Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čist navdušena nad Ikeo

Čist navdušena nad Ikeo

Zdej sem bila 1. v Ikei – navdušila me je do konca!

Sklenila sem, da ne kupim nobene omare več pri nas.

Z domačimi proizvajalci smo opremili 2 stanovanja, sedaj pa sem sklenila, da sem jim dala že dovolj zaslužit. In tudi čakala sem jih dovolj z njihovimi dobavnimi roki dolgimi več tednov.

Naslednji teden grem spet v Ikeo in samo še v Ikeo.

Priporočam!

No ja, jaz nisem tako zelo navdušena. Recimo nimajo kompletnih spalnic, otroških sob sploh ni nobene izbire, pa še možnosti montaže ni. Ne rečem za posamezne kose, za kompletno opremo pa ne. Pa da ne govorim o tem, da ima potem vsak peti enako pohištvo.

Jaz pa sem bila prvič pred kakšnim mesecem in sem bila razočarana, ker sem očitno pričakovala preveč, glede na vse kar sem prebrala…

Mislim, da me nekaj časa ne bodo videli.

Pač vsak po svoje.:)

Ikea win!

kako nimajo kompletnih spalnic?

jaz sem si celo naročila tam, od postelje do garderobnih omar in komod. vse iz ene serije.
tudi možnost montaže imaš, kako da ne? samo plačaš jo, ali pa poiščeš na bolhi oglas kakega mizarja, da ti sestavi ikea pohištvo.

Po vaših nasvetih smo si pogledali in izbrali že doma po internetu. Tam smo samo še nekaj dodali.
Dobili pa smo veliko idej za naslednji nakup, ki bo kmalu potreben.

Kupili smo sobo. 8 letnica si je izbrala omare Hemnes, železno posteljo,… Krasne omare.

Všeč mi je, ker imajo toliko različnih elementov, veliko dimenzij, da ni težko najti.
Za malo denarja lahko dobiš veliko omar, opremiš celo stanovanje.
Imajo tudi dražje zadeve, odvisno, koliko želiš zapraviti.
Ko smo mi kupovali Alpres, Sveo,… so bile cene neprimerljive.

Mi smo nabavili lesene omare, ki so nekoliko dražje, ampak se mi še vseeno zdijo poceni (v primerjavi z našimi).

Hej, jaz sem ženska, pa sem sama sestavila!

Se podpišem:)

Komplete spalnic imajo razstavljene, tudi v katalogu jih imaš precej.

Sestavila sva jih sama z možem – nič težkega. Lahko pa najdeš nekoga, ki jih sestavlja.

A ja, pa šla sva v Italio, ker je bil ta sestavav dosti cenejši, kot v AU – hvala za vaš nasvet.

Meni sta pa Alples in Svea neprimerno bolj všeč kot ikea. In tudi trajnost je ok.
Ikea je pač nižji cenovni razred in temu primerno ima tudi toliko ljudi enako pohištvo-.

Vidiš, tvoj problem sploh ni v tem, da nimaš izbire, pač pa da nimaš nobene domišljije. le tisti, ki ne ve, kako bi personaliziral svoje stanovanje, kupi komplete :-)))) kajpa, saj drugače ne zna.
bistvo pri ikei je to, da znaš iz velikega nabora skombinirat “svojo” spalnico, zato težko verjamem, da ima vsak peti isto pohištvo in isto postavitev, grem pa stavit, da ima vsak peti isti kavč iz lesnine in isto svea kuhinjo 🙂

take omare, kot smo jih mi sestavili iz ikee, nima najbrž nihče. pa tudi če jo ima, mene to ne moti, ker mi je pomembno kaj gledam doma in kako izgleda MOJ dom, ne pa od nekoga drugega. in s tisoči in tisoči detajlov, ki so v ikei na voljo (od lučk v omarah, do raznih visečih pripomočkov, do predalčkov za dodatke, različnih vzorcev, barv, ki se dajo med seboj kombinirati) si pa res lahko narediš tako, da nimaš enako kot drugod. saj ljudje smo v bistvu vsi enaki, večinoma imamo vsi eno glavo, dve roki in dve nogi, estetsko razliko pa naredijio detajli – višina, barva las obleka, obutev, imidž…..(tukaj se o karatkerju in ostalem pač ne bom razpisala, kajti tega ne bom primerjala s pohištvom :-))))

