internetu in kavi, od zdaj naprej bom pa 7 ur. Juhuhuhu. Se že veselim.[/quote]

…boš ja, ampak od doma, dokler boš še mela za net:))

Kar naj nam znižajo, bomo pa še manj delali. Zdaj sem bila 3 ure na dan na internetu in kavi, od zdaj naprej bom pa 7 ur. Juhuhuhu. Se že veselim.[/quote]

…boš ja, ampak od doma, dokler boš še mela za net:))[/quote]

Juhuhuhuhu, tralala, po ZDR-ju sem zaščitena skupina delavcev, s pogodbo za nedoločen čas, tako da se me Irma prej kot v 5 letih, ko grem v penzijo ne bo mogla znebiti. Juhuhu, še bolj bo ležerno.

Ve se zgolj to, da ko vsako leto februarja objavijo letno rast plač (mislim, da to dela statistični urad, lahko pa to vidiš tudi po časopisih), je le-ta v javnem sektorju višja od rasti plač v gospodarstvu. To spremljam že nekaj let in vsakokrat je rast v javnem sektorju 10-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, v gospodarstvu pa 5-10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

točno tako – če meni crkne krava, naj pa še sosedu. pa če ne po naravni poti, se bo pa poskrbelo za to…

wuhuuuuuuuu…

se počutiš zdaj več kaj več vredno? upam, da ja. verjetno je to edino kar je še ostalo v tvojem patetičnem lajfu…

draga moja, a ti sploh veš nad čim se navdušuješ?

nižanje plač v JU pomeni, da je dražava v riti!!!

seveda…potem pa svizec zavije čokolado v folijo…

Nič ne bo svizec zavijal 🙂

Poglej na http://www.stat.si, ravno zadnjič smo nekaj gledali podatke o plačah za 2009 in ugani, na katerih področjih se je plača najbolj zvišala : zdravstvo, socialno varstvo, uprava. Vse to je … trikrat lahko ugibaš … JAVNI SEKTOR.

Temu svizcu bo tut enkrat folije zmanjkalo … če bo šlo tak daleč … in navdušenaaa bo še bolj navdušenaaaaaaa

poglej še malo za nazaj, PRED krizo…ma kakih 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, za 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsak mesec.itaaaak…
svizec pridno zavija in prodaja čokolado…

Če je gospodarstvo v riti, če ni gospodarske rasti, če plače v gospodarstvu padajo, je najbolj logična stvar na svetu, da morajo tudi v JU plače dol.

Jaz tega nisem vesela, daleč od tega, ampak si ne predstavljam, kako bi lahko bilo drugače. Delam privat, na avtorsko pogodbo in zaslućim danes 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj, kot sem prek krizo.

Manj priliva v proračun – nižje plače.

“primož bo”, kaj se sedaj ven vlečeš. Mislim, da je bilo podobno v letu 2007 in 2008. Povej, za katero leto te zanima, pa grem na lov za podatki. http://www.stat.si je malo zmedeno spletišče, ampak v glavnem se da dobiti večino stvari.


V času blaginje pred krizo so rasli dobički lastnikov.

no, za zadnjih deset let.

če so rasli dobički lastnikov in le-ti niso bili pripravljeni dobička deliti – čigava krivda je to? krivda zaposlenih v js ali krivda države? dobiček v revozu npr. v zadnjem letu kljub krizi več kot odličen. so ga delili – to je pa drugo vprašanje…

no, v glavnem, me veseli da bo nesreča nekaterih prinesla toliko veselja in blagostanja drugim(predvsem avtorici), sploh tistim revnim v glavi…

Samo to bi rada dodala, da v javni upravi delajo tudi čistilke, kuharji, električisti, ipd. poklici, ki imajo nizko plačo. Žal se z znižanjem plače najbolj prizadene nižje razrede.

M.

Tle se govori o plačah. Ne o dobičkih, ne o čem tretjem. In plače so v glavnem v javnem sektorju rasle hitreje kot v gospodarstvu. Poleg tega pa so že vseskozi višje v absolutnih zneskih (kar je sicer normalno, ker so je v javnem sektorju povprečna izobrazba višja). Ne krivim nikogar, da ne bo pomote in vsakomur privoščim njegove izborjene pravice, ampak na živce mi gre ta utvara, da so v gospodarstvu plače višje in/ali da rastejo hitreje.

Malo tudi pomisli: če bi plače v gospodarstvu rasle bolj od tistih v javnem sektorju, bi prej ali slej povprečna plača v gospodarstvu ujela tisto v javnem sektorju. No, to se do sedaj v 20 letih samostojnosti še ni zgodilo in dvomim, da se kdaj bo, ker ima javni sektor zelo, zelo močne sindikate, ki nikoli ne bi dopustili, da bi delavske plače ujele plače nižje plačanih v javnem sektorju.

Ej, pa kje živiš? To da je država v riti vem brez tega, da v JU nižajo plače. Jaz tudi pravim, KONČNO! Pa nisem nikomur folž :-), sama zase zaslužim dovolj, ampak samo toliko, kot naredim in nič več. In lahko komentiram povsem neobremenjeno in nepristransko. In zakaj KONČNO?
– Zakaj že bi morali občutiti krizo samo delavci za tekočim trakom, v JU pa ne? A so oni kaj več? Kako vam je lahko vseeno, da plače v JU rastejo leto za letom hitreje kot v gospodarstvu? Pa da veliko beremo in gledamo o izkoriščanju najnižjih delavcev v gospodarstvu, a ste že kdaj slišale za izkoriščanje v JU? Jaz še nikoli…a se vam zdi, da res cela Evropa dela narobe, ko znižuje JU in niža plače v njej, samo pri nas se do zdaj ni nič zgodilo, kot da bi nam tekla mleko in med. In zakaj že? Zaradi nesposobne vlade in strahu pred ulico. Ko bomo enkrat na tem, kot je Grčija, boste pa kaj? Tudi ploskale? Ma čist ste zmešane….

New Report

Close