Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katero kremo za sončenje za otroka

katero kremo za sončenje za otroka

No, ne ravno za sončenje, ampak za zaščito pred soncem, ko gremo ven itd. Katero priporočate? Ja, vem, da je na vrhu Lidlova, ampak mi obupno smrdi po nekem alkoholu tako, da bi raje katero drugo.

Sundance kids – jaz sem jo kupila v DMu, in z veseljem ugotovila, da je ta znamka na testu pri vrhu. Prejšnja leta sem uporabljala Mustelo in Avene, ki sta bistveno dražji.

Lidlova v beli barvi SENZITIVE faktor 20 nič ne smrdi po alkoholu… sem si jo šla pravkar namazat na roko in povohat ;)))

Jaz sem imela lani za tamalo od dr. Hauscke, res ni poceni, je pa več kot perfektna. Letos jo moram pa še kupiti.

A je možno, da mi zraven priporočil napišete še okvirno ceno?

Nekje okoli 30 eur se mi zdi da je bila.

Jaz sem pa letos, sicer po dolgem premišljevanju, kupila hoferjevo, faktor 50 za otroke. Edino kar lahko rečem je…super. Cena okrog 5 eurov.

Jaz pa kar Nivea faktor 30.

A misliš da če otroka ne ožge da je potem krema super?

Jaz imam zelo občutljivo kožo in neko kožno bolezen. Uporabljam najraje lidlovo faktor 20 v beli plastenki (3 ali 4 eur). Nima nobenih dodanih dišav in podobno. Meni je super. Enako dobra mi je prav tako sensitive bela plastenka Sun dance iz DM, pa zdaj ne vem koliko stane (par evrov), se moram pa z njo malce večkrat namazati, čeprav je tudi faktor 20, ne drži tako dolgo kot lidlova.
Vse ostale priznane znamke mi delajo težave na koži.

Sundance kids, pa eucerinovo za obraz.

Mustela.

joj punce kako razmišljate. Kako lahko sploh kupujete te poceni kreme za otroke. Investicija, ki jo boste naredile sedaj se bo vašemu otroku obrestovala v nadaljnjem življenju. Večina kožnega raka je zaradi opeklin in slabe zaščite iz otroštva.
Priporočam kreme ki obnavljajo poškodovan DNA v celicah kože.

a potem so tile testi en larifari ali kako?

Na podlagi česa pa to priporočaš? Reklamnega letaka? Če bi bilo iz reklam vse re tukaj ne bi bilo nikoli nobenega vprašanja v stilu “Kako očistiti madež od…”

ti testi niso larifari so pa zavajajoči. Verjetno veš da da statistika lahko pokaže kozarec napol prazen napol poln. Ti testi se 1. sploh niso delali v Sloveniji ker test ene take kreme stane 6000€, drugič pa metoda ki so jo uporabljali niso javne. Vedno imaš več metod za testiranje lahko testiraš sestavine po eni metodi ki pokaže največjo vsebnost za tvojo sestavino, drugo ki pa ima drugo sestavino z enako učinkovino pa pol manj kljub temu da so enakovredne.
tkole mamo

Na podlagi znanja o kožnemu raku in posvetovanja s pediatrom.

tole mi je najbolj enostavno napisano:

sun mix
Re: Zaradi nevarnega sonca dobila kožnega raka
14.06.10 12:05

Na kožo nanašajte čim manj kemičnih preparatov,krem in podobnih stvari,kajti te stvari povzročajo ob redni uporabi bolezni kože.Raje se izogibajte direktnemu soncu.Farmacija propagira izdelke in zdravila za svoj zaslužek,in so zelo agresivni glede tega.Zakaj nikoli ne objavijo ali naredijo raziskav,kako sonce in ta kemija skupaj reagirata na koži.
Lep primer neobolelosti kožnega raka so kmetje,ki pobirajo ,pridelujejo,grabijo seno ravno tako po soncu.Samo ,da v bolj normlnih urah dneva,ko sonce ni več tako visoko.In taki tudi niso še videli,kaj šele da bi zapravljali denar za sončne kreme.Jejo pa zdravo pridelano domačo hrano.
Najlažje pa je vse pripisat soncu,ozonu….
Je pa res,da tisti,ki so po cele dneve v zaprtih prostorih nosijo večji riziko za obolelost za rakom kože.Ko pride pa dopust se pa z kremami mažejo na debelo ,in cel dan na soncu ležijo.In to vsi julija,ko je najbolj vroče.

Si kdaj videl kožo kmetov? pri 50 zgledajo kot 60…čisto zgubano od sonca in tudi {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kožnega raka ter ostalega ni manjši od povprečja.

Se prav spomnim, da smo ( ko sem še živela na vasi) grabili seno ipd. po največjem soncu, kje pa, da bi čakali večerne ure…

Pri nas se najbolj obnese Mustela, je pa res, da je nekoliko dražja.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

La Roche. Dr. hauscke se ne da več dobit, so jo umaknili iz prodaje, ker niso mogli zagotoviti dobre zaščite. la Roche 17 eur, 50 faktor. Je svetlolas in svetlopolt.

In kaj od tega dokazuje učinkovitost kreme ki jo predlagaš? Na podlagi česa? Katere raziskave oz. študije?


To ravno ni res. Ima kratek rok uporabe, nap. v lekarni mi jo naročijo in ima do konca avgusta, niso pa je umaknili. Tudi v Sanolaborju jo imajo.

Všeč mi je, da smo začeli razmišljati … ni nujno, da je najdražje najboljše. Če sem prepričana, na podlagi testov ali člankov (več njih, ne le enega) kolikor toliko neodvisnih virov, da je izdelek ok, ga bom kupila, pa naj bo poceni ali drag. Imela pa sem že nešteto izkušenj, ko se je drag nakup, recimo temu “podpisan”, izkazal za katastrofalnega po kvaliteti.

Toliko o “šparanju” na otrocih in podobnem. Kar slabo mi sela, ko vidim mamice, ki ena drugo prepričujejo, kako rade imajo svoje otroke, ker imajo le-ti boogaboo vozičke … malce karikiram 🙂

pa lepo poletje vsem

New Report

Close