Ja, ampak ti domači proizvajalci denar, ki si jim ga dala zaslužiti, zapravijo doma. Morda celo v podjetju, v katerem si zaposlena. In s tem omogočajo, da imaš službo in dobiš plačo.
Zaposleni v Ikei pa zelo malo, oziroma nič ne zapravijo v Sloveniji, kaj šele v tvojem kraju. Da ne govorimo o gospodu Švedu, na čigar zemljevidu Slovenije ni.

Ja, ampak ti domači proizvajalci denar, ki si jim ga dala zaslužiti, zapravijo doma. Morda celo v podjetju, v katerem si zaposlena. In s tem omogočajo, da imaš službo in dobiš plačo.
Zaposleni v Ikei pa zelo malo, oziroma nič ne zapravijo v Sloveniji, kaj šele v tvojem kraju. Da ne govorimo o gospodu Švedu, na čigar zemljevidu Slovenije ni.[/quote]
a bejž no

v sloveniji je kar nekaj proizvajalcev za ikeo.

poleg tega imamo srečo, da v tujini ne razmišljajo tako debilno. tistih 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gospodarstva namreč, ki dela za izvoz in verjetno imaš tudi ti kaj od njih, bi lahko kar zaprlo štacune.

sicer pa, v pohištvenih salonih po sloveniji ni kaj dosti domače robe.

Ja, ampak ti domači proizvajalci denar, ki si jim ga dala zaslužiti, zapravijo doma. Morda celo v podjetju, v katerem si zaposlena. In s tem omogočajo, da imaš službo in dobiš plačo.
Zaposleni v Ikei pa zelo malo, oziroma nič ne zapravijo v Sloveniji, kaj šele v tvojem kraju. Da ne govorimo o gospodu Švedu, na čigar zemljevidu Slovenije ni.[/quote]

vsem to omogoca, da imajo sluzbo in placo, jep 🙂 Pa se Bozicek prileti mimo in s svojih sani mece darila skoraj vsak teden.

Malo denarja? Meni se sploh ne zdi (v primerjavi s slovenskimi proizvajalci) poceni.

Ja, ampak ti domači proizvajalci denar, ki si jim ga dala zaslužiti, zapravijo doma. Morda celo v podjetju, v katerem si zaposlena. In s tem omogočajo, da imaš službo in dobiš plačo.
Zaposleni v Ikei pa zelo malo, oziroma nič ne zapravijo v Sloveniji, kaj šele v tvojem kraju. Da ne govorimo o gospodu Švedu, na čigar zemljevidu Slovenije ni.[/quote]

Čisto tako sem jaz razmišljala do predkratkim!!!

Potem pa je slovensko firmo kupil nek zaje…srbin, ki na veliko odpušča ljudi, ostale pa obremenjuje do onemoglosti… Kam gre denar, ki ga naši ustvarjajo? Da ne govorim še o več takih primerih.

Tako sem spremenila miselnost – jaz, ki sem tukaj gor večkrat pisala na to temo.

Meni sta pa Alples in Svea neprimerno bolj všeč kot ikea. In tudi trajnost je ok.
Ikea je pač nižji cenovni razred in temu primerno ima tudi toliko ljudi enako pohištvo-.[/quote]

Stvar okusa – sem našla lepše omare, kot jih imamo doma od Alplesa.
In tudi moj Alpres ima več ljudi, ker Alples nima toliko različnih elementov, kot nova otroška iz Ikee.

