Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dobrodelni koncert za Šerbi -odpade,

dobrodelni koncert za Šerbi -odpade,

in to zaradi slabe prodaje kart v predprodaji.
Veste kaj,marsikdo bolj potrebuje denar ,kot Šerbi in prav všeč mi je,da se je to zgodilo.
Nekateri so zaradi sladkorne ali kakšne druge bolezni marsikaj izgubili,oz.bili transplantirani,pa ne moledujejo po medijih in fehtajo za denar tako kot ona.

Še enkrat povdarjam,ona je bila 15 let na sceni in takrat bi naj šparala za hude čase in podobne stvari,kot se ji je sedaj.

Ja kaj so pa pričakovali, po dveh največjih koncertih v MB-ju?

A mi lahko, prosim, posreduješ link kjer je ona prosila za pomoč? Sama nisem tega nikjer zasledila. Sem ves čas mislila, da je to “maslo” njenih oboževalcev in glasbenih kolegov.

Se pravi, da zato, ker nekdo drug bolj potrebuje pomoč, je nesmiselno pomagat prvemu? In kako s tem pomagaš drugemu?

Dej ne bod no tak Folž!
Pa pazi, ko hodiš po stopnicah, zle misli človeka zmedejo, mimogrede omahneš, se polomiš in hop – postaneš paraplegik.

pa je žal ,da je odpadel.Vsaj nekaj bi bilo od tega .
Nisem pa bila dost inf.okoli tega KDAJ IN KJE BO .Mogoče bi pa šla.vse odvisno od nastopajočih.
Zakaj pa ne bi komu priskočili na pomoč ?
Aja ker ni šparal !
tud jaz nemorem šparat ker moram SEDAJ mesečno preživet .
L.P.

poznam nekoga, ki je delal z njo. s šerbi.. ta oseba je rekla, da bi šerbi bolj kot kaj drugega rabila psihiatra. pri njej je namreč problem volja ter interes, smiljenje samemu sebi in čisto nič drugega. amputirane ima le prste na eni nogi, pa je kljub temu praktično nepokretna in za njo skrbi njena mama, ki jo je 2x kap. med tem ko ostale ženske, ki jim manjka cela noga, na terapiji sodelujejo in se učijo, je ona nemotivirana, pa čeprav je to, da ji manjkajo zgolj prsti še zelo dobro v primerjavi z manjkanjem cele noge.
verjetno bi rabila pogovor s psihiatrom. pa s tem ne mislim nič slabega (sama sem mnenja, da bi prav vsak od nas mogel imeti vsaj psihologa, vsak se znajde kdaj v duševni stiski).

TAKO JE!

Sram vas naj bo. Nima amputiranih samo prstov, ampak celo stopalo z gležnjem vred. Ima samo še štrcelj in bo zdaj dobila protezo, umetno nogo. Je bila slika čisto jasna. Ne vem zakaj ji nihče ne bi smel pomagati – bi ve imele zato kaj manj? Koncert pa je propadel zato, ker ni bilo nobene reklame nikjer in ljudje sploh niso vedeli zanj. Takim hudobam tukaj gor tudi noben psihiater ne bi mogel pomagati. Mislite, da se vam ne more nič hudega zgoditi? Lahko vas zadane kap ali se zaletite na cesti že danes ali jutri in kot kaže nikomur ne boste mar…

Ne pretiravaj s patetiko. Videla sem reklamo v Jani, Laydi, Slovenske novice in bog vedi, kje je še bila. In, glede na to, da Šerbi poznam že skoraj 28 let ter, da sem 4 leta delala z njo /no, jaz sem, ona je pa bolj spala posledično nočnega petja in žura/ se pridružujem ostalim: ženska ni zbolela včeraj, ona je bolna že od kar se zaveda zase. In, ja, 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} si je sama kriva. Biti na stara leta v breme materi, ki jo je že 2 x kap, mah, bolje, da ne napišem še kaj več. Ji ne privoščim, a kriva si je sama, zato pa tudi ni bilo odziva ljudi, da bi kupovali vstopnice. Če bi bilo za kaj drugega bolj potrebnega, sigurno bi.

