Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Strah pred klopi

Strah pred klopi

Zanima me ali je tudi vas strah klopov in bolezni, ki jih ti prenašajo.

Ravno včeraj je bil na 24ur zvečer prispevek o epidemiji borelioze v Sloveniji. Imam otroka starega 3 leta in me kar panika pograbi, če gremo kam v naravo. Najraje zaradi klopov niti ne gremo, vem pa, da s tem prikrajšam otroka za bivanje v naravi. Strah me je že iti na piknik na vrt pred hišo :(( Ne morem se sprostiti in ves čas tečem za otrokom, da ne bi šel v kakšno grmčevje ali visoko travo. Baje so sedaj že klopi na zelenicah sredi mesta. Ali nam je usojen samo še beton in asfalt? :(((

Mene pa tolk jezi, ko prav “reklamirajo” vse te bolezni. Mi smo vsi cepljeni proti KM, kar se borelije tiče, pa opazujemo mesto pika. Da bi se zato izogibala naravi, mi še na pamet ne pade.

V naši vasi je bilo že toliko ljudi zelo bolnih, da je tudi mene strah. Zbolel je moj tast in dva moja strica. Tast je imel lažjo obliko in je samo jemal antibiotike in je čisto v redu. En stric je imel precej problemov, a se je nekako zmazal. Ta drugi stric je pa že 10 let rastlinca, iz dneva v dan bolj žleht, se je moral še 1 x naučiti govorit, hodit, shujšal je 30 kil, ima plenice… Grozno.

Da ne govorim o sosedih in drugih ljudeh, ki jih poznam na videz. Žal.


iz kje pa si? kateri okoliš?

Okolica Vrhnike.

Tudi meni ni vseeno, pa še vedno nabiram vse gozdne sadeže. Je pa res, da poznam ljudi, ki so se okužili na dekci pred blokom, tako da…če ti je namenjeno, ti je pač.
Sem pa previdna, se našpricam, ko pridem domov, stuširam cela, pregledam in teh oblek ne oblečem več, gredo v pranje. Proti klopnemu menigitisu sem se pa tudi jaz cepila.
Ja, borelija zna biti grozna, če si med tistim malim procentom, katerim se flek ne naredi.

ne imej brig za klope. če ga odstraniš v 24 urah ni brig.
običajno po 12 urah prične močno srbeti in ga takrat odstraniš. načelno ga s tuširanje vedno odstraniš.

Se jih ne bojim. Me bo vsaj nekaj pičilo … ker stariii bolj poredko pika.

Tudi mene je zelo strah.
Mogoče jaz celo preveč potenciram in me je strah pod drevesi hoditi … kaj pa če se spusti glih na mene.

Kaj pa repelenti? A to kaj pomaga?

ja, kot spiderman se bo spustil nate z drevesa 🙂 dajte no pretiravat…na drevesu bi bila še kvečjemu najbolj varna pred njimi, ker ravno tam jih ni 🙂 zadržujejo se bolj pri tleh (trava, grmovje, kvečjemu še najnižje veje dreves)…mi nismo cepljeni in se neomejeno odpravimo kadarkoli in kamorkoli v naravo…zvečer se malo bolj pregledamo pod tušem in ni panike tudi, če je potrebno kakšnega odstranit (btw brez raznih maž in olj…samo z vrtenjem z enim prstom)

A naj se je jaz z otroki v bajto zaprem do konca življenja, ker živimo tik ob gozdu? Otroka sta cepljena proti KM, za borelijo sta pa že oba dobila antibiotik po 1x. Ampak je starejšega na morju pičil komar, tko da…
Zvečer se stuširamo, pregledamo, pa je.

No, jaz sem pa en posebnež glede tega.
Pred 16 leti mi je umrl brat za klopnim meningitisom – pa takrat se sploh ni toliko propagiralo cepljenje in se je vse zgodilo res zelo hitro.
Najprej zdravniki niso ugotovili kaj je vzrok, nekaj časa je jemal antibiotik (kao da ima angino), potem pa v nekaj dneh koma in smrt.
V naslednjih letih je bilo veliko napisanega o cepljenju itd…
AMPAK – jaz se nisem šla po tem dogodku nikoli cepit, živimo v hiši in smo stalno v stiku z naravo. Nisem obsedena z mislijo na to: očeta je kap, stric se je ubil s traktorjem, svak je umrl zaradi tumorja na možganih, sestričnin mož je umrl pred 10 leti za boreliozo…..
Kaj na naredim?
Živim in uživam v življenju – vse mine, tudi naše življenje, zato živim zdaj in tu.

Edini učinkoviti repelent ki pomaga je Bens. Ko kupujete repelente poglejte da imajo 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Deet kar je dovolj za učinkovito zaščito pred klopi in komarji.
Lp

Popolnoma naraven sprej FORTH.

New Report

Close