Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Luknje v nosilni steni, preklade in statik

Luknje v nosilni steni, preklade in statik

Pozdravljeni.

V kleti stanovanjske hiše nameravamo urediti stanovanje. Nameravamo narediti tri posege v 3 različne nosilne stene:

1. obstoječa vrata bomo odstranili, odprtino v eno smer za kakšne pol metra razširili, na drugi strani pa dozidali za kakšnih 20 cm (da pridobimo več kotnega prostora za mizo)

2. na drugi steni bi odstranili okno, povečali odprtino in vgradili steklena drsna vrata velikosti prb. 2,1m x 2,1m

3. v nosilni steni, kjer zaenkrat ni prehoda, bi radi naredili luknjo dimenzij nekoliko širših vrat, da bi dobili prehod med dvema prostoroma

Zanimata pa me naslednji 2 stvari:

Ker so pri posegih v nosilne stene nujno potrebne preklade, me zanima, če mi lahko priporočite kakšnega statika, ki bi opravil izračune (okolica Lj, Kamnik, Kranj…) in koliko okvirno stanejo take (osnovne) meritve?

Zanima pa me tudi, ali obstaja kakšen “elegantnejši” način delanja odprtin v stene, kot pa z macolo in bormašino? Kakšno lasersko rezanje ali kaj podobnega?

Najlepša hvala za odgovore.

Lp

Če je stena nosulna dej preklado, drugače pa ni potrebno. Najceneje boste razbili steno z štemanjem, lasersko se da ampak je vse odvisno od €€€. Drugače pa dober prdec tudi ne škodi in zruši zid.

No, to s prdcem upam da je bil hec…

Stene so nosilne, tako da bodo preklade potrebne. Zanima me PRIBLIŽNA cena laserskega razreza in kakšnega izvajalca, ki to počne.

Še vedno pa nisem dobil odgovora glede kakšnega priporočenega statika…

Hvala.

Lp

[email protected] – za “eleganten” izrez sten vam lahko priporočim izvajalca, več o opremi pa preberite na http://www.notranjaoprema.com

Pošlji mi ZS, ti posredujem številko statika.

Tudi mene zanima cena statika za izmero preboja nosilne stene za vrata v stanovanjskem bloku

in tudi cena laserskega razreza stene za vrata

Zdravo….

Mene bi tut zanimalo…kje bi lahko dobil statika in kako je stem laserjem za rezanje nosilnih sten 🙂
Ubistvu v nosilni steni v bloku bi rad izrezal lukno za vrata ….
Hvala

New Report

Close