Smem vprašat kdaj in kje sta delali skupaj?

jaz povem to, kar je meni povedala oseba, ki je delala z njo na fizioterapiji nedolgo nazaj. amputirane ima le prste oz.sprednji del stopala. peta in gleženj sta še gotovo tam.

Zakaj se je organiziral humanitarni koncert? Mislim, za kaj bi se porabil izkupiček?

…ta lažna patetika mi gre ful na živce, se strinjam z “morskim galebom” in prav je da je koncert odpadel, se je pokazalo, da je le še nekaj normalnih ljudi v tej ljubi Slo.

Seveda lahko: v Kompasu, v isti sobi od leta 85 do sredine 90. let.
A sem na zatožni klopi?

Takole je tudi meni povedala bivša sodelavka, ki jo je šla obiskat, po senzionalnih, napihljivih novicah po tračarskih revijah.

Evo, ti prepišem direkt iz Jane, se vidi, da so tudi oni slutili, da se bo vse izjalovilo, zato so malo ovili, pa kljub temu folk ni nasedel:

“Vstopnina je 7 E, otroci do 12 let imajo prost vstop, 1 E od vsake prodane vstopnice bomo namenili Društvu za pomoč otrokom s presnovnimi motnjami, ostali izkupiček od prodanih vstopnic pa bomo namenili Šerbi.”

Moj komentar: za otroke po 1 E, kateri niso prav nič “krivi”, da imajo presnovne motnje, Šerbi, babše staro 50 let, ki ni znalo prišparat niti 1 nežike, njej pa 6 E! Pa saj folk ni neumen no!

Nastopili bi od Pop disegna, Boris Kopitar, Vili Resnik, Alen Vogrinec Vesel, Alenka Gotar, Brendi, Majda Arh, Rebeka Dremelj, Saša Lendero, Peter Januš, Edvin fliser, Nuša Derenda, Chateau, Ivo Mojzer, Obvezna smer, Marijan Smode, Adi Smolar, Manca Špik, Stane Vidmar… . Torej kar nekaj zelo znanih imen…

Aha, hvala. Sem mislila, da bodo izkupiček porabili za nakup kakšnega zdrav. pripomočka, naprave ali kaj podobnega.

A ne smem vprašat? A maš slabo vest?

Toliko o varstvu podatkov zdravstvenih delavcev…

Ne morem verjet kako leglo favšije in privoščljivosti premore tale naša sloven(celj)ija…
Vsako humanitarno dejanje je treba pozdravit – ne pa srat z nekimi izjavami v stilu – zakaj pa ni šparala in podobne… Seveda je mega dosti ljudi potrebnih pomoči..a razprave na takem nivoju so docela deplasirane. Pa še to – kako pa mislite, da funkcionirajo t.i. “dobrodelni” koncerti?
Dobrodelni my ass!!! Ne poznam izračuna…ampak vem kako stvari funkcionirajo… Torej če je vstopnica recimo 7E, pa so si rezervirali 1E za eno društvo, preostali izkupiček pa gre kao Šerbi…
potem to dejansko izgleda takole – NAJPREJ se plača vsem nastopajočim normalne gaže, ker oni pridejo delat za denar, plača se seveda tudi za najem ozvočenja, osvetljava, oder,evtl. najem dvorane oz koncertnega prostora, elektrika itd…seveda si ponavadi tudi organizatorji “odščipnejo” eno malenkost…in potem kar ostane – torej profit (kolikor ga pač je…), namenijo tistemu čemu so to “dobrodelno” prireditev organizirali…Seveda se pri tem nihče ni odpovedal honorarjem in podobno,- kar bi bilo seveda prav, da bi se – pol pa ostane neka malenkost. O.K. pri zelo velikem številu obiskovalcev, se lahko seveda naberejo kar znatna sredstva…Predstavljajte si, z kakšno lahkoto bi lahko nabrali denar za kakšne naprimer nujne medicinske naprave, če bi se VSI udeleženi DEJANSKO odpovedali zaslužku… Tako pa…

New Report

Close