Najdi forum

anksioznost in vid

Spoštovani,
zanima me, če lahko psihične težave, recimo anksioznost vplivajo tudi na vid (tresenje slike, nezmožnost spremljanja hitro spreminjajočih se slik, občutek izgube globine)? Pri pregledu pri okulistu je bilo vse več kot dobro. Ali se to lahko odkrije s preiskavo EEG in kako ta preiskava poteka, ter kdo jo izvaja?

Spoštovani Ozi,
psihične težave nimajo neposrednega vpliva na vid, pač pa ga imajo posamezna psihiatričnazdravila.Predvsem je tu začasno oviran globinski vid ali bolje rečeno sposobnost akomodacije na blizu.

Zaradi anksioznosti oziroma depresija imiam jaz negativno dioptrijo (na daleč slabo vidim). To pa zato, ker sem zaradi depresije zapiral sam vase in tako tudi podzavestno nisem dovolil očem, da so se prilagodile na daljavo, ko bi se morale (oči sem lociral na bližino).

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani Em,
to ne bo čisto držalo, korelacije med anksioznostjo in kratkvidnostjo namreč ni.

Spoštovani!

Bolje bi bilo, če bi rekel, da imam slabši vid zaradi strahu. Zaradi tega v daljšem obdobju nisem gledal na daleč, ker nisem hotel. Oči sem nasilno prilagajal bližini in tako so se mi deformirale leče.

LP

Spoštivani,
žal tu logične povezave ne prepoznam.

Spoštovani,
če bi nekdo eno leto neprestano gledal v list papirja, ki bi ga imel cca. 15 cm pred očmi, bi se mu verjetno poslabšal vid. Upam, da se v tem strinjava. Lahko pa je nekoga strah in ne želi gledati na daleč in zato zre samo 20 cm pred sabo, kljub temu, da je konec vidnega področja šele nekaj več metrov pred njim. To pomeni, da v bistvu gleda tako, kot da bi imel list pred glavo in ne na daleč, kot bi sicer moral. Tako je bilo v mojem primeru.

New Report

Close