Cena na bila nizka. Bistveno je, da lahko že za malo denarja dobiš lepo pohištvo in ne slabe kvalitete. Še lepšega pa lahko dobiš za več denarja, kar pa je še vedno manj keša, kot za slo. omare.

Tistemu, ki je všeč alples, je pač mal za časom, Ikea pa ima trendovsko opremo in lahko super kombiniraš.

Mene pa kvaliteta ni prepričala. Ajde, če kupuješ na kratek rok ali opremljaš študentsko stanovanje, v svoji hiši pa tega pohištva ne bi imela. Z izjemo lkakšnega kosa, ki pa je v iber drag.

Pa imam neke omare iz Ikee – za male pare čist okej, ker sem točno to iskala. Za v klet.

Otroška omara je bila cel cigu-migu iverka. Hvala lepa, kljub lepemu dizajnu nismo kupili. Od zunaj lepo, od znotraj čippy. Najcenejša roba.

Mi je Ikea všeč zaradi dodatkov in drugih stvari, zaradi pohištva pa prav sigurno ne.

tudi mi imamo veliko kosov od tam … sestavljanje ikeinega pohištva je kot sestalvjanje lego kock …tisti z domišlijo lahko naredi čudež, sicer je izdelek zgolj povprečen 🙂

nad kvaliteto ne morem reči nič slabega … že več let nam določeni kosi odlično služijo, tudi leseno kopalniško pohištvo.

Ja, ampak ti domači proizvajalci denar, ki si jim ga dala zaslužiti, zapravijo doma. Morda celo v podjetju, v katerem si zaposlena. In s tem omogočajo, da imaš službo in dobiš plačo.
Zaposleni v Ikei pa zelo malo, oziroma nič ne zapravijo v Sloveniji, kaj šele v tvojem kraju. Da ne govorimo o gospodu Švedu, na čigar zemljevidu Slovenije ni.[/quote]

samo v slov. bistrici sta dve podjetji, ki proizvajata med drugim tudi za ikeo . . .

Če bi bila roba res tako grozno slaba, kot pravite nekateri, se vam zdi, da bi imela take garancijske roke, ki se zdijo že skoraj nerazumni?

Ne vem, jaz sem bila lani enkrat v Ikei in kak mesec nazaj še enkrat, obakrat v Grazu.

Ne prejšnjič in ne zdaj nisem razen par malenkosti kupila nič, ker enostavno nisem našla nič uporabnega+všečnega+kvalitetnega+za solidno ceno.

si šla v konkreten nakup ali samo tako malo na ogled?

Ikea je na nek način diskontna trgovina. Če ne veš točno po kaj greš se lahko izgubiš v ponudbi oz. se zgodi da ti nič ne ustreza (ker pač gledaš razstavljene eksponate) … v bistvu pa so to le vzorci iz katerih lahko ustvariš še pa še …

najbolje je da že doma veš po kaj greš tja in potem je lažje.

si šla v konkreten nakup ali samo tako malo na ogled?

Ikea je na nek način diskontna trgovina. Če ne veš točno po kaj greš se lahko izgubiš v ponudbi oz. se zgodi da ti nič ne ustreza (ker pač gledaš razstavljene eksponate) … v bistvu pa so to le vzorci iz katerih lahko ustvariš še pa še …

najbolje je da že doma veš po kaj greš tja in potem je lažje.[/quote]

Sem vedela v grobem, kaj bi rada kupila, a sem predvidevala (moja napaka, priznam), da imajo še kaj poleg tega, kar je v katalogu oz.na netu.
Da imajo objavljene pač akcijske stvari in kake novosti, standardni program pa kupiš, ko si tam oz. ko se registriraš za internetni nakup.

Tudi svakinja ni našla nič, niti kake lepe posteljnine za novorojenčka ne, kaj šele kaj drugega 🙁

Skratka, privoščim tistim, ki tam radi kupujete, ampak mene tam dolgo ne bodo več videli.

New Report

Close